Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 w Krzęcinie

W miniony piątek (22 czerwca br.) w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Inspektorem ds. Oświaty Magdaleną Czarnecką wręczyli uczniom z tej okazji nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność sportową i godne reprezentowanie szkoły.

czytaj więcej

Festyn charytatywny "NIESIEMY POMOC DLA ANTKA".

Dzień 17 czerwca 2018 r. pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich ludzi dobrej woli. Zorganizowany w tym dniu, przez Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin, Festyn Charytatywny „Niesiemy pomoc dla Antka” spotkał się ze wspaniałym przyjęciem. Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji zarówno dla Najmłodszych jak i Starszych m.in.: bieg charytatywny dla Antosia, ogromne, kolorowe dmuchańce, pokazy wojskowe i strażackie, loteria, kiermasz rozmaitości, wojskowa grochówka, pieczone kiełbaski, domowe ciasta i pierogi, fotobudka, występy artystyczne, zdjęcia z Minionkiem, sprawiły wiele radości uczestnikom festynu.

czytaj więcej

Podsumowanie konkursu "ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA"

15 czerwca br. w Choszczeńskim Domu Kultury Senator Grażyna Sztark wręczyła nagrody uczniom ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Te szczególne wyróżnienia dotyczyły, zorganizowanego przez Kancelarię Senatu RP, konkursu związanego z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj więcej

Dotacja KOWR-u dla Gminy Krzęcin

Cieszymy się, że możemy przekazać informację o uzyskanym przez Gminę Krzęcin wsparciu finansowym ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na przebudowę i remont chodników przy osiedlu mieszkaniowym na ul. Mieszka I w Krzęcinie oraz drogi na ul. Osiedlowej w Granowie.

czytaj więcej

Gmina Krzęcin wnioskuje u Lidera Pojezierza

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszyły nabory konkursowe ogłoszone przez Stowarzyszenie LIDER POJEZIERZA. Gmina Krzęcin złożyła łącznie 4 wnioski, w tym 3 na zadania związane z rozwojem lokalnej infrastruktury oraz 1 na zadanie z zakresu ochrony dziedzictwa lokalnego.

czytaj więcej

Dotacja dla Żeńska

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podjął w dniu 29 maja 2018 r. uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Wśród samorządów, które otrzymają środki finansowe na ten cel, znalazła się również Gmina Krzęcin, która wnioskowała o przyznanie wsparcia na zakup i montaż 2 lamp solarnych przy boisku wielofunkcyjnym w miejscowości Żeńsko.

czytaj więcej

Patryk Łassa - TALENTEM ROKU 2018

Wojewódzki Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Szczecinie miał miejsce 9 czerwca br. w Zamku Książąt Pomorskich. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz. Naszą gminę, podczas przeglądu, reprezentowali: Magdalena Jaszkiewicz z Objezierza (instr. Agnieszka Konieczka) i Patryk Łassa z Mielęcina (instr. Ines Lubińska). Przypomnijmy, iż Magda i Patryk to laureaci szczebla powiatowego. Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy Państwa poinformować, iż Patryk otrzymał dyplom „Talent Roku 2018” i 17 czerwca będzie reprezentował Gminę Krzęcin w Operze Szczecińskiej na kolejnym przeglądzie. Gratulacje serdeczne dla naszych Artystów!!!

czytaj więcej

"Krok Bliżej Paraolimpiady"

W dniu 7 czerwca 2018 r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzęcinie zorganizował po raz dziesiąty zawody sportowe osób niepełnosprawnych pod hasłem „Krok Bliżej Paraolimpiady”. Patronat nad naszą imprezą objął Wójt Gminy Krzęcin Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz. Nasz turniej odbył się na Stadionie Piłkarskim w Krzęcinie.

czytaj więcej

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW GMINY KRZĘCIN

W związku z wystąpieniem na terenie naszej gminy niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy w uprawach,  Wójt Gminy Krzęcin informuje, że każdy rolnik który stwierdził powstanie w swoim gospodarstwie szkody może złożyć wniosek o oszacowanie szkód.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 18 sierpnia 2018, imieniny: Heleny i Bronisławy

Wydarzenie dnia:

ZABAWA "POD CHMURKĄ" W OBJEZIERZU