Nowy samochód dla OSP Chłopowo!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów strażackich. Będą wśród nich samochody bojowe lekkie, ciężkie i średnie. W województwie zachodniopomorskim dofinansowanie otrzymało 24 jednostki, w tym OSP Chłopowo!

woz
Wysłużony już 41-letni wóz strażacki wreszcie doczeka się następcy – będzie to nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy, jak na załączonym zdjęciu.

czytaj więcej

Dofinansowanie "Moje boisko - Orlik 2012"

orlik

Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że od 50 tys. złotych do miliona złotych dofinansowania otrzymają gminy, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane w ramach naboru do pilotażowej edycji programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012”.

Informujemy że Gmina Krzęcin otrzymała 156.700,00 zł dofinansowania na modernizację kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012" w Krzęcinie. Już niedługo podpiszemy umowę i ruszamy z kolejną inwestycją!

Źródło: samorzad.pap.pl

czytaj więcej

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Urząd Gminy w Krzęcinie, informuję iż w dniu 7 marca 2023 r. (wtorek) inwestor planowanych inwestycji pod nazwą „Budowa biogazowni rolniczej Mielęcin I na działce o nr ewid. 30/4 w obrębie Mielęcin” oraz „Budowa biogazowni rolniczej Mielęcin II na działce o nr ewid. 30/8 w obrębie Mielęcin” organizuje wyjazd studyjny w celu zaprezentowania wszystkim zainteresowanym tego typu inwestycji już zrealizowanych i funkcjonujących biogazowni na terenie powiatu grodziskiego województwa wielkopolskiego miejscowość Ruchocice.

czytaj więcej

Chodniki w Chłopowie już prawie na półmetku

chodniki

Trwają prace remontowe w miejscowości Chłopowo polegające na budowie ciągów chodnikowych, koszt tej inwestycji wyniesie łącznie 2 091 000,00 zł, czego dofinansowanie do tego zadania w kwocie 1 849 899,04 zł Gmina Krzęcin otrzymała z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Inwestycja wykonywana jest przez firmę Pana Marka Leśniaka - Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Zieleniewa.
Zakończenie robót planowane jest w czerwcu 2023 r.

czytaj więcej

Utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów

rolnicy

Informujemy, że Wójt Gminy Krzęcin ponownie otrzymał zawiadomienie o organizacji zgromadzenia związanego z „Ochroną gospodarstw rolnych przed kryzysem ekonomicznym wywołanym niekontrolowanym importem zboża”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa