Biesiada Kumoszek w Janowie

W sobotnie popołudnie, tj. 5.10.2019 r., w Ośrodku Wczasowym Janowo odbyła się Biesiada Kumoszek, zorganizowana przez Stowarzyszenie "Lider Pojezierza".

czytaj więcej

XX-lecie Powiatu Choszczeńskiego

W dniu 26 września br., w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie, z okazji jubileuszu 20-lecia Powiatu Choszczeńskiego, odbyła się IX Uroczysta Sesja Rady Powiatu.

czytaj więcej

"Gotuj z Powiatem"

„Gotuj z Powiatem” to hasło przewodnie niedzielnego wydarzenia, zorganizowanego z okazji 20-lecia Powiatu Choszczeńskiego. Gościem specjalnym była uczestniczka MasterChef, Joanna Studnicka z Wieliczki, która w rozmowie z prowadzącym event, Zbigniewem Garzyńskim, przyznała, że niemal do każdej z potraw dodaje…sól.

czytaj więcej

VII Sesja Rady Gminy Krzęcin

W dniu 18 września br. w siedzibie Urzędu Gminy Krzęcin odbyła się VII Sesja Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji. Z uwagi na rezygnację Gminy Krzęcin z członkostwa w Związku Gmin Dolnej Odry, głównym tematem wczorajszych obrad było określenie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Sołeckie Dożynki w Granowie

Tradycyjne Dożynki Sołeckie w Granowie, zorganizowane przez Radnych Granowa i Sołtysa z Radą Sołecką, odbyły się 14 września 2019 roku. Obchody Święta Plonów rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przez ks. wikarego Rafała Stachowiaka, następnie uczestnicy dożynek udali się do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie czekały już na nich same niespodzianki.

czytaj więcej

Remont parkietu sali gimnastycznej

W związku z podjętą, w dniu 30 maja br., uchwałą w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2019, Województwo Zachodniopomorskie przyznało Gminie Krzęcin dofinansowanie na zadanie pn. "Modernizacja hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie poprzez remont nawierzchni".

czytaj więcej

Remont w szkole w Krzęcinie

Zakończyły się prace remontowe pomieszczeń wewnątrz budynku Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Pracownicy Zespołu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie wraz z konserwatorami ze szkoły odmalowali sale i kuchnię oraz wymienili pokrycie podłogowe.

czytaj więcej

Barzkowicki konkurs wieńców

W ubiegłą niedzielę, 8 września br., w Barzkowicach odbyły się już XXXII Targi Rolne "Agro Pomerania 2019". W konkursie wieńców dożynkowych naszą gminę reprezentowały 2 sołectwa: Krzęcin i Rakowo.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 06 grudnia 2019, imieniny: Mikołaja i Emiliana