Granty Lidera Pojezierza dla Gminy Krzęcin

granty2

We wtorek 4 sierpnia br w biurze LGD „Lidera Pojezierza” w Barlinku doszło do podpisania 3 umów na granty w wysokości po 10.000 zł każdy, przyznane na realizację projektów w zakresie infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i sportowej na terenie Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Biesiada rycerska w Objezierzu

biesiada

W ostatnich dniach lipca Gmina Krzęcin gościła niezwykłych gości z Dolnego Śląska. Na zaproszenie mieszkańca miejscowości Objezierze, Pana Tadeusza Piotrowskiego, odwiedzili naszą gminę i jej piękne okolice członkowie „Świdnickiego Bractwa Rycerskiego” pod przewodnictwem swojego wiceprezesa Pana Adama Jurczaka.

czytaj więcej

Bądź bezpieczny nad wodą

pływanie

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce w okresie letnim sprawiają, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Jednak jezioro, rzeka czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających.

Przypominamy o przestrzeganiu głównych zasad bezpieczeństwa na plażach i rozsądne zachowanie.

czytaj więcej

Trening syren alarmowych

W dniu 1.08.2020 r. o godz. 17.00 odbędzie się trening uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie Gminy Krzęcin na czas 3 min.

Data treningu wyznaczona na 1. sierpnia, to rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób, jak co roku, chcemy uczcić pamięć poległych podczas powstańczych walk w 1944 roku w Warszawie.

czytaj więcej

Nowy chodnik na Mieszka I

chodnik

W ramach kontynuacji realizowanej w ubiegłym roku modernizacji ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie trwają obecnie prace nad remontem i przebudową ciągu chodnikowego w pasie drogi powiatowej przy ulicy Mieszka I. Inwestorem tego odcinka chodnika o długości 200 mb jest Powiat Choszczeński.

czytaj więcej

14 nowych laptopów do zdalnej nauki

laptop

Do Szkoły Podstawowej w Krzęcinie po raz drugi trafia sprzęt komputerowy do zdalnej nauki. Gmina Krzęcin pozyskała z programu "Zdalna Szkoła+" grant w wysokości 44 844 zł i zakupiła 14 nowych laptopów z oprogramowaniem. Zostaną one przekazane dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Po wprowadzeniu systemu zdalnego nauczania okazało się, że kilkudziesięciu uczniów z terenu naszej gminy ma problem z dostępem do niezbędnego sprzętu. Przypomnijmy, że na początku kwietnia ruszył program "Zdalna Szkoła".

czytaj więcej

Siłownia pod chmurką i wiata pod piec chlebowy - Granty sołeckie

granty

W dniu wczorajszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie doszło do podpisania dwóch umów dot. dofinansowania projektów w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2020”. Gmina Krzęcin została w tym roku podwójnym laureatem konkursu, a to za sprawą wniosków napisanych przez Radną Małgorzatę Matuszak (Chłopowo) i Sołtysa Krzęcina Kamila Kozłowskiego.

 

czytaj więcej

Umowa na modernizację murawy w Krzęcinie - podpisana!

umowa

W dniu dzisiejszym, tj. 14 lipca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie doszło do podpisania umowy na udzielenie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2020 r.

czytaj więcej

Wyniki II tury wyborów prezydenckich

wybory

W drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę 12 lipca 2020 r., udział w głosowaniu wzięło 1626 mieszkańców Gminy Krzęcin spośród 2838 uprawnionych do głosowania, w tym 25 wyborców na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania oraz 7 w formie korespondencyjnej za pośrednictwem pakietów wyborczych. Głosów nieważnych oddano 12, w tym 3 pakiety wyborcze. Frekwencja wyborcza II tury wyborów wyniosła 57,29%, tj. o 8 punktów procentowych więcej niż w I turze.

czytaj więcej

Montaż pomostu pływającego w Chłopowie

pomost

W dniu dzisiejszym, 6.07.2020 r., rozpoczął się montaż pomostu pływającego nad Jeziorem Chłopowo. Dzięki podpisanej w styczniu br. umowie z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego, Gmina Krzęcin otrzymała w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego wsparcie finansowe w wysokości 64.471,00 zł.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 28 października 2020, imieniny: Szymona i Tadeusza

Najbliższe wydarzenie: