Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka

W Bierzwniku, 11 maja br. odbyły się Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Ogonowski i Skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie Joanna Witkowska.

czytaj więcej

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji konkursu “Policjant, który mi pomógł”. Inicjatorem konkursu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” i Instytut Psychologi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

czytaj więcej

Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego - Choszczno 2018

Powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych odbyły się 24 kwietnia br. w Choszczeńskim Domu Kultury. Gminę Krzęcin w tym dniu godnie reprezentowało czworo solistów: Maja Nowak, Anita Szydełko, Magdalena Jaszkiewicz i Patryk Łassa.

czytaj więcej

Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego - Granowo 2018

W piątek, 20 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Granowie odbyła się kolejna edycja Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2018 na szczeblu gminnym w trzech kategoriach: - Przegląd Piosenki Dziecięcej - Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych - Przegląd Zespołów Tanecznych Celem przeglądu była prezentacja dorobku solistów, zespołów muzycznych i zespołów tanecznych regionu, a także popularyzacja tych form aktywności kulturalnej wśród dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

Ruszyła przebudowa ulicy Ogrodowej w Krzęcinie

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Ogrodowej w Krzęcinie. Inwestycja ta, której koszt całkowity wynosi 1.078.445 zł, otrzymała decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego, w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dofinansowanie w kwocie 539.222 zł. Wykonawcą modernizacji jest firma REBUDROG sp. z o.o. z Rębusza. Termin realizacji zadania upływa z końcem września br.

czytaj więcej

2018 - rok rekordowych inwestycji w Gminie Krzęcin

Wywiad z Wójtem Bogdanem Wojciechem Brzustowiczem

Panie Wójcie, rozpoczął się ostatni rok obecnej kadencji samorządu, w grudniu Rada Gminy uchwaliła budżet na 2018 r. Czego zatem w tym roku mogą spodziewać się Mieszkańcy?
- „Budżet na 2018 r., dwukrotnie zmieniony na początku tego roku uchwałami Rady Gminy, określa wydatki Gminy Krzęcin na rekordowym poziomie 22.534.920 zł, w tym na wydatki bieżące - 15.788.443 zł i na wydatki majątkowe 6.746.476 zł. Jest to zatem budżet ukierunkowany bardzo mocno na inwestycje.

czytaj więcej

Ruszyła II edycja programu "SPOŁECZNIK"

13 kwietnia br. w Choszczeńskim Domu Kultury odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone Programowi „SPOŁECZNIK” i możliwości pozyskania mikrodoacji w wysokości 3 tys. zł oraz 10 tys. zł na inicjatywy obywatelskie.

czytaj więcej

Koncert "A MY ŚPIEWAMY TAK..."

Był okazją do spotkania, słuchania i dzielenia się różnorodnością prezentowanych utworów muzycznych, a także okazją do obchodów 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 18 czerwca 2018, imieniny: Marka i Elżbiety