Trzecia edycja naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (Edycja trzecia – PPGR)

lad

W trzeciej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji GMINA KRZĘCIN otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi w miejscowości Mielęcin i Przybysław na realizację zadania pn.: „Przebudowa dróg gminnych w popegeerowskich miejscowościach Mielęcin i Przybysław w gminie Krzęcin”.

Wartość inwestycji szacuje się na kwotę 2 670 000,00 zł, w tym otrzymane dofinansowanie 2 615 000,00 zł.

czytaj więcej

Wybory uzupełniające do Rady Gminy

Dnia 10 lipca br. odbyły się wybory do Rady Gminy Krzęcin zgodnie z kalendarzem wyborczym i Zarządzeniem Nr 142/2022 Wojewody Zachodniopomorskiego z dn. 5 maja 2022 r. w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających.

W okręgu wyborczym nr 10 (miejscowość Mielęcin) zgłoszono tylko jednego kandydata, w związku z tym nie trzeba było przeprowadzać głosowania wśród wyborców. Na nową radną została wybrana p. Małgorzata Wiśniewska. Prywatnie żona i matka 2 dzieci, pracująca zawodowo i aktywnie działająca społecznie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji i sukcesów z pełnienia nowej funkcji!

czytaj więcej

Podpisanie umowy na nowe trybuny w Granowie

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym (08.07) miało miejsce podpisanie umowy między członkiem Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie p. Stanisławem Wziątkiem a Wójtem Gminy Krzęcin Bogdanem Wojciechem Brzustowiczem na dofinansowanie realizacji zadania pn.: "Modernizacja trybun na terenie boiska sportowego w miejscowości Granowo w ramach poprawy małej infrastruktury sportowej". Wartość inwestycji wynosi 65 500,00 zł, a otrzymane wsparcie finansowe to kwota 30 000,00 zł.Niebawem nastąpi realizacja przedsięwzięcia.

umowa

czytaj więcej

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

czytaj więcej

Badanie społeczne mieszkańców obszaru partnerstwa

logo

Szanowne Mieszkanki, Szanowni Mieszkańcy obszaru partnerstwa Lider Pojezierza! Zapraszamy Państwa do wyrażenia swojej opinii o waszych gminach - miejscu, w którym żyjecie.

Jak postrzegacie swoje miejsce zamieszkania? W jaki sposób korzystacie z usług publicznych – przychodni zdrowia, przedszkoli, szkół, urzędów, miejsc rekreacji, wypoczynku, spotkań? Z jakimi problemami się borykacie? Co chcielibyście zmienić? Jakie są potrzeby rozwoju lokalnych samorządów?

Prosimy o wypełnienie ankiety w formie elektronicznej (ankieta jest w pełni anonimowa) –
link: zmp-ankiety.pl

czytaj więcej

Ruszyła przebudowa dróg w Krzęcinie

24 marca ogłoszony został przetarg na przebudowę ul. Kwiatowej, Miodowej i Spokojnej oraz przebudowę i budowę chodników wraz z budową strefy relaksu i rekreacji w Krzęcinie. Umowa z wykonawcą na wykonanie ww. zadania została zawarta w dniu 5 maja 2022 r.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków rządowego programu Polski Ład "Inwestycje Strategiczne". Wartość dofinansowania wynosi 2.325.000,00 zł, wynagrodzenie wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Marek Leśniak Zieleniewo stanowi 2.581.293,00 zł a wkład własny gminy to 256.293,00 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na 17 października br.

kwiatowa

czytaj więcej

Stypendia Szkolne

W środę (29.06) wypłacona została pomoc materialna dla uczniów w formie stypendium szkolnego. Subsydium zostało wypłacone dla 23 uczniów z terenu gminy Krzęcin na łączną kwotę 27.617,40 zł. Otrzymana kwota wsparcia na ten cel to 24.855,66 zł a wkład własny gminy wyniósł 2.761,74 zł.
Jednocześnie informujemy, że od 1 do 15 września znów będzie można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej dla uczniów. Kryterium dochodowe na 1 osobę w rodzinie wynosi 600 zł.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 18 sierpnia 2022, imieniny: Heleny i Bronisławy