395 rocznica bitwy pod Granowem

bitwa

W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzęcin Arturem Konopelskim oraz Skarbnikiem Joanną Witkowską złożyli kwiaty i znicze przy pomniku upamiętniającym to wydarzenie.

czytaj więcej

Dodatek osłonowy - II transza

Szanowni Mieszkańcy Gminy Krzęcin,

Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie informuje, że w dniu 03.11.2022 r. zaplanowana jest wypłata II transzy dodatku osłonowego.

dodatek

Piotr Drobotko
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzęcinie

czytaj więcej

Dodatek węglowy- informacja

wnioskiSzanowni Mieszkańcy Gminy Krzęcin,

informuję, iż na dzień 18.10.2022 r. zostało zrealizowanych 249 wniosków spełniających wszystkie warunki wypłaty.

Kolejne wypłaty będą realizowane po otrzymaniu przez Gminę Krzęcin kolejnej transzy środków na realizację zadania.

Anna Kozłowska
Kierownik Referatu
Zagospodarowania Przestrzennego
Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej

czytaj więcej

XXII DZIEŃ PAPIESKI

"Blask Prawdy" - pod takim hasłem, w dniu dzisiejszym (16.10), obchodzono w całej Polsce XXII Dzień Papieski. Również w Gminie Krzęcin odbyły się uroczyste obchody, które rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie celebrowaną przez Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Krzęcinie ks. Krzysztofa Kontka.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Matuszak i Pani Iwony Jagiełło oraz Chór Gminny "Con Passione".

czytaj więcej

Wybory w Sołectwie Mielęcin

gosiaW dniu dzisiejszym (14.10) w miejscowości Mielęcin odbyły się wybory na Sołtysa. Zebranie przeprowadził Sekretarz Gminy Krzęcin Ryszard Przywarty wraz z pracownikiem obsługującym Radę Gminy Izabelą Cichowską.

W drugim terminie do głosowania przystąpiło 30 osób. Komisja skrutacyjna w składzie: Lidia Buczek - przewodnicząca, Kornelia Salomońska i Magdalena Mikołajczyk odczytała protokół, z którego dowiedzieliśmy się, że jednogłośnie na Sołtysa Sołectwa Mielęcin wybrana została Małgorzata Beata Wiśniewska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności!!!

czytaj więcej

Remont świetlicy w Chłopowie

wdk

Trwają prace remontowe w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie polegające na remoncie dachu oraz modernizacji pomieszczeń wewnątrz budynku. Koszt, który Gmina Krzęcin przeznaczy ze środków własnych na wymianę dachu to 169 568,75 zł.
Modernizacja budynku wewnątrz jest realizowana w ramach programu „Senior +”- moduł 1. Całkowity koszt przeznaczony na remont to 172 200,00 zł. Wartość dotacji, którą Gmina Krzęcina uzyskała w ramach programu wynosi 157 054,77 zł.

czytaj więcej

Modernizacja boiska w Mielęcinie

W dniu 11.10.2022 r. rozpoczęły się prace polegające na „Modernizacji Boiska zespołu rekreacyjno-sportowego w Mielęcinie w ramach poprawy infrastruktury rekreacyjnej i sportowej na Terenie Gminy Krzęcin”.

boisko

czytaj więcej

Nowe trybuny w Granowie

boisko

Dobiegają końca prace polegające na modernizacji trybun na terenie boiska sportowego w Granowie. Koszt tej inwestycji wyniósł 85 521,90 zł z czego 30 000 zł Gmina Krzęcin  otrzymała jako dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie z programu „Modernizacja trybun na terenie boiska sportowego w miejscowości Granowo w ramach poprawy małej infrastruktury sportowej”.

czytaj więcej

Działania prewencyjne – plan dystrybucji tabletek jodku potasu

jodek

Zgodnie z poleceniem władz centralnych gmina Krzęcin realizuje niezbędne działania prewencyjne, w tym przygotowania do dystrybucji tabletek zawierających jodek potasu na wypadek wystąpienia zagrożenia radiacyjnego. Ich wydanie mieszkańcom nastąpi tylko w wypadku przejścia przez nasz kraj chmury radioaktywnej.
Przyjęty plan ma charakter działania prewencyjnego, aby w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego mieli Państwo świadomość gdzie się zgłosić, aby otrzymać preparat.
Podajemy do publicznej wiadomości wykaz punktów dystrybucji tabletek jodku potasu na terenie gminy, w zależności od miejsca zamieszkania:
1.    Szkoła Podstawowa w Krzęcinie

Miejscowości: Żeńsko, Wężnik, Kaszewo, Mielęcin, Objezierze, Przybysław, Rakowo, Słonice.

2.    Niepubliczny Zakład  Opieki Zdrowotnej Marian Jędrzejczyk, ul. Pogodna 9, 73-231 Krzęcin

Miejscowości: Krzęcin, Boguszyce, Grzywacz, Prokolno, Smużyk, Sobolewo, Granowo, Potoczna, Sobieradz, Chłopowo, kol. Chłopowo IV, kol. Chłopowo V, Ligwiąca, Pluskocin, Sowiniec, Nowy Klukom.

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 2/70 wrzesień 2022 r.

wk2022Zapraszamy Państwa do zapoznania się z elektronicznym wydaniem naszej gazety "Wiadomości Krzęcińskie". W Informatorze Samorządowym dowiecie się Państwo m.in. jakie inwestycje zaplanowano i zrealizowano w 2022 roku, a także o programach z ochrony środowiska, modernizacji placówek kultury, oświaty i sportu. W najnowszym wydaniu lokalnej gazety przeczytacie również autorski tekst historyka dr Grzegorza Jacka Brzustowicza oraz zapowiedź jego publikacji "Bitwa pod Granowem. 3 sierpnia 1627 r.". Z dumą prezentujemy informacje i fotorelację z Gminnego Festynu Dożynkowego. Dodatkowo mamy dla Was relację ze ślubowania nowo wybranej radnej, informację z wizyty u przyjaciół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach oraz relację z uroczystej mszy świętej z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. kanonika Tadeusza Łuczaka.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

pdf 2/70 wrzesień 2022 r.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 04 grudnia 2022, imieniny: Barbary i Piotra