Trening syren alarmowych

treningW dniu 1.08.2021 r. o godz. 17.00 odbędzie się trening uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie Gminy Krzęcin na czas 3 min.

Data treningu wyznaczona na 1. sierpnia, to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób, jak co roku, chcemy uczcić pamięć poległych podczas powstańczych walk w 1944 roku w Warszawie.

czytaj więcej

Festyn Gminny "SZCZEPIMY SIĘ DLA ZDROWIA"

Prawie 50 osób zaszczepiło się podczas zorganizowanego przez gminę Krzęcin festynu „Szczepimy się dla zdrowia”. Promowanie akcji szczepień przeciw COVID-19 było punktem kulminacyjnym gminnego festynu, który, dzięki środkom od Wojewody Zachodniopomorskiego i z budżetu gminy Krzęcin, odbył się w ubiegłą sobotę, 24 lipca, przy krzęcińskim amfiteatrze.

szczepienie

czytaj więcej

Dzień pełen pyrzyckich wrażeń

Wyjazd do Pyrzyc, który miał miejsce we wtorek, 20 lipca br., śmiało możemy nazwać potrójną ucztą, ucztą dla ducha, ucztą przyjaźni, a także ucztą w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Na specjalne zaproszenie Prezesa pyrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Pani Zenobii Walczak, członkowie krzęcińskiego UTW wraz z grupą pasjonatów historii Pomorza i Nowej Marchii odwiedzili Ziemię Pyrzycką. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć naszych mediewistów, Wójta Gminy Krzęcin, dr Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie, dr Grzegorza Jacka Brzustowicza.

czytaj więcej

Najlepsi Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

osmoklasisci

Dwoje tegorocznych absolwentów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, Nadia Suszek i Maciej Czyż mogą pochwalić się nie tylko wysokimi średnimi ocen, ale także uzyskaniem najlepszego wyniku z egzaminu ósmoklasisty.

Dziś, 19 lipca br., Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, wraz z Inspektorem ds. oświaty, Magdaleną Czarnecką, wręczył nagrody dla wyróżnionych młodych, zdolnych uczniów.

Nadia Suszek otrzymała ponad 78% z możliwych do uzyskania punktów, a Maciej Czyż ponad 75%.

Gospodarz gminy pogratulował rodzicom wyjątkowych, ambitnych dzieci, a Nadii i Maciejowi życzył wielu dalszych osiągnięć i spełnienia marzeń.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji !!!

czytaj więcej

Granty Sołeckie dla Gminy Krzęcin

granty

W dniu wczorajszym, 15 lipca 2021 r., w siedzibie Urzędu Gminy w Krzęcinie doszło do podpisania dwóch umów dot. dofinansowania projektów w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2021”.Gminę Krzęcin reprezentował Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz ze Skarbnikiem Joanną Witkowską, a wyróżnione sołectwa Maciej Radomiak (Sołtys Objezierza) i Kamil Kozłowski (Sołtys Krzęcina).

Z ramienia Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego umowy podpisali Członkowie Zarządu, Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek.

czytaj więcej

Nowy Dyrektor Szkoły

W dniu 1 lipca br. w Urzędzie Gminy Krzęcin Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wręczył Panu Arturowi Szulcowi dokument powierzający obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzęcinie na okres od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.

Pan Artur Szulc wyłoniony został na to stanowisko w drodze konkursu, który odbył się 10 czerwca 2021 r.

czytaj więcej

Koncert Muzyczny "I tego, no!" w Chłopowie

 W sobotnie popołudnie, 3 lipca br., do Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie zawitał zespół Feeria. Młodzi, utalentowani artyści z powiatu choszczeńskiego zaprezentowali się tego dnia w bardzo zróżnicowanym repertuarze, począwszy od refleksyjnej Anny Jantar, poprzez Davida Bowie, Sławę Przybylską, The Animals, kończącą na muzycznej ikonie Edith Piaf, no ale w końcu nazwa Feeria zobowiązuje.
 I tak na scenie Domu Kultury mogliśmy usłyszeć dziewczynę z przepięknym, eterycznym głosem, Hannę Dziatko, której wykonanie utworu "Mamy dla siebie siebie" dostarczyło widzom nieopisanych wrażeń, piosenka ta była specjalną dedykacją dla gospodarza gminy, Bogdana Wojciecha Brzustowicza.

koncert

czytaj więcej

Świadczenia rodzinne i Fundusz alimentacyjny - Nowy okres zasiłkowy 2021/2022

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2021/2022 są przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2021 r. , a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca 2021 r.
W przypadku złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia 2021 r. ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń nastąpi do dnia 30 listopada 2021 r.

czytaj więcej

Zmiany w programie Czyste Powietrze

1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej, której uruchomienie zaplanowano jeszcze w lipcu br.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 września 2021, imieniny: Hipolita i Mateusza