Komunikaty i ogłoszenia
Złote Gody w Gminie Krzęcin
W dniu (28.03) w sali szkoleniowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczenie medali i odznaczeń parom, które świętują 50-lecie pożycia małżeńskiego. Było to wydarzenie, pełne wzruszeń i radości.
Ceremonię poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Okulicz-Kozaryn, która w ciepłych słowach podkreśliła znaczenie trwałych związków i wzajemnego wsparcia. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych: Wójt Gminy Krzecin Bogdan Wojciech Brzustowicz, sekretarz gminy Ryszard Przywarty, skarbnik Joanna Witkowska a także przewodniczący rady gminy Artur Konopelski, którzy składali jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia dalszych lat w zdrowiu i szczęściu.
Wsród Złotych Jubilatów znaleźli się: Zofia i Stanisław Zbierscy, Maria i Zygmunt Kamińscy, Zofia i Jan Abraś, Jadwiga i Lech Nęckowscy, Danuta i Zdzisław Walczyńscy, Sabina i Kazimierz Ustianowscy, Sabina i Andrzej Kocurek.
Państwo Wiesława i Marian Runkowscy również w tym roku obchodzili ten piękny Jubileusz, ale z przyczyn prywatnych nie mogli być z nami w tym dniu , dlatego listy gratulacyjne, medale oraz życzenia z rąk Wójta Gminy Krzęcin odbiorą w innym terminie.
Po oficjalnej części wydarzenia goście zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego był czas na wspomnienia, rozmowy i wspólne świętowanie. To wyjątkowe spotkanie było nie tylko wyrazem uznania dla małżonków, ale także okazją do podkreślenia wartości rodziny i trwałych relacji międzyludzkich.
Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym parom i życzymy kolejnych lat pełnych miłości, zdrowia i wzajemnego wsparcia!
Oprac. i zdj.: Izabela Cichowska
IX Sesja Rady Gminy Krzęcin
W dniu 27 marca br., w Sali szkoleniowej Remizy OSP w Krzęcinie odbyła się IX Sesja Rady Gminy Krzęcin, podczas której minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Czesława Popiela, wieloletniego nauczyciela oraz zasłużonego pracownika oświaty, który pracował w Gminie Krzęcin w latach 1968-1988.
Po obszernym sprawozdaniu Wójta o pracach w okresie międzysesyjnym swoje sprawozdania przedstawili także Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy. Radni zapoznali się również ze sprawozdaniem z realizacji Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi za rok ubiegły oraz działaniami podjętymi w 2024 roku przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Podczas obrad Rada Gminy przyjęła m.in. uchwałę zmieniającą regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej oraz określiła zakres gospodarowania środkami finansowymi przeznaczonymi na pomoc zdrowotną dla nauczycieli. Z kolei po wystąpieniu Pana Tomasza Kuźniara – wykonawcy planu ogólnego dla Gminy Krzęcin, Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów położonych na obszarze gminy.
Jedną z ważniejszych decyzji Rady Gminy Krzęcin było wyrażenie zgody na wyodrębnienie w budżecie na rok 2026 środków stanowiących fundusz sołecki. Radni przyjęli także Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, określili zasady gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność gminy oraz uchwalili jednogłośnie zmiany budżetu i w budżecie na 2025 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2025-2029.
Oprac.: Kinga Gan, zdj. Marek Andrzej Zboralski
„Wdrożenie reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego w Gminie Krzęcin poprzez przygotowanie i uchwalenie Gminnego Programu Rewitalizacji na terenie gminy Krzęcin”
W związku z przeprowadzeniem procedury przygotowania i uchwalenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Krzęcin na lata 2023-2033 Gmina Krzęcin podpisała umowę o wsparcie bezzwrotne z planu rozwojowego w ramach Inwestycji A1.3.1 „Wdrożenie reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego” z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Na terytorium gminy Krzęcin zdiagnozowano i wyznaczono obszary zdegradowane, a także obszary zaniedbane lub zdewastowane. Gminny program rewitalizacji to akt, którego przyjęcie i wdrożenie określa, a następnie pozwala uruchomić szereg działań mających na celu przywrócenie utraconej atrakcyjności dla terenów uznanych za zdegradowane.
Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 55 350 zł, natomiast wsparcie z KPO wynosi 45 000 zł.
oprac.: Paulina Boruń
Konkurs Plastyczny "Eko Ludek"
.png)
ECO - Przedszkolaki
.jpg)
.jpg)
Zadaj pytanie Wójtowi
- :
- :