Krzęcin i Objezierze finalistami Wojewódzkiego konkursu "Piękna Zachodniopomorska wieś 2021"

Z ogromną radością pragniemy Państwa poinformować, iż w związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkursem "Piękna Zachodniopomorska Wieś 2021" dwa nasze sołectwa, Krzęcin i Objezierze, znalazły się w finałowej dziesiątce.

krzecin
Jesteśmy jedynymi sołectwami z powiatu choszczeńskiego! W najbliższy piątek w zgłoszonych przez Wójta Gminy Krzęcin, Bogdana Wojciecha Brzustowicza miejscowościach będzie miała miejsce wizja lokalna, którą przeprowadzi Kapituła Konkursowa z Urzędu Marszałkowskiego.

czytaj więcej

Festyn "Szczepimy sie z KGW Chłopowo"

W całym kraju trwa akcja promowania szczepień przeciwko COVID-19. W ubiegłą sobotę, 21 sierpnia br., przy Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Chłopowo festyn pn. „Szczepimy się z KGW Chłopowo”. Wydarzenie to objęte zostało Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Koordynatorkami eventu, w czasie którego można było zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, były Radna Gminy Krzęcin, Małgorzata Matuszak i Sołtys Chłopowa, Patrycja Tułaza. Punkt szczepień odwiedziły tego dnia 24 osoby.

festyn

czytaj więcej

Pożegnanie Proboszcza i ks. Wikarego z Krzęcina

W dniu 22 sierpnia br. w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie  odbyła się Msza Św. Dziękczynna za posługę kapłańską ks. kanonika Tadeusza Łuczaka, który w latach 1998-2021 sprawował funkcję Proboszcza w Parafii Rzymskokatolickiej w Krzęcinie. Obecnie, na prośbę Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, ks. kanonik Tadeusz Łuczak został Rezydentem w krzęcińskiej parafii.

ksiadz

czytaj więcej

Nowy traktor w ZGKiOŚ

W lipcu do Urzędu Gminy Krzęcin dostarczony został fabrycznie nowy ciągnik rolniczy, który kupiony został na potrzeby samorządu.
Jest  to ciągnik marki FARMTRAC o mocy 55 kW (75 KM), z silnikiem PERKINS o pojemności 3387 cm3, z podnośnikiem hydraulicznym o udźwigu 3000 kg, wyposażony w agregat czołowy. W najbliższym czasie zamierzamy dokupić najpotrzebniejsze zestawy, jak pług do śniegu, ładowacz czołowy i chwytak do palet.

ciagnik

czytaj więcej

Wnioski do budżetu na 2022 rok

herbWójt Gminy Krzęcin informuje o rozpoczęciu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krzęcin na 2022 rok.

W związku z powyższym, działając na podstawie paragrafu 1 Uchwały Nr XXIII/177/2017 Rady Gminy Krzęcin z dnia 22 czerwca 2017 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Krzęcin informujemy o możliwości składania przez Radnych, Sołectwa, Organizacje pozarządowe i Stowarzyszenia oraz Mieszkańców wniosków do projektu budżetu na 2022 rok.

czytaj więcej

Obowiązek udziału w spisie powszechnym

gusSzanowni Państwo,
Mając na uwadze trud w pozyskiwaniu ankiet spisowych przez rachmistrzów spisowych oraz nałożone na Gminne Biura Spisowe zadanie udzielania wsparcia techniczno - organizacyjnego swoim rachmistrzom, Wojewódzkie Biuro Spisowe w Szczecinie uprzejmie prosi o podjęcie wszelkich działań ułatwiających realizację ich zadań.

czytaj więcej

Podsumowanie realizacji projektu unijnego "Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń"

Dnia 22 lipca 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące realizację projektu unijnego „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”. Projekt realizowany był ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Beneficjentem projektu jest Gmina Krzęcin, Realizatorem – Szkoła Podstawowa w Krzęcinie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 września 2021, imieniny: Hipolita i Mateusza