Trwa budowa ścieżki Krzęcinie

ścieżkaPrace przy ścieżce rowerowo-spacerowej idą pełną parą. Obecnie trwa drugi etap realizacji inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Krzęcińskim polegające na budowie ścieżki rowerowo-spacerowej, oświetlenia solarnego i pomostu z platformą widokową”. Pierwsze efekty widać już gołym okiem. W ramach wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 otrzymaliśmy na rok 2020 dofinansowanie w wysokości 316 141,57 zł, wkład własny wynosi: 34 506,50 zł.

czytaj więcej

47 komputerów do nauki zdalnej

zdalna szkola

Do Szkoły Podstawowej w Krzęcinie trafił już sprzęt komputerowy do zdalnej nauki. Gmina pozyskała na ten cel maksymalną kwotę z programu „Zdalna Szkoła”, tj. prawie 45 tys. złotych i kupiła 47 laptopów. Zostaną one rozdysponowane wśród uczniów krzęcińskiej szkoły.

czytaj więcej

Pomoc finansowa dla organizacji pozarządowych

program covid-19

Epidemia COVID-19 nie tylko dezorganizuje życie społeczne i gospodarcze, ale również wywiera negatywny wpływ na funkcjonowanie organizacji pozarządowych. W odpowiedzi na te problemy, w dniu 5 maja br., Prezes Rady Ministrów podpisał uchwałę dot. „Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19”.

czytaj więcej

Podpisanie umowy z wykonawcą pomostu w Chłopowie

umowa

W dniu dzisiejszym, 6 maja 2020 r., w Urzędzie Gminy Krzęcin podpisana została przez Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Skarbnika Joannę Witkowską oraz Marka Leśniaka reprezentującego firmę Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Zieleniewa, umowa dot. zadania pn. "Podniesienie atrakcyjności kąpieliska wiejskiego poprzez budowę pomostu pływającego nad jeziorem Chłopowo".

czytaj więcej

CUDNA NIESPODZIANKA!

maseczki

Bardzo dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie z Przewodniczącą Wiesławą Bobryk na czele za przekazanie nam maseczek ochronnych.
Macie Panie wspaniale serca!

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 06 czerwca 2020, imieniny: Pauliny i Laury