"Pod Biało-Czerwoną"

maszty

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”. Inicjatywę podjęto z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.
Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online na stronie gov.pl, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalacji:
 - w przypadku naszej gminy potrzebujemy 100 głosów.    
Gmina Krzęcin bierze udział w projekcie. Dzięki projektowi chcemy budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

 Ryszard Przywarty
Sekretarz Gminy Krzęcin
Koordynator Projektu

Krzęcin, 1 września 2020r.                    

REGULAMIN

czytaj więcej

Gminne Inwestycje

W piątkowe popołudnie, 18 września 2020 r., przy osiedlu na ul. Mieszka I w Krzęcinie, odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia i poświęcenia 3 nowych gminnych inwestycji. Były one współfinansowane ze środków unijnych, poprzez Lokalną Grupę Działania - Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" w Barlinku.

inwestycje

czytaj więcej

Dotacja na usuwanie azbestu

podpisanieumowy

We wtorek 15 września 2020 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie doszło do podpisania umowy związanej z przyznaniem Gminie Krzęcin dotacji na kontynuację realizacji Programu usuwania azbestu z terenu gminy.

czytaj więcej

KGW dla Rolników

Niedzielną mszę dożynkową, która miała miejsce w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie, koncelebrowali ks. proboszcz Tadeusz Łuczak i ks. wikary Rafał Stachowiak.

solectwo

czytaj więcej

Gminne Święto Plonów

dozynki krzecin

W związku z trudnym czasem pandemii i poważnymi ograniczeniami sanitarnymi nie odbyły się w tym roku tradycyjne obchody święta plonów, ale chcąc uszanować trud rolnika i oddać hołd jego ciężkiej pracy, w sobotę 12 września w Krzęcinie odbyła się uroczysta gminna msza dożynkowa w intencji wszystkich rolników i ich rodzin z terenu gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Kochać to za mało

W dniach 10 i 11 września 2020r. w naszej gminie zorganizowano uroczystość wręczenia medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ze względu na stan pandemii uroczystość ta miała charakter kameralny.

kochac

czytaj więcej

Święto plonów w Pławnie

plawno

Mieszkańcy naszych sołectw Rakowa i Kaszewa uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej, która miała miejsce 6 września 2020 r. w kościele filialnym pw. św. Izydora w Pławnie.

czytaj więcej

Święto plonów w Chłopowie

W ubiegłą niedzielę, 6 września br., Sołectwo Chłopowo zorganizowało Dożynki Parafialne, które zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, Sekretarz Gminy, Ryszard Przywarty i Skarbnik Joanna Witkowska. Mieszkańcy Chłopowa z Radnymi Małgorzatą Matuszak i Grzegorzem Knerą oraz sołtysem Patrycją Tułazą godnie reprezentowali swoje sołectwo podczas dziękczynnej Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. prob. Dariusza Zająca.

czytaj więcej

Narodowe Czytanie "Balladyna"

„Balladyna” Juliusza Słowackiego była tegoroczną lekturą zaproponowaną przez Parę Prezydencką w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. IX odsłona wydarzenia odbyła się w naszej gminie w dniu 5 września br., w sali Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie.

balladyna

czytaj więcej

Murawa stadionu po modernizacji

murawa

Dobiegły końca prace związane z modernizacją murawy krzęcińskiego stadionu, które były współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w ramach wsparcia na modernizację bazy sportowo-rekreacyjnej. W zakresie tego zadania zaplanowano także zakup urządzeń do nawadniania murawy. Wartość całej inwestycji wyniosła 42.120 zł, w tym wysokość otrzymanego dofinansowania to kwota 19.000 zł. Wykonawcą robót jest firma „Kacperus” Kacpra Prościaka z Dobrzan.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 26 stycznia 2021, imieniny: Seweryna i Pauliny

Najbliższe wydarzenie: