Wiadomości Krzęcińskie 1/69 czerwiec 2022 r.

wkZapraszamy Państwa do zapoznania się z elektronicznym wydaniem naszej gazety "Wiadomości Krzęcińskie". W Informatorze Samorządowym dowiecie się Państwo m.in. jakie inwestycje zaplanowano na rok 2022, a także o udzielonej pomocy dla uchodźców z Ukrainy. W najnowszym wydaniu lokalnej gazety przeczytacie również autorski tekst ks. Krzysztofa Kontka oraz o wyróżnieniu promocyjnym "Dęby Powiatu Choszczeńskiego". Z dumą prezentujemy organizacje społeczne reprezentujące gminę podczas Festiwalu Tradycji w Przelewicach, gdzie rozstrzygnięto konkurs "Sołtys Roku". Dodatkowo mamy dla Was informację i fotorelację z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

pdf 1/69 czerwiec 2022 r.

czytaj więcej

"Krzęcińskie Święto Wiatru"

11 czerwca br. odbyły się długo wyczekiwane Dni Krzęcina pod nowym hasłem „KRZĘCIŃSKIE ŚWIĘTO WIATRU”. W tym roku do krzęcińskiego amfiteatru zawitali: Paweł Lipski, czyli NOWATOR, zespół CAMASUTRA, PUNTO LATINO, a gwiazdą wieczoru była MONIKA LEWCZUK z zespołem. Podczas gminnego święta rozegrany został mecz ligowy Klonu Krzęcin a po nim na naszej scenie reprezentowali się lokalni artyści. Dodatkowymi atrakcjami były stoiska gastronomiczne i handlowe wystawione również przez nasze niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich z Krzęcina, Objezierza, Chłopowa i Granowa, dmuchane miasteczko zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, szczudlarze, pokaz Choszczeńskiego Klubu Karate oraz sprzętu strażackiego OSP Krzęcin.

dnikrzecina

czytaj więcej

Paraolimpiada 2022

W środę 8 czerwca br. na stadionie krzęcińskim 12 drużyn ze Środowiskowych Domów Samopomocy, Dziennych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej rywalizowało podczas XII Paraolimpiady.

paraolimpiada

czytaj więcej

VI edycja konkursu Moja Mała Ojczyzna

bgkDzień dobry,

informujemy, że 23.05.2022 ruszył nabór wniosków w VI edycji konkursu Moja Mała Ojczyzna.

W tej edycji programu zostanie dofinansowane maks. 30 najlepszych projektów. Maksymalna kwota dofinansowania to 30 000,00 zł brutto.

Celem programu jest pobudzenie społeczności lokalnych do działania na rzecz budowania dobra wspólnego, kreowania otoczenia, poprawy estetyki, funkcjonalności, modernizacji. Chcemy by w sposób innowacyjny zagospodarować przestrzeń publiczną, poprawić jej estetykę, funkcjonalność lub modernizację.

czytaj więcej

Propozycja do Lokalnej Strategii Rozwoju na nowy okres programowania 2021-2027 obszaru Stowarzyszenia ,,Lider Pojezierza"

liderSzanowni Państwo,
zachęcamy do wypełnienia tzw. Fiszki projektowej, która służy zebraniu inicjatyw, propozycji, które wpiszemy do celów i przedsięwzięć w nowej Lokalnej Strategii Rozwoju z gmin: Boleszkowic, Trzcińska Zdroju, Dębna, Myśliborza, Lipian, Nowogródka Pomorskiego, Barlinka, Pełczyc, Przelewic, Choszczna, Bierzwnika, Krzęcina, Recza i Pyrzyc tworzonej przez mieszkańców z obszaru działania Stowarzyszenia "Lider Pojezierza" na kolejny okres programowania 2021-2027 ze środków Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Zaproszenie do składania ofert - w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowych, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

herbWÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego na terenie Gminy Krzęcin w 2022 roku w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowych, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej poprzez:

1. Działalność ludowych zespołów folklorystycznych oraz chórów w 2022 r.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań w I półroczu to  10.000 zł.

Termin składania ofert: 30 czerwca 2022 r. do godz. 15:30

Więcej info: linkwww.bip.krzecin.pl

czytaj więcej

Zaproszenie do składania ofert - w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym ochrony przeciwpożarowej w 2022 roku

herbWÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym ochrony przeciwpożarowej w 2022 roku pn.:

1.    Rozbudowa istniejącej infrastruktury nad jeziorem krzęcińskim. Modernizacja pomostu nad jeziorem krzęcińskim. Etap I: wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań w I półroczu to  5.000 zł.

Termin składania ofert: 29 czerwca 2022 r. do godz. 15:30

Więcej info: linkwww.bip.krzecin.pl

czytaj więcej

Kolejna dotacja na usuwanie azbestu w 2022 r.

wfosigwZarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 31 maja 2022 r. postanowił udzielić Gminie Krzęcin dofinansowania w formie dotacji w wysokości do kwoty 28.764,00 zł na realizację zadania polegającego na: „Usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu  Gminy Krzęcin”.

czytaj więcej

XXV Sesja Rady Gminy Krzęcin

sesja

Podczas XXV Sesji Rady Gminy Krzęcin, która odbyła się 31 maja 2022 r., po raz pierwszy w gościnnych progach Gminnego Centrum Kultury, radni uchwalili zmiany w budżecie na rok 2022, a także podjęli uchwały w sprawie wprowadzenia programu osłonowego w zakresie udzielania wsparcia osobom starszym w wieku 65 lat i więcej z terenu gminy Krzęcin.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 18 sierpnia 2022, imieniny: Heleny i Bronisławy