Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023

W piątkowe popołudnie (2.12) w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego UTW 2022/2023. Na początku spotkania Prezes Stowarzyszenia Razem dla Gminy Krzęcin Maciej Radomiak przedstawił zaproszonym gościom prezentację podsumowującą pięcioletnią działalność stowarzyszenia.

inauguracjaUTW

czytaj więcej

Ogólnopolski konkurs "Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie"

lena

Miło nam poinformować, że uczennica Szkoły Podstawowej w Krzęcinie - Lena Czarnecka została laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka oczami dzieci – pragniemy pokoju na świecie”. Opiekunem Leny jest p. Anna Idziak, której również należą się słowa uznania i ogromne brawa. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Warto przypomnieć, że to już kolejny taki konkurs wygrany przez uczennicę. W ubiegłym roku szkolnym otrzymała GRAND PRIX ogólnopolskiego konkursu artystyczno-literackiego za najlepszy list do Świętego Mikołaja.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

czytaj więcej

Dopłata do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w Gminie Krzęcin w 2023r.

autobus

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Krzęcin złożyła wniosek i w wyniku rozpatrzenia wniosków o objęcie w roku 2023 r. dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w woj. zachodniopomorskim otrzyma dofinansowanie na kwotę 65 844 zł. Dopłata została przyznana na linię  w granicach naszej gminy: Krzęcin – Mielęcin – Przybysław – Mielęcin – Krzęcin – Chłopowo – Krzęcin.

czytaj więcej

Akademia Sołtysa

Od 25 listopada br. nasi Sołtysi - Magdalena Rutkowska z Sołectwa Granowo i Przemysław Kusz z Sołectwa Przybysław, brali udział w dwudniowych spotkaniach informacyjno-szkoleniowych pod nazwą "Akademia Sołtysa" w Łukęcinie.

akademia

czytaj więcej

Remont dachu świetlicy w Chłopowie

wdkchlopowo

W dniu wczorajszym zakończone oraz odebrane zostało zadanie inwestycyjne pt. "Remont dachu świetlicy w Chłopowie" - w ramach przedmiotowej inwestycji wykonano nowe pokrycie dachowe na całym obiekcie Wiejskiego Domu Kultury. Wykonawcą zadania było przedsiębiorstwo Pana Roberta Bańburskiego z Bralęcina, koszt przedmiotowej inwestycji to kwota 169 568,75 zł sfinansowana w całości z budżetu Gminy Krzęcin. Obecnie w Wiejskim Domu Kultury trwają także prace wykończeniowe wnętrza budynku w ramach programu SENIOR+ na lata 2021-2025.

czytaj więcej

"Poznaj Polskę"

poznajpl

W dniach 16-18 listopada br. uczniowie Szkoła Podstawowa w Krzęcinie wyruszyli na dwie 3-dniowe wycieczki organizowane w ramach programu "Poznaj Polskę". Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych młodzież z wielkim zapałem realizowała obszernie zaplanowany harmonogram wycieczek.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 06 lutego 2023, imieniny: Doroty i Tytusa