Zagospodarowanie terenu przy placu Jana Pawła II w Krzęcinie (ul. Tylna, ul. Niepodległości)

plac

W zaawansowanym tempie trwają prace remontowe dotyczące przebudowy oraz modernizacji terenu placu Jana Pawła II w Krzęcinie wraz z przebudową ul. Tylnej i Niepodległości. Wykonawcą przedmiotowych robót jest wyłonione w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Marek Leśniak. Finał tego zadania zgodnie z zawartą umową planuje się do dnia 15 czerwca br.

czytaj więcej

Nowe wiaty dla zawodników na terenie boiska sportowego im. Jerzego Hawrylewicza w Żeńsku

wiaty

Ukończone oraz oddane w użytkowanie zostało zadanie dotyczące montażu dwóch wiat stadionowych dla zawodników na terenie boiska sportowego w Żeńsku. Koszt całkowity przedmiotowego zadania wyniósł 11 010,00 zł, środki na ten cel przeznaczono w całości z budżetu Gminy Krzęcin. Montaż wiat, wykonanie podbudowy oraz podłoże z kostki brukowej zostało wykonane przez Zespół Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie. W niedługim czasie planujemy także wymianę ławek usytuowanych wzdłuż płyty boiska.

 

czytaj więcej

Siłownia zewnętrzna w Rakowie

W Rakowie, w sąsiedztwie zespołu rekreacyjno - sportowego, można już ćwiczyć na nowej siłowni zewnętrznej. Miejsce to stworzono z myślą o osobach młodych, aktywnych, jak i starszych, które cenią zdrowy styl życia. Zamontowane urządzenia umożliwiają trening całego ciała na świeżym powietrzu. Przez różny stopień trudności wykonywanych ćwiczeń, siłownia daje możliwość aktywnego wypoczynku zarówno amatorom jak i profesjonalnym sportowcom.

silownia

czytaj więcej

I Konwent Sołtysów Powiatu Choszczeńskiego

soltys

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w kawiarence Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie odbył się I Konwent Sołtysów Powiatu Choszczeńskiego. Podczas wydarzenia wręczono pamiątkowe medale „Zasłużony dla Powiatu Choszczeńskiego” dla sołtysów, których postawa i działania przyczyniły się do rozwoju wsi, sołectwa, a tym samym Powiatu Choszczeńskiego. Z Gminy Krzęcin medal z rąk Starosty Choszczeńskiej Wioletty Kaszak otrzymała Sołtys Sołectwa Chłopowo Patrycja Tułaza.

Serdecznie GRATULUJEMY  !!!

czytaj więcej

Strefa relaksu dla uczniów już jest!

Miło nam poinformować, że wyposażona już została Strefa Relaksu dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.
Z inicjatywy organu prowadzącego i sponsorów we wnęce przy korytarzu głównym placówki (po byłym gimnazjum) powstała strefa wypoczynku.

strefa

czytaj więcej

Trening syren alarmowych

syrenyW dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 na podstawie decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych na terenie Gminy Krzęcin.
(Syreny uruchomione będą na czas 3 minuty)

czytaj więcej

Wnioski o przyznanie wsparcia

Od 1 kwietnia 2022 r. koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na działalność statutową. Pomoc jest finansowana z budżetu krajowego.

grafika

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfreda i Euzebiusza