Lista Produktów Tradycyjnych - UMWZ

Wspólnie odkrywajmy tradycyjne smaki Pomorza Zachodniego!
My mieszkańcy Pomorza Zachodniego w większości pochodzimy z innych rejonów Polski. Nasi przodkowie przybywali tutaj, kiedy po wojnie zmieniły się granice. Każda rodzina przywiozła tradycje kulinarne ze swoich stron. Dlatego tradycja kulinarna Pomorza Zachodniego jest stosunkowo młoda, ale przez złożoną historię, jedyna w swoim rodzaju. Zadbajmy o nią!

czytaj więcej

Wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie dostępny jest nowy wzór wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego (http://www.szczecin.uw.gov.pl/ - w zakładce Dla przedsiębiorców - Szkody w rolnictwie).
Wniosek dostosowany został do wymogów i informacji, które należy zawrzeć w protokole z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej spowodowanym wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, niezbędnym do skorzystania przez poszkodowanych rolników z dostępnych form pomocy.

Wniosek

 

czytaj więcej

Wybory do Izb Rolniczych

W maju 2019 roku kończy się V kadencja Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Krajowa Rada Izb Rolniczych uchwałą Nr 2/2019 zarządziła na niedzielę 28 lipca 2019 roku wybory do izb rolniczych.

czytaj więcej

"Zachodniopomorski Rolnik Roku"

W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy indywidualni, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia oraz inne osoby prawne prowadzące przez okres co najmniej 2 lat działalność rolniczą na terenie województwa zachodniopomorskiego. Konkurs prowadzony jest w sześciu kategoriach:

czytaj więcej

Konkurs "Zachodniopomorski Rolnik Roku"

Wydział Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego informuje, że dnia 3 grudnia 2018 roku rozpoczął się nabór wniosków w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego Konkursu pn.. „Zachodniopomorski Rolnik Roku”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury i Adolfa

Najbliższe wydarzenie: