„Edukacja z wojskiem” w Szkole Podstawowej w Krzęcinie

20 maja br. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie wzięła udział w programie edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem”, którego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, ratownictwa medycznego, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pierwszej pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia w klasach i na boisku szkolnym. Ich nadrzędnym założeniem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, przyjazny a przede wszystkim dostosowany do wieku.

czytaj więcej

900-lecie misji chrystianizacyjnej św. Ottona z Bambergu na Pomorzu Zachodnim

W dniu 19 maja br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Granowie, odbyła się uroczysta msza wraz z odsłonięciem tablicy pamiątkowej z okazji 900-lecia misji chrystianizacyjnej św. Ottona z Bambergu na Pomorzu Zachodnim. Po Eucharystii uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie pod opieką Pani Małgorzaty Matuszak zaprezentowali inscenizację odtwarzającą wydarzenia sprzed 900 lat, kiedy to Otto pojawił się w okolicach miejscowości, obecnie pod nazwą Granowo. Po całej uroczystości, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Granowa, Objezierza, Chłopowa i Krzęcina serwowały pyszny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje tej uroczystości.

czytaj więcej

VII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej

W dniu dzisiejszym 15.05 br. odbył się VII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej „Muzyczna Kraina Przedszkola” zorganizowany przez Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie.

Oddziały Przedszkolne przy szkole Podstawowej w Krzęcinie reprezentowały: Karolina Zakrzewska z grupy Żabek opiekun Aleksandra Knap oraz Hanna Czyż z grupy Motylków opiekun Sandra Leszczyńska.

Miło nam poinformować, że nagrodę GRAND PRIX otrzymała Hanna Czyż.

Gratulacje dla wszystkich uczestników.

czytaj więcej

III Gminna Gala - "Krzęcińskie Wiatraki"

W piątkowe popołudnie, 10 maja br., w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbyła się III Gminna Gala – „Krzęcińskie Wiatraki”, uroczystość podsumowująca inwestycje i projekty zrealizowane przez Gminę Krzęcin w kadencji 2018-2024. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Anna Bańkowska – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Mariusz Adamkiewicz ZBS Choszczno, Krzysztof Wiklak Prezes Stowarzyszenia Lider Pojezierza, Ireneusz Kostka Wiceprezes Stowarzyszenia Lider Pojezierza, Bogdana Marciniaka Komendant Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, Krzysztof Lacha Kierownik Posterunku Policji w Krzęcinie, Jacek Gid Nadleśniczy Nadleśnictwa w Choszcznie, Krzysztof Kontek Proboszcz Parafii w Krzęcinie oraz Artur Minierski Proboszcz Parafii w Raduniu, właściciel firmy PRI Marek Leśniak, Łukasz Szawaryński przedstawiciel firmy VIA Projekt, EMG-BUD Emil Grzelczak oraz Radni i Sołtysi Gminy Krzęcin, jak również kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych i referatów.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 22 maja 2024, imieniny: Julii i Heleny