Nowy projekt "Niesamodzielni w Gminie Krzęcin"

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż w związku z zakończeniem oceny wniosków w ramach konkursu RPZP.07.06.00-IP.02-32-K47/19 dotyczącego wsparcia rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym, złożony przez Gminę Krzęcin wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy uzyskał ocenę pozytywną i został wybrany do dofinansowania.

czytaj więcej

Dożynki parafialne w Chłopowie

Dożynki parafialne od wieków wpisują się w tradycję ludową, są symbolem dorobku ciężkiej pracy rolników i stanowią wyraz hołdu społeczności wiejskiej. Organizatorami tegorocznego święta byli Radni Gminy Krzęcin: Małgorzata Matuszak i Grzegorz Knera, Sołtys Patrycja Tułaza, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i oczywiście mieszkańcy sołectwa.

czytaj więcej

Dożynki Sołeckie w Objezierzu

8 września br. w Objezierzu odbyła się uroczysta Msza Święta Dożynkowa. Starostami tegorocznych dożynek zostali Państwo Joanna i Marian Pawlak - prowadzący gospodarstwo rolne w Objezierzu. Wszystkim zaangażowanym w dożynkowe przygotowania serdecznie dziękujemy!

 

czytaj więcej

Wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Antysmogowego

Gmina Krzęcin przystąpiła do konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Zachodniopomorski Program Antysmogowy.
Wnioskujemy w ramach działania:
- RPZP.02.14.00 Poprawa jakości powietrza - Zachodniopomorski Program Antysmogowy (grant w wysokości 7.500,00 zł na wymianę źródła ciepła na niskoemisyjne). Wnioskowana kwota dofinansowania to 117.000,00 zł.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie Noweli Polskich

W sobotę, 7 września br., w Bibliotece Publicznej w Krzęcinie, odbyła się 8. edycja "Narodowego Czytania" zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie i wspomnianą bibliotekę. Akcję, objętą honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, przygotowała Pani Ewa Smoderek, kustosz krzęcińskiej biblioteki.

czytaj więcej

"Bezpieczeństwo nad wodą" - Festyn w Krzęcinie

W sobotnie południe, tj. 7.09.2019 r., mimo nieciekawych warunków atmosferycznych, nad jeziorem Brudnym w Krzęcinie, miał miejsce festyn pn. "Bezpiecznie nad wodą", zorganizowany w ramach Programu Społecznik 2019-2021 przez Sołectwo Krzęcin, z Sołtysem Kamilem Kozłowskim na czele.

czytaj więcej

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

W piątek, 6 września 2019 r., w Wiejskim Domu Kultury w Granowie, 9 par będących razem od co najmniej 50 lat świętowało Złote Gody Małżeńskie. Wszyscy Jubilaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Krzęcin, Bogdana Wojciecha Brzustowicza, Przewodniczącego Rady Gminy Krzęcin, Artura Konopelskiego i Sekretarza Gminy Krzęcin, Ryszarda Przywartego, pamiątkowe medale oraz listy gratulacyjne zawierające życzenia wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym, zdrowia, szczęścia i samych pogodnych dni.

czytaj więcej

Przebudowa ulicy Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie

Pełną parą ruszyła już przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie w obrębie drogi powiatowej. Koszt całkowity inwestycji, w której Gmina Krzęcin jest partnerem, wynosi 983.350 zł., z czego dofinansowanie dla Powiatu Choszczeńskiego to kwota 491.675 zł., co stanowi 50% wartości projektu. Przypomnijmy, iż w dniu 9 lipca br. doszło do podpisania, przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego, Marka Subocza oraz Starostę Choszczeńskiego, Wiolettę Kaszak i Wicestarostę Pawła Szubera, umowy w sprawie finansowego wsparcia w ramach Programu Rządowego ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą prac inwestycyjnych jest firma MALDROBUD Sp.z o.o.Sp. kom.

czytaj więcej

Gminny Festyn Dożynkowy 2019

Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. W słoneczną niedzielę 1 września w Krzęcinie odbyły się dożynki gminne. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dziękczynna w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Tadeusza Łuczaka.

czytaj więcej

RAJD 111 JEZIOR - Strefa kibica w Rakowie

W dniach 24-25 sierpnia br. odbył się na terenie powiatu choszczeńskiego 2 Rajd 111 Jezior Memoriał Adama Andriaszkiewicza. Po raz drugi również odcinek specjalny trasy znajdował się przy boisku wielofunkcyjnym w Rakowie, gdzie utworzona została Strefa Kibica. I w tym roku nie zabrakło miłośników szybkiej jazdy, na których czekało widowisko pełne wrażeń. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami za rok a wszystkim, którzy włączyli się w organizację rakowskiej strefy składamy serdeczne podziękowania!

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 06 grudnia 2019, imieniny: Mikołaja i Emiliana