Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz, Prezes Stowarzyszenia Razem dla Gminy Krzęcin Maciej Radomiak oraz Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów Barbara Tuka zapraszają Wszystkich Mieszkańców na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która odbędzie się 2 grudnia br. (piątek) o godz. 17 w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie.

senior+

czytaj więcej

Przejazd kolejowy w Słonicach ZAMKNIĘTY

sloniceInformujemy, iż przejazd kolejowy w Słonicach, mieszczący się w pasie drogi powiatowej,
w dniach

14 - 27. listopada br. będzie zamknięty.

O zamknięciu przejazdu przez STRABAG Sp. z o.o., czyli firmę modernizującą odcinek linii kolejowej nr 351 Wronki – Słonice – Dobiegniew, dowiedzieliśmy się od Mieszkańców Gminy Krzęcin. Przejazd kolejowy z przyczyn niezależnych od Gminy Krzęcin, został zamknięty dla ruchu drogowego z powodu prac modernizacyjnych. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga! -należy liczyć się z utrudnieniami na tej drodze aż do końca roku.

czytaj więcej

Usuwanie azbestu

NFOŚGmina Krzęcin informuje, że w 2022 roku uzyskała pomoc finansową na zadanie p.n. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin”, która pochodzi w 50% ze środków  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

czytaj więcej

Gminny Happening Niepodległościowy

Dnia 9.11 odbył się HAPPENING NIEPODLEGŁOŚCIOWY z okazji zbliżającego się święta 11 listopada.
Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się zrealizować część zaplanowanych na dzisiejszy dzień atrakcji. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie pod opieką Pani Małgorzaty Matuszak przygotowały uroczysty apel, który odbył się na hali sportowej.

happening

czytaj więcej

Sprzedaż węgla – kolejny komunikat

herb DRODZY MIESZKAŃCY

Zgodnie z Waszymi oczekiwaniami Gmina Krzęcin przystąpiła do procesu zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Jak informowaliśmy wcześniej, zakupimy dla Państwa węgiel kamienny od Spółki Skarbu Państwa i będziemy sprzedawać dla uprawnionych gospodarstw domowych z terenu Gminy Krzęcin po cenie nie przekraczającej 2000 zł brutto za tonę.

czytaj więcej

XXVIII Sesja Rady Gminy

rada

W czwartek, 3 listopada br., w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie odbyła się XXVIII Sesja Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji, podczas której Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz zapoznał radnych ze sprawozdaniem z prac w okresie międzysesyjnym.

czytaj więcej

"SPORT NA START" - ruszył projekt dla Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

Gmina Krzęcin otrzymała dotację od Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach I edycji konkursu grantowego pn. „Sport na start”. Wg złożonego wniosku „Aktywna Szkoła – Aktywny Krzęcin” Doposażenie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie w sprzęt sportowy zaplanowano m.in. realizację dodatkowych zajęć z gimnastyki, piłki nożnej oraz tenisa stołowego.

sport

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 06 lutego 2023, imieniny: Doroty i Tytusa