Dożynkowa Msza Święta

15 września 2018 roku w Krzęcinie odbył się Gminny Festyn Dożynkowy. Zgodnie z tradycją Święta Plonów obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Krzęcinie. Tegoroczną mszę świętą, o godzinie 14:00, w intencji rolników, ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin celebrował oraz wygłosił homilię ksiądz proboszcz Tadeusz Łuczak. GCK Krzęcin

czytaj więcej

Dożynkowy Brydż Sportowy

W słoneczną sobotę 15 września w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie rozegrano dożynkowy turniej brydża sportowego. 7 par rywalizowało na zapis maksymalny na dystansie 28 rozdań. Z wynikiem 58% wygrali choszcznianie Henryk Tyburczy - Andrzej Czernow.

czytaj więcej

Osiedle Mieszka I w Krzęcinie ma nowe chodniki

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż zakończyła się przebudowa chodników na osiedlu Mieszka I w Krzęcinie. Dofinansowanie na ten cel, w wysokości 80% kosztów zadania, Gmina Krzęcin otrzymała ze strony Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Koszt inwestycji, o którą wnioskował Radny Gminy Krzęcin Mieczysław Ciesiołkiewicz, to kwota: 159.138,47 zł, a wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Marek Leśniak z Zieleniewa.

czytaj więcej

Dożynkowe Zawody Wędkarskie

Tradycyjnie jak są dożynki, to również zawody wędkarskie. W tym roku po zaciętej rywalizacji najlepszym łowcą okazał się kol. Mieczysław Ciesiołkiewicz (10,35kg).

czytaj więcej

Nowa ulica Osiedlowa w Granowie

Zakończyła się długo oczekiwana przez Mieszkańców Granowa przebudowa odcinka jezdni ulicy Osiedlowej. Dofinansowania na modernizację ulicy, w wysokości 80% kosztów przedsięwzięcia (tj. 171.186,04 zł), udzielił Gminie Krzęcin Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Realizatorem inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Marek Leśniak z Zieleniewa.

czytaj więcej

Nowy chodnik przy kościele w Żeńsku

Rozpoczęła się oczekiwana od dawna przebudowa chodnika przy kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeńsku. Inwestycja ta zostanie wykonana dzięki dotacji otrzymanej na ten cel przez Parafię Rzymskokatolicką w Krzęcinie z budżetu Gminy.

czytaj więcej

Susza - pomoc klęskowa

Agencja będzie udzielała pomocy producentom rolnym, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 30% danej uprawy.

czytaj więcej

Czyste Powietrze

Ministerstwo Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

czytaj więcej

Siłownia zewnętrzna w sołectwie Żeńsko

Zakończyła się budowa siłowni zewnętrznej przy Zespole Rekreacyjno-Sportowym w Żeńsku. Dofinansowanie na ten cel w wysokości 10.000 zł Gmina Krzęcin otrzymała w ramach konkursu „Granty Sołeckie” o co wnioskował Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie "PRZEDWIOŚNIA" Stefana Żeromskiego

W sobotę, tj. 08.09.2018 r., w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie, miało miejsce Narodowe Czytanie. Jest to polska akcja społeczna, która zapoczątkowana została przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku czytaniem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 17 października 2018, imieniny: Wiktora i Małgorzaty

Najbliższe wydarzenie: