Ogród marzeń ŚDS

ogrod

Już za nami kolejny etap prac przy "Ogrodzie marzeń ŚDS". Przez ostatnie kilka dni, na terenie przy placówce dla osób niepełnosprawnych, trwały prace remontowe jednego z naszych sponsorów Pana Marka Leśniaka. Wykonane zostało nowe ogrodzenie, wyłożono chodnik i zamontowano ławki.

czytaj więcej

Dotacja na remont drogi gminnej w Rakowie!

Rfrd

Na liście zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie remontów dróg powiatowych i gminnych, zatwierdzonej przez Rząd, znalazł się wniosek Gminy Krzęcin dotyczący remontu odcinka drogi gminnej w miejscowości Rakowo, o łącznej długości 0,412 km, tj. od skrzyżowania z drogą powiatową do cmentarza komunalnego.

czytaj więcej

Mecz Klon Krzęcin vs. Oldboye

klon

15 lipca br. odbyła się impreza pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Krzęcin, III edycja meczu Klon - Oldboys Klon. Tym razem mecz ten przybrał miano meczu o "Puchar Przechodni Wójta GMINA Krzęcin". Po dwóch remisach w poprzednich latach tym razem w końcu lepsza okazała się nasza drużyna pokonując rywali 6:2.

czytaj więcej

Środki dla Gminy Krzęcin na zabytki!

W naborze ogłoszonym na początku tego roku w ramach pierwszej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, o czym informowaliśmy już wcześniej, Gmina Krzęcin złożyła 5 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 2.330.440 zł.

kosciol

czytaj więcej

Podpisanie umowy na szatnie dla KS "Orzeł" Żeńsko

podpisanie

W dniu dzisiejszym (07.07) w Choszczeńskim Domu Kultury miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielem Województwa Zachodniopomorskiego Stanisławem Wziątkiem – członkiem zarządu a Gminą Krzęcin reprezentowaną przez Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Skarbnika Joannę Witkowską.

czytaj więcej

Świadczenia pienieżne z tytułu pełnienia funkcji Sołtysa

soltys Od 1 lipca br. można składać wnioski o świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Świadczenie to mogą uzyskać osoby, które pełniły funkcję sołtysa przez min. 2 kadencje, jednak nie mniej niż przez 8 lat i osiągnęły wiek emerytalny. Zanim uprawnione osoby udadzą się do najbliższej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego muszą uzyskać zaświadczenie o tym, że były sołtysami danej miejscowości. W celu otrzymania stosownego dokumentu należy udać się do Urzędu Gminy w Krzęcinie pok. Nr 1. więcej informacji pod nr tel. 95 765 52 13 wew. 22.

czytaj więcej

Sprzęt dla OSP Krzęcin

W dniu dzisiejszym (05.07.2023 r.) na placu Jana Pawła II przez Urzędem Gminy w Krzęcinie, miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu strażackiego dla Ochotniczej Staży Pożarnej w Krzęcinie. Zakup rękawic bojowych (12 par), kamery termowizyjnej, lancy kominowej oraz 5 hełmów strażackich współfinansowane zostało ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

osp

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 21 września 2023, imieniny: Hipolita i Mateusza

Wydarzenie dnia:

XXXV Sesja Rady Gminy Krzęcin