Dbamy o Nasze dziedzictwo lokalne

W dniu wczorajszym, (28.04.2020 r.), dotarła do nas bardzo miła informacja z Biura Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” o pozytywnej ocenie w zakresie zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju wniosku złożonego przez Gminę Krzęcin dot. wsparcia finansowego m.in. na operację pn. „Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich nagrobka Otto Beyera w Żeńsku”.

czytaj więcej

INFORMACJA

Sprawy związane z Urzędem Stanu Cywilnego, Meldunkami i Dowodami Osobistymi będą załatwiane w Urzędzie Gminy w Krzęcinie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu wizyty pod nr tel. 95 765 52 13.

Podstawa prawna Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. poz. 697 w sprawie  ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. (§13 ust. 2)

czytaj więcej

TERESA WALCZAK 1950-2020

teresa w

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Teresy Walczak, Pełnomocnika Wójta ds. Seniorów.
Teresa Walczak, od lat zamieszkująca w Krzęcinie, z zawodu księgowa, była osobą niezwykle oddaną Gminie Krzęcin.

czytaj więcej

Maseczki rozdane

maseczkirozdane

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią, w dniach 15-16 kwietnia br. rozdane zostały dla wszystkich Mieszkańców naszej gminy maseczki wielokrotnego użytku. Środki ochronne zakupione przez Wójta Gminy Krzęcin odebrał każdy Mieszkaniec bez względu na wiek.

czytaj więcej

Obowiązek zakrywania ust i nosa

herbKierując się troską o zdrowie wszystkich Mieszkańców Gminy Krzęcin informuję, że od 16 kwietnia  2020 r., aż do odwołania, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa "przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki".

Maseczki w samochodach, autobusach i tramwajach

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, maseczki trzeba nosić w środkach publicznego transportu zbiorowego, czyli w autobusach, tramwajach, trolejbusach, pociągach. Ponadto obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje, jeśli poruszamy się samochodem z osobą, z którą na co dzień nie mieszkamy lub nie gospodarujemy wspólnie. Obowiązek dotyczy zatem również osób poruszających się rowerem, motocyklem, skuterem, hulajnogą, pieszo.

czytaj więcej

PODZIĘKOWANIE !!!

Pragnę gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w akcję zakupu i przekazania maseczek dla Mieszkańców naszej gminy.
Słowa podziękowań kieruję w stronę sponsorów: właścicieli farm wiatrowych oraz Radnych z Klubu „Razem dla Gminy Krzęcin”, a także do sołtysów i pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie akcji.

maseczka

czytaj więcej

47 laptopów dla Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

uczeń

W związku z obecną sytuacją szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, spowodowanej zakażeniami koronawirusem, na wiele tygodni zamknięte zostały placówki oświatowe. Okoliczności te wymusiły nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 06 czerwca 2020, imieniny: Pauliny i Laury