Ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego!

nsp

Ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego!
30 września 2021 r.

Ostatnia szansa na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

 Dla tych, którzy chcą spisać się stacjonarnie Rachmistrzowie dyżurują w Urzędzie Gminy w Krzęcinie
w dniu 30 września 2021 r. w godzinach od 7:30 do15:30.

Do północy można również spisać się zdalnie!
Zadzwoń pod numer infolinii tel. 22 279 99 99
 Spisz się przez Internet: nsp2021.spis.gov.pl
 Liczy się każdy!

czytaj więcej

Na Zakładowej coraz piękniej

Prace polegające na przebudowie ulicy Zakładowej w Granowie idą pełną parą. Dzięki pozyskanym przez Gminę Krzęcin z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich środkom w wys. 1 025 500,00 zł powstaje właśnie nowa, asfaltowa droga, na którą czekali mieszkańcy sołectwa Granowo.

zakladowa

czytaj więcej

Rusza przebudowa odcinka drogi i chodników w Kaszewie

herbZ przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż w dniu wczorajszym, tj. 27 września br., do Urzędu Gminy w Krzęcinie wpłynęło pismo z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie zawiadamiające o rozpoczęciu prac budowlanych dot. przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 160 Raduń-Bierzwnik oraz przebudowy chodników w miejscowości Kaszewo.
Przypomnijmy, iż inwestycja ta jest efektem spotkania Wójta Gminy Krzęcin, Bogdana Wojciecha Brzustowicza z Kierownikiem Rejonu Dróg Wojewódzkich, Mirosławem Szymczewskim, które miało miejsce w październiku 2019 roku w Urzędzie Gminy Krzęcin oraz ostatecznej decyzji samorządu województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

XX SESJA RADY GMINY KRZĘCIN

    przewodniczący rady

W dniu 23 września 2021 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie miała miejsce XX Sesja Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji.

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz zapoznaniu się ze sprawozdaniem z prac wójta z okresu międzysesyjnego Radni podjęli m.in. uchwały dot. Przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Krzęcin na lata 2021-2024 i przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków na terenie gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Nowe połączenia autobusowe

autobusNa terenie gminy Krzęcin od 1 października b.r. zostanie uruchomiony gminny transport publiczny. Autobusami z miejscowości dotychczas wykluczonych komunikacyjnie: Mielęcina, Przybysławia, Nowego Klukomia i Chłopowa można będzie dojechać do stolicy gminy i powiatu.

czytaj więcej

Turniej Sołecki i nagrody dla Starostów i Sołtysów

turniej

Gminny Festyn Dożynkowy, który miał miejsce 12 września 2021 r.,  nie mógł odbyć się bez „Turnieju Sołectw”. Na boisku sportowym w Krzęcinie czyli naszej „arenie turniejowej” pojawiły się 4 zespoły reprezentujące sołectwa: Objezierze, Granowo, Chłopowo i Żeńsko. Zgodnie z regulaminem Turnieju każda reprezentacja składała się z 4 osób pełnoletnich, w tym z sołtysa i musiała zmierzyć się z rywalami w sześciu konkurencjach obejmujących m.in.: rzut snopkiem, bieg w potrójnych spodniach, czy np. wyścig na taśmie.

czytaj więcej

"Najładniejszy wieniec dożynkowy"

To już tradycja, że podczas dożynek odbywa się rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, tegoroczne rozstrzygnięcie miało miejsce podczas Gminnego Festynu Dożynkowego w dniu 12 września 2021 r. w amfiteatrze w Krzęcinie. W tym roku w konkursie wzięło udział 6 sołectw z gminy Krzęcin, a wśród nich były wieńce wykonane przez: Sołectwo Krzęcin, Objezierze, Rakowo, Granowo, Żeńsko oraz Sołectwo Chłopowo.

wience

czytaj więcej

Korowód i obrzęd dożynkowy

Korowód to nieodłączny element dożynkowy w gminie Krzęcin. 12 września br. podczas Gminnego Festynu Dożynkowego barwny, liczny, uroczysty korowód prowadzony przez Starostów tegorocznych Dożynek, Wiesławę i Roberta Bobryków przeszedł ulicą Niepodległości do krzęcińskiego amfiteatru.

korowod

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 01 grudnia 2021, imieniny: Natalii i Eligiusza