Radni uchwalili środki na przebudowę ul. Ogrodowej w Krzęcinie

Podczas XVIII Sesji Rady Gminy Krzęcin, która miała miejsce 30 stycznia 2018 r., Radni dokonali zmian w budżecie Gminy Krzęcin na 2018 r., które pozwolą na przystąpienie do realizacji kolejnej inwestycji z zakresu gminnej infrastruktury drogowej pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącej drogę gminną nr 6800132”.

czytaj więcej

Kolędowanie Gminnego Chóru "CON PASSIONE"

Podobnie jak w roku ubiegłym chór gminny "CON PASSIONE" wyruszył w styczniu na tournee kolędowe. Swoimi występami chór służył podczas niedzielnych nabożeństw w kościołach w Granowie, Krzęcinie, Żeńsku, Objezierzu i w Chłopowie. Chórzyści pragną serdecznie podziękować wszystkim Mieszkańcom za ciepłe przyjęcie oraz za smakołyki, którymi zostali obdarowani przez szanowną publiczność.

czytaj więcej

Sukces Oli Kucharczyk

W Archiwum Państwowym w Szczecinie zostały wręczone nagrody w konkursie historyczno-genealogicznym "Skąd mój ród, skąd moje korzenie", zorganizowanym przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne "Pomerania" pod Honorowym Patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie.

czytaj więcej

I Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Piosenek o Tematyce Bożonarodzeniowej

W czwartek, 11 stycznia br. w Granowie odbył się I Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Piosenek o Tematyce Bożonarodzeniowej. Przegląd rozpoczął się występem jednego z jurorów, Pana Macieja Radomiaka, pomysłodawcy festiwalu, który wykonał utwór „Tak jak śnieg” z repertuaru Kasi Stankiewicz, Mietka Szcześniaka i Kuby Badacha. Liczba uczestników okazała się rekordowa. Do czwartkowego festiwalu zgłosiło się aż 45 wykonawców i zespołów, a co za tym idzie na granowskiej scenie Wiejskiego Domu Kultury wystąpiło aż 92 artystów.

czytaj więcej

Ruszyła przebudowa ulicy Ogrodowej w Krzęcinie

Z przyjemnością pragniemy przekazać Państwu informację, iż w dniu 29 grudnia 2017 r. Wojewoda Zachodniopomorski zatwierdził na 2018 rok listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
Gmina Krzęcin znalazła się na liście rankingowej i otrzyma wnioskowaną kwotę dofinansowania w wysokości: 539.222 zł na zadanie pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącej drogę gminną nr 6800132”. Całkowity koszt inwestycji to 1.078.445 zł.

czytaj więcej

GMINA KRZĘCIN 2017 - intensywny rozwój

BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W GRANOWIE
Pod koniec października br. rozstrzygnięty został przetarg dotyczący inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Granowo”. Wyłonionym w przetargu wykonawcą jest firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Goleniowa.

Całkowity koszt zadania wynosi 2.456.000 zł. Dofinansowanie w kwocie 1.562.505,95 zł gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.. Pozostała część środków w wysokości: 893.494,05 zł stanowi wkład własny Gminy Krzęcin.
Umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji podpisali członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićko oraz wójt dr Bogdan Wojciech Brzustowicz.

czytaj więcej

Nowy alkomat dla Krzęcińskiej Policji

W dniu 28 grudnia 2017 r. w budynku Posterunku Policji w Krzęcinie, Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz przekazał wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Arturem Konopelskim oraz Radnym Mieczysławem Ciesiołkiewiczem analizator wydechu „Alco-blow”.

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 4/65 grudzień 2017 r.

Najnowszy numer „Wiadomości Krzęcińskich” informuje o prowadzonych w tym roku inwestycjach, m.in.: w zakresie  rewitalizacji. Przeczytamy również o powstaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krzęcinie, działającego przy Stowarzyszeniu „Razem dla Gminy Krzęcin”, jak również o Gminnych Obchodach Dnia Seniora. Dowiemy się, czego życzy Mieszkańcom wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

  - 4/65 grudzień 2017 r. 

czytaj więcej

Budżet dla rozwoju

20.317.445 złotych – tyle wyniesie przyszłoroczny budżet uchwalony na rekordowym poziomie podczas XXVII Sesji Rady Gminy Krzęcin VII kadencji.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 20 lutego 2018, imieniny: Leona i Ludomiła