Termomodernizacja i remont WDK Chłopowo

W przyszłym roku budynek Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie doczeka się gruntownego remontu i termomodernizacji. Wniosek o dofinansowanie na ten cel został złożony przez wójta w naborze przeprowadzonym w dniach 7-28 lutego 2018 r. przez Urząd Marszałkowski w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Susza - warunki pomocy finansowej

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

czytaj więcej

PODPROGRAM 2017 – efekty

Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie z terenu województwa zachodniopomorskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp. realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2017 – czerwiec 2018.

czytaj więcej

Spotkanie Autorskie z panią Bernardą Ewą Dybowską

Spotkanie autorskie z Panią Bernardą Ewą Dybowską, choszczeńską poetką, wieloletnią Dyrektorką Zespołu Szkół Nr 3 w Choszcznie, Radną Powiatu Choszczeńskiego obecnej kadencji, kobietą o niezwykle pogodnym i wrażliwym usposobieniu, przyjaciółką ludzi i zwierząt, miało miejsce w środowe południe (25 lipca br.) w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie.

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne

Po zakończeniu części teoretycznej kursu unijnego dot. uzyskania tytułu czeladnika w zawodzie kucharza rozpoczęły się warsztaty kulinarne dla I grupy uczestników projektu.

czytaj więcej

Rajd 111 jezior - Memoriał Adama Andriaszkiewicza

Miniony weekend upłynął w Powiecie Choszczeńskim pod znakiem sportowych emocji. 30 czerwca br. na ulicy Wolności w Choszcznie byliśmy świadkami prologu rajdowych wyścigów. A już w niedzielę niecodzienne widowisko czekało na miłośników szybkiej jazdy w Gminie Krzęcin. To właśnie u nas w Sołectwie Rakowo powstała Strefa Kibica, którą Dyrektor Rajdu Maciej Raczewski ocenił na miarę Mistrzostw Polski!!!

czytaj więcej

Umowy na dofinansowanie Grantów Sołeckich - podpisane

W piątek, 29 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie doszło do podpisania 3 umów na dofinansowanie projektów „Granty Sołeckie 2018” na terenie gminy Krzęcin. Przypomnijmy, iż z 4 wniosków złożonych przez Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie, aż 3 znalazły się na liście rankingowej i otrzymają dotacje w kwotach po 10.000 zł.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 18 sierpnia 2018, imieniny: Heleny i Bronisławy

Wydarzenie dnia:

ZABAWA "POD CHMURKĄ" W OBJEZIERZU