Sesja Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Ideą Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest aktywizacja osób starszych poprzez  stworzenie  możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, a także nawiązywania wzajemnych kontaktów czy też możliwości dbania o własny rozwój i kondycję fizyczną.

utw

czytaj więcej

Wycieczka do Trzęsacza w ramach projektu "Poznaj Polskę"

W dniu 16.05.2022 r. uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Krzęcinie uczestniczyli w trzeciej już wycieczce w ramach programu "Poznaj Polskę". Dzieci wraz z opiekunkami p. Anną Idziak i p. Alicją Cuber odwiedziły Multimedialne Muzeum Trzęsacza i Oceanarium w Międzyzdrojach.
Całkowity koszt wycieczki wyniósł 6.250,00 zł, wsparcie z Ministerstwa Edukacji i Nauki 5.000,00 a wkład własny to 1.250,00 zł.

trzesacz

czytaj więcej

"Poznaj Polskę"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie zakończyli już koleją wycieczkę w ramach programu "Poznaj Polskę". Klasa czwarta wraz z opiekunami p. Barbarą Biesiadą i p. Martą Przybylak wyjechali na dwudniową wycieczkę do Torunia.

poznaj

czytaj więcej

Rusza przebudowa ulicy Kwiatowej, Miodowej i Spokojnej w Krzęcinie

W dniu 05 maja br. Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Joanny Witkowskiej podpisał umowę z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą, tj. Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Marek Leśniak z Zieleniewa na realizację zadania przebudowa ulicy Kwiatowej, Miodowej i Spokojnej oraz przebudowa i budowa ciągów chodnikowych wraz z budową strefy relaksu i rekreacji w Krzęcinie.

przebudowa

czytaj więcej

Kolejne wsparcie finansowe dla Gminy Krzęcin!

Miło nam Państwa poinformować, iż Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił wyniki naboru ofert w otwartym konkursie w ramach Programu "SENIOR+" na lata 2021-2025 edycja 2022, w którym Gmina Krzęcin otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 157 054,77 zł na realizację inwestycji dotyczącej utworzenia Klubu Seniora w Gminie Krzęcin. Przedmiotowy klub będzie znajdował się w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie.

wdk

czytaj więcej

Wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

Dziś mija 3 dzień odkąd uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie wyjechali na wycieczkę w ramach programu "Poznaj Polskę".
Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu jest Pani Małgorzata Matuszak. Uczniowie pierwszego dnia zwiedzali Malbork, później wyruszyli zdobyć Trójmiasto.

malbork

czytaj więcej

Majówka z Gminnym Centrum Kultury

Podczas tegorocznej majówki, która odbyła się w niedzielę (1.05.) na kompleksie boisk sportowych „Orlik 2012” na wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin czekało wiele fantastycznych niespodzianek.

majowka
Pracownicy Gminnego Centrum Kultury przygotowali mnóstwo atrakcji, które uświetniły ten dzień.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfreda i Euzebiusza