V Gminne Dyktando dla Dorosłych

We wtorek, 13 marca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbyła się 5. edycja Dyktanda dla Dorosłych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin. Autorką dyktanda była jego pomysłodawczyni, Pani Barbara Biesiada. Chęć sprawdzenia swojej znajomości ortografii wyraziło w tym roku 20 osób, jednak z powodu choroby z zaproszenia do ortograficznych zmagań dla dorosłych skorzystało 12 pań i 4 panów.

czytaj więcej

Umowa na przebudowę ulicy Ogrodowej w Krzęcinie

W dniu 26 lutego br. w Krzęcinie została podpisana umowa pomiędzy Gminą Krzęcin, reprezentowaną przez wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza, a firmą REBUDROG – Spółka z o.o., reprezentowaną przez Henryka Kolasę, na wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącej drogę gminną”.

czytaj więcej

Dzień Kobiet na Włoską Nutę!!!

Taką okazję 3 marca 2018r. stworzyło Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie organizując koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet włoskich piosenek w wykonaniu Andrea Lattari, który urodził się w Palermo na Sycylii, a w Polsce mieszka od 4 lat.

czytaj więcej

XIV Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 02.03.2018 (piątek) w Gminnym Centrum Kultury rozpoczęła się inauguracja XIV Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2018 w kategorii Mały Konkurs Recytatorski na szczeblu gminnym. W tegorocznym konkursie wzięło udział 12 młodych recytatorów w trzech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Konkurs plastyczny - "Orzeł Biały-Nasza Duma"

W 2018 r. przypada 100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji ogłoszony został ogólnopolski konkurs pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej pn. „Orzeł Biały-nasza duma”, skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem konkursu jest nasze godło narodowe.

czytaj więcej

Zebranie sprawozdawcze wędkarzy

Tegoroczne zebranie sprawozdawcze koła PZW w Krzęcinie przypadło na ostatnią niedzielę lutego. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy zgromadzili się wędkarze zainteresowani życiem i działalnością naszego koła. Naturalnie zebranie zostało poprowadzone przez prezesa koła Mariusza Bodnara.

czytaj więcej

Nowe plany inwestycyjne

Na wniosek wójta Bogdana Brzustowicza zwołana została na dzień 20 lutego br. nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Krzęcin, podczas której Radni podjęli projekty dwóch uchwał związanych z realizacją planów inwestycyjnych.

czytaj więcej

II semestr kursu języka niemieckiego

Rozpoczął się drugi semestr bezpłatnych zajęć z języka niemieckiego w ramach projektu „LINGUA ARTES – kompetencje językowe potwierdzone międzynarodowym certyfikatem”. W kursie udział bierze 12-osobowa grupa Mieszkańców z terenu gminy Krzęcin. Program nauczania jest bardzo intensywny, zawiera obszerny zasób słownictwa, podstawy gramatyki, łącznie z czasem przeszłym i przyszłym. Uczestnicy kursu wykazują się dużym zaangażowaniem, pracowitością oraz sumiennością, a w czasie przerw nabierają sił spożywając własnoręcznie przygotowane wypieki.

czytaj więcej

Sprzęt komputerowy w Klubie Kultury w Żeńsku

Na wniosek Radnej Bożeny Gibert i Sołtysa Daniela Kamińskiego, Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz wystąpił z prośbą do Urzędu Skarbowego w Choszcznie o nieodpłatne przekazanie sprzętu komputerowego do Klubu Kultury w Żeńsku. Dzięki uprzejmości Naczelnika US Pana Kazimierza Bylicy, placówka kulturalna w Żeńsku wzbogaciła się o trzy komputery oraz notebook.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 18 czerwca 2018, imieniny: Marka i Elżbiety