Zaproszenie do składania ofert - upowszechnianie kultury fizycznej 2021

herbWÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego na terenie Gminy Krzęcin w 2021 roku w zakresie upowszechniania kultury fizycznej:

1. „Przygotowanie klubów piłkarskich, w tym klubów uczniowskich, do rywalizacji w rozgrywkach ligowych i turniejach”;
2. „Promocja aktywnego wypoczynku i stylu życia nad wodą poprzez wędkowanie oraz propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gminy Krzęcin”.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań to  50.000 zł.

Termin składania ofert: 12 marca 2021 r. do godz. 15:30

Więcej info: linkwww.bip.krzecin.pl

czytaj więcej

Inwestycje i projekty grantowe w roku 2020

inwestycje

Poprzedni rok, pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej wywołanej chorobą COVID-19 i wynikających z niej obostrzeń sanitarnych, nie przeszkodził w realizacji zaplanowanych w budżecie gminnych inwestycji. Wpisują się one w dużej mierze w strategię mającą na celu podniesienie atrakcyjności Gminy Krzęcin poprzez rozwój gminnej infrastruktury sportowej, rekreacyjnej i turystycznej. Partnerem gminy w ich realizacji, zwłaszcza w kontekście projektów grantowych, były nierzadko sołectwa i podmioty sektora pozarządowego.

czytaj więcej

Bezpłatny kreator zdjęć biometrycznych do dowodu osobistego

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Cyfryzacji od 2016 r. umożliwiło składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet (gov.pl). Realnym i istotnym kłopotem w skorzystaniu z tej usługi jest uzyskanie przez wnioskujących poprawnego zdjęcia biometrycznego, które spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kreator zdjęć do dowodu rozwiązuje ten problem.

e-dowod

czytaj więcej

Podpisanie porozumienia dot. programu "Czyste powietrze"

czystepowietrze

W dniu wczorajszym, tj. 8 lutego br., w Szczecinie doszło do podpisania porozumienia dot. programu priorytetowego „Czyste powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

czytaj więcej

Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Krzęcin

W sezonie 2020/2021 za zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Krzęcin odpowiedzialne są następujące instytucje:

Drogi wojewódzkie:
Droga wojewódzka nr 160 przebiegająca przez miejscowość Kaszewo
Zarządca:  Rejon Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach, tel. 91 570 38 39

Drogi powiatowe:
Zarządca: Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie, tel. 95 765 79 75
Po godzinach pracy i w dni wolne od pracy:
Dyrektor Łukasz Gonera – tel. 606 445 000
Koordynator akcji zimowej – tel. 606 430 023

czytaj więcej

Obowiązek odśnieżania dachów

odsniezanieSzanowni Państwo,

w związku z opadami śniegu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny.

Z poważaniem

płk SOP Mariusz Haponiuk
Szef Zmiany Służby Dyżurnej
Krajowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

czytaj więcej

Gmina Krzęcin w finale projektu "POD BIAŁO-CZERWONĄ"

flaga

Miło nam Państwu przekazać informację, iż na stronie www.gov.pl opublikowana została lista gmin, które spełniły warunki określone w regulaminie projektu i zakwalifikowały się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” związanego z realizacją zakupu i montażu masztów z biało-czerwonymi flagami.

czytaj więcej

WOŚP 2021

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż podczas tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Krzęcin zebrano 7431,29 zł. W tym roku zbieraliśmy środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwotę w wys. 852,71 zł udało się także zebrać wśród krzęcińskich Morsów.

wosp2021
Możemy się śmiało pochwalić, iż nasza gmina dołożyła piękną cegiełkę w wys. 8284 zł.
Dziękujemy!

 

czytaj więcej

Nabór na rachmistrza spisowego!

rachmistrz

Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz – Gminny Komisarz Spisowy w Krzęcinie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 14 kwietnia 2021, imieniny: Justyny i Waleriana

Najbliższe wydarzenie: