Gminne Obchody Dnia Sołtysa 2018

W piątkowe popołudnie (23.03.2018 r.) w Wiejskim Domu Kultury w Granowie odbyły się Gminne Obchody Dnia Sołtysa. Z tej okazji Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Arturem Konopelskim, chcąc wyrazić wdzięczność i szacunek Sołtysom za ich często niełatwą i społeczną pracę, wręczyli gospodarzom sołectw podziękowania i upominki.

czytaj więcej

Farmy Fotowoltaiczne

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy.

czytaj więcej

Dary Żywnościowe 2018

Już w piątek, 23 marca br. w Klubie Kultury w Objezierzu, wydane zostaną, przez Pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzęcinie, dary żywnościowe w postaci 19 artykułów spożywczych (makaron, herbatniki maślane, mleko, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, olej, cukier, szynka drobiowa, ryż biały, groszek z marchewką, fasola biała, , filet z makreli w oleju, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa, kabanosy wieprzowe, buraczki wiórki, miód nektarowy wielokwiatowy, ser żółty i kasza gryczana).

czytaj więcej

Zajęcia UTW Krzęcin - "Wielkanocne Pisanki"

W dniu wczorajszym (tj. 19 marca br.) w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzęcinie odbyły się warsztaty rękodzielnicze pn. „Wielkanocne pisanki” przeprowadzone przez najstarszą Mieszkankę Krzęcina Panią Katarzynę Adamczyk.

czytaj więcej

V Gminne Dyktando dla Dorosłych

We wtorek, 13 marca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbyła się 5. edycja Dyktanda dla Dorosłych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin. Autorką dyktanda była jego pomysłodawczyni, Pani Barbara Biesiada. Chęć sprawdzenia swojej znajomości ortografii wyraziło w tym roku 20 osób, jednak z powodu choroby z zaproszenia do ortograficznych zmagań dla dorosłych skorzystało 12 pań i 4 panów.

czytaj więcej

Umowa na przebudowę ulicy Ogrodowej w Krzęcinie

W dniu 26 lutego br. w Krzęcinie została podpisana umowa pomiędzy Gminą Krzęcin, reprezentowaną przez wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza, a firmą REBUDROG – Spółka z o.o., reprezentowaną przez Henryka Kolasę, na wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącej drogę gminną”.

czytaj więcej

Dzień Kobiet na Włoską Nutę!!!

Taką okazję 3 marca 2018r. stworzyło Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie organizując koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet włoskich piosenek w wykonaniu Andrea Lattari, który urodził się w Palermo na Sycylii, a w Polsce mieszka od 4 lat.

czytaj więcej

XIV Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 02.03.2018 (piątek) w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęła się inauguracja XIV Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2018 w kategorii Mały Konkurs Recytatorski na szczeblu gminnym. W tegorocznym konkursie wzięło udział 12 młodych recytatorów w trzech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Konkurs plastyczny - "Orzeł Biały-Nasza Duma"

W 2018 r. przypada 100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji ogłoszony został ogólnopolski konkurs pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej pn. „Orzeł Biały-nasza duma”, skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem konkursu jest nasze godło narodowe.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 20 kwietnia 2018, imieniny: Czesława i Agnieszki

Wydarzenie dnia:

Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2018