SZANOWNI PAŃSTWO ! POTRZEBNE DARY DLA OBYWATELI UKRAINY ? - ZAPRASZAMY!

Pragniemy poinformować, iż z inicjatywy Wójta Gminy Krzęcin w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie powstał magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. Z darów, które choszczeńska fundacja "Kokoszka" otrzymała z Anglii, a część z nich przekazała gminie Krzęcin, mogą korzystać wszyscy potrzebujący Obywatele Ukrainy.

W magazynie znajdują się środki higieniczne, chemia gospodarcza, pampersy (różne rozmiary), żywność długoterminowa, zabawki dla dzieci.

Dystrybucją rzeczy zajmuje się Radna Gminy Krzęcin, Małgorzata Matuszak, Sołtys Patrycja Tułaza i nieocenione Koło Gospodyń Wiejskich w Chłopowie.

Wspomniane Panie w godzinach popołudniowych segregują produkty i porządkują pomieszczenie.

Osoby do kontaktu celem otrzymania darów:

1. Sandra Żuk - Fundacja "Kokoszka" - 511-930-744

2. Małgorzata Matuszak - 665-122-352

3. Patrycja Tułaza - 691-237-304

Zapraszamy do kontaktu!

Raz jeszcze pięknie dziękujemy niesamowitej Ekipie z Anglii, która zorganizowała zbiórkę darów i przekazała je do nas !!!

czytaj więcej

Film instruktażowy dla obywateli Ukrainy - nadanie numeru PESEL, Profil Zaufany oraz aplikacja mObywatel

                                  

Aby ułatwić realizację procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywatela Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy od 24 lutego 2022 r. i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Polski załączamy poniżej link do materiału umieszczonego w serwisie YouTube.

 Film dostępy jest na oficjalnym profilu Centralnego Ośrodka Informatyki pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=gIvdLugsRwo

czytaj więcej

"Granty PPGR” - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym - umowa juz podpisana

W dniu 21 marca 2022 r.  Wójt Gminy Krzęcin podpisał umowę w ramach projektu ,,Granty PPGR” - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

W ramach programu zostaną zakupione laptopy wraz z akcesoriami, niezbędnym oprogramowaniem i ubezpieczeniem. Kwota przeznaczona na zakup laptopów wynosi 357.500,00 zł, oprogramowanie 57.200,00 zł oraz ubezpieczenie sprzętu 71.500,00 zł, co łącznie daje kwotę 486.200,00 zł.

czytaj więcej

Wypłata świadczeń dla Polaków, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy

Świadczenia pieniężne w maksymalnej kwocie 40 zł za osobę dziennie dla osób, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom z Ukrainy.

wyplataUA
Zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy, podmioty (w szczególności osoby fizyczne), które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa oraz obywatelom Ukrainy posiadających Kartę Polaka, będą mogły ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu.

czytaj więcej

Lokalna Strategia Rozwoju - ANKIETA

ankietaZaproszenie do wypełnienia ANKIETY dotyczącej zmian zachodzących w Państwa społeczności pod wpływem realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju oraz działań realizowanych przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie ,,Lider Pojezierza" na terenie gminy/ powiatu.

Dla Państwa wygody i komfortu, ankietę przygotowaliśmy w taki sposób, byście mogli ją wypełnić online: ANKIETA (kliknij tutaj)

czytaj więcej

Niespodzianka

Dużymi krokami zbliżamy się do realizacji naszego NIESPODZIANKOWEGO PROJEKTU dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie…

strefa

czytaj więcej

30 ton darów z Anglii dla uchodzców z Ukrainy

Aż 30 ton darów prosto z Anglii trafiło dla uchodźców z Ukrainy do gminy Krzęcin. Niezwykli ludzie mieszkający w Anglii, a wśród nich inicjatorzy akcji pomocowej, Panie Katarzyna Sitko, Sandra Kucharska, Agnieszka Biernat, Małgorzata Dąbrowska, Agata Laskowska oraz Panowie Kamil Sitko i Octavian Virlan postanowili uruchomić szybką pomoc dla obywateli Ukrainy i dzięki pozyskanym darom zorganizowali transport rzeczy do Polski.

dary

czytaj więcej

Mieszkania dla Obywateli Ukrainy w Gminie Krzęcin

Szanowni Mieszkańcy!

Gmina Krzęcin organizuje pomoc dla uchodźców, którzy przybyli do naszej gminy. Obecnie przygotowujemy 20 miejsc noclegowych w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie, prowadzimy zbiórkę darów w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie. Organizujemy również naukę i dożywianie w szkołach dla dzieci i młodzieży.

ukraina

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest piątek 27 maja 2022, imieniny: Jana i Juliusza