Wizja lokalna w sprawie Młodego Bociana

W czwartek 3 września około godz. 9.00 wyruszyła z Urzędu Gminy w Krzęcinie do Nowego Klukomia grupa interwencyjna z udziałem wójta Bogdana Brzustowicza, sekretarza Ryszarda Przywartego, komendanta ochrony przeciwpożarowej Ryszarda Kośmidra i radnego Ryszarda Pierzchały.

czytaj więcej

Święto Plonów w Objezierzu

W niedzielę 30 sierpnia w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Objezierzu odbyła się dziękczynna Msza Święta Dożynkowa. Starostami tegorocznych dożynek w Objezierzu zostali Pani Edyta Wyrębska, członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Objezierzu, oraz Pan Stanisław Kidula, członek Rady Sołeckiej w Objezierzu.

objezierzedozynki

czytaj więcej

Święto Plonów w Granowie

granowo,dozynki

W minioną sobotę 29 sierpnia br. Sołectwo Granowo zorganizowało wiejskie obchody święta plonów, o czym informował mieszkańców i gości ogromny witacz dożynkowy w formie ciągnika rolniczego ustawiony w centrum miejscowości. W tegorocznym święcie wzięli udział wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, przewodniczący rady Artur Konopelski i radny Tomasz Bodnar.

czytaj więcej

NOWY PLAC ZABAW I SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA NA MIESZKA W KRZĘCINIE

Już niebawem mieszkańcy osiedla na ul. Mieszka I w Krzęcinie będą mogli korzystać z nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej. O tę otwartą strefę aktywności gmina Krzęcin wnioskowała w ramach PROW 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” do Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” w Barlinku.

czytaj więcej

BĄBELKOWY FESTYN DLA SYLWII ŻAK

Cóż to był za dzień!!!
Już od rana,15 sierpnia br., przy zespole rekreacyjno-sportowym w Kaszewie przygotowania do festynu charytatywnego dla Sylwii Żak trwały pełną parą.
Organizatorzy wydarzenia Sołectwo Kaszewo, Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin i Urząd Gminy w Krzęcinie stanęły na wysokości zadania zapewniając w tym dniu wszystkim uczestnikom olbrzymią dawkę zabawy i mnóstwo atrakcji. Wśród niespodzianek znalazły się m.in. fotobudka, chodzące maskotki, dmuchaniec, zakręcone warkoczyki, warsztaty z Działamy Drawno, kolorowe makijaże, kiermasz rozmaitości, pajda chleba, lody, domowe ciacha czy grill. Naszą imprezę rozpoczęły warsztaty taneczne z Andrii Ulitko ze Szkoły Tańca i "Kreatywką" Studio Rozwoju Artystycznego, okazało się nawet, że całkiem niezły dryg do tańca mają Myszka Miki i Pszczółka.

czytaj więcej

PRZYGOTOWANIA DO ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO W DOBIE EPIDEMII

   

 

W dniu dzisiejszym, tj. 19 sierpnia br., w Sali Narad Urzędu Gminy w Krzęcinie, miało miejsce spotkanie członków Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu w osobach Przewodniczącej Małgorzaty Matuszak i członka Andrzeja Ogonowskiego z Wójtem Gminy Krzęcin, Bogdanem Wojciechem Brzustowiczem, Sekretarzem Ryszardem Przywartym, Przewodniczącym Rady Gminy, Arturem Konopelskim, Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, Honoratą Kłosek, Wicedyrektorem Hanną Andriaszkiewicz, Kierownikiem Zespołu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i Inspektorem BHP Zdzisławem Grzywną.
To już drugie spotkanie, podczas którego dyskutowano nad projektem regulaminu funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

czytaj więcej

Festyn Rekreacyjno-Sportowy w Chłopowie

festyn chłopowo

W ubiegłą sobotę, 8 sierpnia br., przy Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się festyn rekreacyjno-sportowy, który był zwieńczeniem projektu pn. „Stworzenie miejsca integracji i rekreacji na świeżym powietrzu dla mieszkańców Chłopowa – utworzenie siłowni zewnętrznej”. Na tę inwestycję wnioskodawca Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin” otrzymał w ramach grantu pn. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" od Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” dofinansowanie w wys. 10 000 zł.

czytaj więcej

Stypendium szkolne

stypendia

WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM NA ROK SZKOLNY 2020/2021

PRZYJMOWANE BĘDĄ W DNIACH 1-15.09.2020r. w godzinach 7:30 - 15:30
w sekretariacie UG w Krzęcinie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 28 października 2020, imieniny: Szymona i Tadeusza

Najbliższe wydarzenie: