Dożynki Sołeckie w Objezierzu

W dniu (17.09) odbyła się uroczysta Msza Święta Dziękczynna w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Objezierzu.

Podczas uroczystości mieszkańcy dziękowali rolnikom za trud codziennej pracy. Na mszy obecny był także Wójt Gminy Krzęcin – Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z małżonką. Tegorocznymi Starostami Dożynek byli Urszula i Marek Konieczka, którzy w imieniu całej społeczności Objezierza podziękowali za tegoroczne dary ziemi.

Zapraszamy do fotorelacji.

czytaj więcej

"Piękna Zachodniopomorska Wieś" - III miejsce dla Sołectwa Chłopowo!

W dniu 16 września br. podczas Dożynek Wojewódzkich w Przelewicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś”, gdzie Sołectwo Chłopowo zajęło III miejsce. Nagrodę, jaką otrzymali mieszkańcy to 20.000 zł. Środki te z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju i upiększenia tej miejscowości. Podczas festynu odbył się również konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i Sołectwo Chłopowo zajęło II miejsce wygrywając 1.500 zł.

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

czytaj więcej

Środki na przebudowę drogi gminnej w Żeńsku

W piątek, 15 września, ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Gmina Krzęcin wnioskowała w tym naborze o dofinansowanie przebudowy drogi gminnej w miejscowości Żeńsko.

czytaj więcej

AZBEST

31 marca 2023 r. Gmina Krzęcin podpisała umowę na dotację  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na kwotę  31,492 zł. na realizację zadania polegającego na ,,Usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin’’.

czytaj więcej

AKCJA KRWIODAWSTWA

Każda osoba, która odda krew w tym dniu otrzyma zaświadczenie do pracy (szkoły) oraz upominek (obowiązują dwa dni wolnego mamy także dzień wolny w czwartek 21.09.2023r.).

czytaj więcej

Sołeckie Dożynki w Granowie

W dniu 10 września br. odbyły się Dożynki Sołeckie w Granowie. Obchody Święta Plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą, celebrowaną przez ks. Krzysztofa Kontka, następnie uczestnicy wydarzenia udali się na plac koło kościoła, gdzie Sołtys Magdalena Rutkowska podzieliła poświęconym chlebem wszystkich przybyłych gości. Panie Granowa zadbały o pyszny poczęstunek, nie zabrakło również pieczonych kiełbasek i innych atrakcji.

czytaj więcej

Remont drogi w Rakowie

W dniu 7 września br. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim – Delegatura w Koszalinie doszło do podpisania umowy związanej z przyznaniem Gminie Krzęcin środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie pn.: „Remont drogi gminnej w miejscowości Rakowo nr 665032Z”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 29 listopada 2023, imieniny: Błażeja i Saturnina