Zebranie sprawozdawcze wędkarzy

Tegoroczne zebranie sprawozdawcze koła PZW w Krzęcinie przypadło na ostatnią niedzielę lutego. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy zgromadzili się wędkarze zainteresowani życiem i działalnością naszego koła. Naturalnie zebranie zostało poprowadzone przez prezesa koła Mariusza Bodnara.

czytaj więcej

Nowe plany inwestycyjne

Na wniosek wójta Bogdana Brzustowicza zwołana została na dzień 20 lutego br. nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Krzęcin, podczas której Radni podjęli projekty dwóch uchwał związanych z realizacją planów inwestycyjnych.

czytaj więcej

II semestr kursu języka niemieckiego

Rozpoczął się drugi semestr bezpłatnych zajęć z języka niemieckiego w ramach projektu „LINGUA ARTES – kompetencje językowe potwierdzone międzynarodowym certyfikatem”. W kursie udział bierze 12-osobowa grupa Mieszkańców z terenu gminy Krzęcin. Program nauczania jest bardzo intensywny, zawiera obszerny zasób słownictwa, podstawy gramatyki, łącznie z czasem przeszłym i przyszłym. Uczestnicy kursu wykazują się dużym zaangażowaniem, pracowitością oraz sumiennością, a w czasie przerw nabierają sił spożywając własnoręcznie przygotowane wypieki.

czytaj więcej

Sprzęt komputerowy w Klubie Kultury w Żeńsku

Na wniosek Radnej Bożeny Gibert i Sołtysa Daniela Kamińskiego, Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz wystąpił z prośbą do Urzędu Skarbowego w Choszcznie o nieodpłatne przekazanie sprzętu komputerowego do Klubu Kultury w Żeńsku. Dzięki uprzejmości Naczelnika US Pana Kazimierza Bylicy, placówka kulturalna w Żeńsku wzbogaciła się o trzy komputery oraz notebook.

czytaj więcej

Zaproszenie do składania ofert - upowszechnianie kultury fizycznej

WÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego na terenie Gminy Krzęcin w 2018 roku w zakresie upowszechniania kultury fizycznej:

1. „Przygotowanie klubów piłkarskich, w tym klubów uczniowskich, do rywalizacji w rozgrywkach ligowych i turniejach”;

2. „Promocja aktywnego wypoczynku i stylu życia nad wodą poprzez wędkowanie oraz propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gminy Krzęcin”.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań to  75.000 zł.

Więcej info: www.bip.krzecin.pl

czytaj więcej

Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej w Krzęcinie

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż w ramach ogłoszonego przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” naboru na wsparcie finansowe dot. utworzenia i prowadzenia Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej, wniosek złożony przez Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin” został rozpatrzony pozytywnie.  Założeniem CPL jest rozwój przedsiębiorczości lokalnej i świadczenie nieodpłatnych usług doradczych przy udziale środowisk naukowych i biznesowych.

czytaj więcej

IX Gala Północnej Izby Gospodarczej

Oficjalnego otwarcia dziewiątej Gali Północnej Izby Gospodarczej, która miała miejsce 3 lutego br. w Klubie Garnizonowym w Choszcznie, dokonał Prezes oddziału PIG Pan Mariusz Adamkiewicz wraz z prowadzącą Panią Anettą Bikowską. Statuetkę Przedsiębiorstwa Roku 2017 z terenu gminy Krzęcin, z rąk wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza, odebrał Pan Marcin Owczarek, właściciel restauracji „Pod Klonami” w Krzęcinie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 20 kwietnia 2018, imieniny: Czesława i Agnieszki

Wydarzenie dnia:

Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2018