WOŚP 2023

 Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023 r. zapraszamy serdecznie do KAWIARENEK WOŚP w poszczególnych miejscowościach Gminy Krzęcin na słodki poczęstunek. Harmonogram poniżej

wosp

czytaj więcej

Ogłoszenie

lad

Ogłoszenie o naborze wniosków proponowanych do zgłoszenia do dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W związku z prowadzonym naborem w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Wójt Gminy Krzęcin informuje, iż podmioty posiadające na terenie Gminy Krzęcin zabytki, mogą uzyskać dofinansowanie w ramach Programu Odbudowy Zabytków. Wnioski należy składać za pośrednictwem Gminy Krzęcin. Podmioty zainteresowane uzyskaniem dofinansowania, proszone są o zgłoszenie wniosku do Urzędu Gminy w Krzęcinie do dnia 6 lutego 2023 roku. Druk wniosku do pobrania ze strony internetowej Gminy Krzęcin wraz z oświadczeniem.

czytaj więcej

REKRUTACJA do Klubu "SENIOR +"

senior

Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie ogłasza nabór uczestników do Klubu „SENIOR +”  z siedzibą w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie przy ul. Głównej 62
JEŚLI:
•    jesteś osobą nieaktywną zawodowo,
•    jesteś mieszkańcem Gminy Krzęcin, w wieku 60+,
•    chcesz wykorzystać wolny czas i spędzić go aktywnie w miłym towarzystwie,
•    chcesz rozwijać swoje pasje, zainteresowania, umiejętności i zdolności,
•    chcesz pomóc sobie i innym

Korzystanie z oferty Klubu „Seniora +” jest bezpłatne.

czytaj więcej

Rozlicz PIT

Urząd Gminy Krzęcin bierze udział w projekcie „Wspieraj lokalnie" umożliwiającym wspieranie lokalnych organizacji pożytku publicznego za pośrednictwem 1,5% PIT.
Dzięki projektowi mieszkańcy mogą skorzystać z darmowego programu do rozliczeń PIT i w czasie rozliczenia podatkowego przekazać 1,5% na rzecz wybranej organizacji z terenu gminy Krzęcin.
 
Projekt „Wspieraj lokalnie" Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych powstał przy współudziale PITax.pl Łatwe podatki.

rozlicz

czytaj więcej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY KRZĘCIN

herbo przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami Gminy Krzęcin projektu uchwały
 w sprawie zmiany statutów sołectw Gminy Krzęcin

Na podstawie art. 5a ust.1, art. 30 ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r. poz. 40) oraz Uchwały Nr V/35/2015 Rady Gminy w Krzęcinie  z dnia 29 kwietnia  2015r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Krzęcin  (Dz. Urz. Woj. Zach. z 2015 r. poz. 2345), Wójt Gminy Krzęcin informuje o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały zmieniającej uchwałę Nr XII/71/2004 Rady Gminy Krzęcin z dnia 10 marca 2004 r.  w sprawie uchwalenia statutów sołectw Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

"Lider Pojezierza" - Strategia rozwoju obszaru

liderSzanowni Państwo,
od kilku miesięcy samorządy powiatów: myśliborskiego, pyrzyckiego, choszczeńskiego oraz gminy Trzcińsko Zdrój z powiatu gryfińskiego, tworzące partnerstwo "Lider Pojezierza", pracują nad stworzeniem wspólnej strategii rozwoju tego obszaru.

czytaj więcej

Odwiedziny partnerskiej Gminy Randowtal

randowtal

W dniu dzisiejszym (14.01.2023 r.) do naszej gminy zawitali goście z partnerskiej niemieckiej Gminy Randowtal - Burmistrz Axel Krumrey, jego zastępca Christian Sommer oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Randowtal Dennis Schmidt.
Mamy nadzieję, że pierwsze po pandemii, robocze spotkanie pozwoli na odnowienie bliskich relacji z dotychczasowym zagranicznym partnerem w zakresie kultury, sportu, rekreacji, oświaty, turystyki, jak i działań w sferze społecznej i gospodarczej.

czytaj więcej

Wzór wniosku o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.

gazSzanowni Mieszkańcy Gminy Krzęcin!
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią informujemy,  że opublikowano „Wniosek o wypłatę refundacji podatku VAT” o którym mowa w art. 19 ust. 3 ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U. poz. 2687)

Przypominamy, że aby dostać zwrot pieniędzy, należy złożyć wniosek o refundację podatku VAT w OPS Krzęcin (wniosek kierowany do Wójta Gminy Krzęcin), w terminie do dnia 29 lutego 2024 r. lub w ciągu 30 dni od dnia otrzymania faktury dokumentującej dostarczenie paliw gazowych.

czytaj więcej

Refundacja podatku VAT dla odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w Gminie Krzęcin

oc-gazDla kogo zwrot VAT za gaz w 2023 roku?

Zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, o zwrot podatku VAT za gaz mogą się ubiegać te gospodarstwa domowe, które używają gazu do celów grzewczych. Oznacza to, że gaz musi być wykorzystywany do ogrzewania domu lub mieszkania. Zwrotu podatku VAT nie otrzymają więc osoby wykorzystujące gaz tylko w kuchni do gotowania, jak również ci, którzy podgrzewają gazem wodę użytkową.

czytaj więcej

Wyniki I naboru w ramach Program Społecznik 2022-2024

spolecznik

Projekty złożone przez organizacje działające na terenie Gminy Krzęcin, które otrzymały pozytywną ocenę i kwalifikują się do wsparcia otrzymają po 5 tys. zł na swoje projekty, a otrzymają je: Koło Gospodyń Wiejskich z Objezierza, Koło Gospodyń Wiejskich z Chłopowa, Stowarzyszenie "Razem dla Gminy Krzęcin" oraz Stowarzyszenie Aktywny Senior z Chłopowa.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa