X Zachodniopomorskie Forum Liderów UTW

W ten weekend przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krzęcinie Panie Barbara Tuka, Elżbieta Matwiejko i Marta Wagner miały przyjemność uczestniczyć w X Zachodniopomorskim Forum Liderów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej na Instytucie Pedagogiki US we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Jego ideą było ukazanie dynamiki rozwoju UTW w województwie zachodniopomorskim i określenie kierunków rozwoju polityki senioralnej w regionie.

Cykliczne spotkania Forum mają na celu wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i wzajemną integrację. Równie ważnym celem jest przygotowanie słuchaczy Uniwersytetów do pełnienia funkcji lidera w środowisku lokalnym w zakresie rozwiązywania różnorodnych problemów życia codziennego osób starszych i przeciwdziałania ich wykluczeniu.

 

czytaj więcej

Gminne Obchody Dnia Seniora

Ogólnopolski Dzień Seniora to jedno z kilku świąt w roku, które dedykowane jest osobom starszym. Jest również świetną okazją do tego, aby okazać szacunek i uznanie osobom starszym za bezinteresowną miłość i mądrość życiową. Seniorzy pełnią bardzo ważną rolę w każdej rodzinie, mają za sobą bagaż doświadczeń i wspomnień, którymi dzielą się z młodszym pokoleniem.

14 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Granowie odbyły się Gminne Obchody Dnia Seniora. W spotkaniu oprócz naszych szanownych Seniorów nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciech Brzustowicza, Skarbnika Joanny Witkowskiej, Radnych Gminy Krzęcin Mieczysława Ciesiołkiewicza i Stefana Bodnara oraz kierowników jednostek organizacyjnych i zaproszonych gości.

czytaj więcej

"Happening Niepodległościowy"

W przeddzień obchodów 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Krzęcinie miał miejsce "Happening Niepodległościowy". W wydarzeniu, na które zapraszał wszystkich mieszkańców Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz ze Szkołą Podstawową w Krzęcinie, uczestniczyli uczniowie, radni, pracownicy Urzędu Gminy i gminnych jednostek organizacyjnych, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkańcy.

czytaj więcej

Spotkanie z Piotrem Pilarskim poetą i recytatorem

W ramach obchodów 11 listopada - Święta Niepodległości, 9.11.2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie gościem był Piotr Pilarski aktor teatrów Ostrowskiego i Jeleniogórskiego – poeta i recytator, autor cyklu „Animus – serce moje”. Artysta przedstawił swój recital we wspaniałej oprawie utworów Chopina. Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Na koniec można było nabyć prezentowany tomik poezji wraz z dedykacją autora.

 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 29 listopada 2023, imieniny: Błażeja i Saturnina