ZAWIADOMIENIE

Informuję, że potwierdzono wystąpienie choroby ptaków o której mowa w Zawiadomieniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Choszcznie z dnia 9 kwietnia 2021r.                                       

Wójt Gminy Krzęcin
Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

Obsługa klientów w Urzędzie Gminy Krzęcin od 23 marca br.

Drodzy Mieszkańcy!
W związku z zagrożeniem dalszego rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Mieszkańców, zwracam się z prośbą o czasowe ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Krzęcin.
Zaleca się, aby w pierwszej kolejności kontaktować się telefonicznie w godz. 7.30-15.30 lub korespondencyjnie. Istnieje również możliwość bezpośredniego dostarczenia korespondencji poprzez jej wrzucenie do specjalnie przygotowanej w tym celu skrzynki podawczej, która znajduje się przy wejściu do budynku. Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem poczty e-mailowej albo platformy EPUAP.

czytaj więcej

Uwaga! Ptasia grypa

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Choszcznie w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie miejscowości Przybysław, gm. Krzęcin ogniska grypy ptaków A/H5N8/

ptasia

czytaj więcej

Trening syren alarmowych

syrenyW dniu 10 kwietnia 2021 r. o godz. 8.41 na podstawie decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych na terenie Gminy Krzęcin.
(Syreny uruchomione będą na czas 3 minuty)

czytaj więcej

Ognisko ptasiej grypy na jeziorze Klukom w Choszcznie

ptasia

W Choszcznie na jeziorze Klukom wykryto wirusa grypy ptaków HPAI H5N8.

Wirus grypy ptaków nie jest groźny dla ludzi, ale stanowi ogromne zagrożenie dla gospodarstw. Głównym źródłem jego rozprzestrzeniania się są zarażone dzikie ptaki.

Zalecamy hodowcom drobiu dostosować się do zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może spowodować wzrost zagrożenia grypą ptaków.

Pismo Starosty Choszczeńskiego z dnia 5 marca 2021 r.

czytaj więcej

STOP COVID-ProteGo Safe

stopcovidW związku z działaniami informacyjno-promocyjnymi prowadzonymi przez Zachodniopomorski Państwowy Inspektor w Szczecinie w ramach aplikacji STOP COVID-ProteGo Safe Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Choszcznie zwraca się z prośbą o rozpropagowanie ww. aplikacji.

czytaj więcej

Zimowe utrzymanie dróg w Gminie Krzęcin

W sezonie 2020/2021 za zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Krzęcin odpowiedzialne są następujące instytucje:

Drogi wojewódzkie:
Droga wojewódzka nr 160 przebiegająca przez miejscowość Kaszewo
Zarządca:  Rejon Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach, tel. 91 570 38 39

Drogi powiatowe:
Zarządca: Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie, tel. 95 765 79 75
Po godzinach pracy i w dni wolne od pracy:
Dyrektor Łukasz Gonera – tel. 606 445 000
Koordynator akcji zimowej – tel. 606 430 023

czytaj więcej

Obowiązek odśnieżania dachów

odsniezanieSzanowni Państwo,

w związku z opadami śniegu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny.

Z poważaniem

płk SOP Mariusz Haponiuk
Szef Zmiany Służby Dyżurnej
Krajowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Najbliższe wydarzenie: