XX SESJA RADY GMINY KRZĘCIN

    przewodniczący rady

W dniu 23 września 2021 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie miała miejsce XX Sesja Rady Gminy Krzęcin VIII kadencji.

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz zapoznaniu się ze sprawozdaniem z prac wójta z okresu międzysesyjnego Radni podjęli m.in. uchwały dot. Przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Krzęcin na lata 2021-2024 i przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków na terenie gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Nowe połączenia autobusowe

autobusNa terenie gminy Krzęcin od 1 października b.r. zostanie uruchomiony gminny transport publiczny. Autobusami z miejscowości dotychczas wykluczonych komunikacyjnie: Mielęcina, Przybysławia, Nowego Klukomia i Chłopowa można będzie dojechać do stolicy gminy i powiatu.

czytaj więcej

Turniej Sołecki i nagrody dla Starostów i Sołtysów

turniej

Gminny Festyn Dożynkowy, który miał miejsce 12 września 2021 r.,  nie mógł odbyć się bez „Turnieju Sołectw”. Na boisku sportowym w Krzęcinie czyli naszej „arenie turniejowej” pojawiły się 4 zespoły reprezentujące sołectwa: Objezierze, Granowo, Chłopowo i Żeńsko. Zgodnie z regulaminem Turnieju każda reprezentacja składała się z 4 osób pełnoletnich, w tym z sołtysa i musiała zmierzyć się z rywalami w sześciu konkurencjach obejmujących m.in.: rzut snopkiem, bieg w potrójnych spodniach, czy np. wyścig na taśmie.

czytaj więcej

"Najładniejszy wieniec dożynkowy"

To już tradycja, że podczas dożynek odbywa się rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, tegoroczne rozstrzygnięcie miało miejsce podczas Gminnego Festynu Dożynkowego w dniu 12 września 2021 r. w amfiteatrze w Krzęcinie. W tym roku w konkursie wzięło udział 6 sołectw z gminy Krzęcin, a wśród nich były wieńce wykonane przez: Sołectwo Krzęcin, Objezierze, Rakowo, Granowo, Żeńsko oraz Sołectwo Chłopowo.

wience

czytaj więcej

Korowód i obrzęd dożynkowy

Korowód to nieodłączny element dożynkowy w gminie Krzęcin. 12 września br. podczas Gminnego Festynu Dożynkowego barwny, liczny, uroczysty korowód prowadzony przez Starostów tegorocznych Dożynek, Wiesławę i Roberta Bobryków przeszedł ulicą Niepodległości do krzęcińskiego amfiteatru.

korowod

czytaj więcej

Zawody wędkarskie i brydż – Gminne Dożynki 2021

wędkarzeImprezami towarzyszącymi podczas tegorocznego Święta Plonów były zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Krzęcin, które odbyły się nad jeziorem krzęcińskim oraz turniej brydża również o Puchar Wójta Gminy Krzęcin, który rozgrywał się w sali Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie. W zawodach wędkarskich wzięło udział 15 wędkarzy.

czytaj więcej

Dożynkowa Msza Święta Dziękczynna

Msza Święta Dziękczynna za zebrane plony zawsze była bardzo ważnym elementem kończącego się lata, a przede wszystkim zakończonych przez rolników prac żniwnych.  Podczas uroczystej mszy, która miała miejsce 12 września 2021 r. w kościele św. Jana Chrzciciela w Krzęcinie, ks. Krzysztof Kontek, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Krzęcinie poświęcił przygotowane przez sołectwa gminy Krzęcin specjalnie na tę okazję wieńce dożynkowe, przyniesiony w darze chleb upieczony z tegorocznych zbóż oraz symboliczny kosz plonów.

czytaj więcej

Nowe chodniki w Krzecinie

Trwają prace nad remontem i przebudową ciągu chodnikowego w pasie drogi powiatowej przy ul. Niepodległości w Krzęcinie. Inwestorem zadania jest powiat choszczeński, a wykonawcą Tom-Bruk Tomasz Apoczkin Sławęcin.

chodniki

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 26 stycznia 2022, imieniny: Seweryna i Pauliny