Grand Prix i wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

tosialenaWielkim sukcesem mogą poszczycić się dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, Lena Czarnecka i Tosia Leszczyńska wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Matuszak, a to za sprawą konkursu "List do św. Mikołaja" zorganizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie. Spośród 300 osób z 31 miejscowości, a warto dodać, że jest to konkurs ogólnopolski, Grand Prix w kategorii wiekowej 9-10 wywalczyła LENA CZARNECKA. W tej samej kategorii wiekowej TOSIA LESZCZYŃSKA otrzymała wyróżnienie.


Poniżej przedstawiamy prace uczennic!
Ogromne gratulacje!!!

czytaj więcej

Barbara Matwiejko uhonorowana Brązową Odznaką Polskiego Związku Niewidomych

matwiejkoW dniu 5 grudnia br. podczas Wigilii Związkowej Zachodniopomorskiego Związku Koła Niewidomych, która miała miejsce w Ustroniu Morskim, Pani Barbara Matwiejko, Prezes Związku Koła Niewidomych oddział Choszczno otrzymała z rąk Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych, Andrzeja Brzezińskiego Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Niewidomych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

czytaj więcej

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Atmosfera Wesołych Świąt i radosnego jarmarku, w tle dzwoneczki, świąteczna muzyka, skrzypiący pod nogami śnieg, pachnące wigilijnym stołem przysmaki - taki jest nasz wyjątkowy Bożonarodzeniowy Jarmark w Gminie Krzęcin, na który od wielu zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjezdnych Wójt Gminy.

jarmark

czytaj więcej

Wyróżnienia promocyjne "Dęby Powiatu Choszczeńskiego" - rozdane

dęby

„Dęby Powiatu Choszczeńskiego” to wyróżnienie promocyjne dla osób fizycznych, prawnych, jednostek organizacyjnych, organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na terenie powiatu choszczeńskiego i poza nim. Wyróżnienie to kierowane jest do osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji i rozwoju Powiatu Choszczeńskiego. Wyboru laureatów dokonuje Kapituła Konkursowa licząca 12 członków.

czytaj więcej

Wigilia Polskiego Związku Niewidomych, oddział w Choszcznie

W miniony piątek, 10 grudnia 2021 r. w hoteliku Razem w Choszcznie miała miejsce uroczysta wieczerza wigilijna z udziałem członków Polskiego Związku Niewidomych, oddział w Choszcznie z Panią Prezes Barbarą Matwiejko na czele. Naszą gminę reprezentował Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz ze Skarbnikiem Joanną Witkowską, którzy złożyli na ręce Pani Prezes świąteczny upominek życząc wszystkim zdrowych i pięknych Świąt w gronie rodzinnym  oraz Dobrego Nowego Roku.

wigilia

czytaj więcej

Statuetka Pierwszy Szczebel do Nobla w rękach SP w Krzęcinie!

szkola„Nobliści Polscy” Międzyszkolny Konkurs poświęcony popularyzacji dokonań polskich laureatów Nagrody Nobla. Choszczno 2021. Pod takim hasłem odbył się dzisiaj jubileuszowy XX Konkurs przybliżający sylwetki polskich Noblistów.
Zmagania konkursowe jak zwykle odbywały się w Zespole Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie. Uczestniczące w Konkursie szkoły powitała dyrektor ZS nr 2 Pani Barbara Ciecierska.

czytaj więcej

Co nas czeka podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021? - II

renifery

Wczoraj informowaliśmy Państwa, jakie atrakcje czekają na Was w najbliższą niedzielę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, już wiemy, że królować będzie festiwal pierogów!!! Ale to nie wszystko, bo sami powiedzcie, kto nie lubi krokietów, pasztecików, ciast domowych czy pierniczków?

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 22 maja 2022, imieniny: Julii i Heleny