XXIV Sesja Rady Gminy Krzęcin

sesja

W dniu wczorajszym, 30 marca 2022 r., w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Krzęcin. Początek obrad był tym razem nietypowy, sesję rozpoczęto minutą ciszy dla ofiar wojny w Ukrainie.
Po obszernym sprawozdaniu wójta o pracach w okresie międzysesyjnym swoje sprawozdania przedstawili także Kierownicy Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzęcinie poinformował Radnych o działalności szkoły za pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022.

czytaj więcej

SZANOWNI PAŃSTWO ! POTRZEBNE DARY DLA OBYWATELI UKRAINY ? - ZAPRASZAMY!

Pragniemy poinformować, iż z inicjatywy Wójta Gminy Krzęcin w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie powstał magazyn darów dla uchodźców z Ukrainy. Z darów, które choszczeńska fundacja "Kokoszka" otrzymała z Anglii, a część z nich przekazała gminie Krzęcin, mogą korzystać wszyscy potrzebujący Obywatele Ukrainy.

W magazynie znajdują się środki higieniczne, chemia gospodarcza, pampersy (różne rozmiary), żywność długoterminowa, zabawki dla dzieci.

Dystrybucją rzeczy zajmuje się Radna Gminy Krzęcin, Małgorzata Matuszak, Sołtys Patrycja Tułaza i nieocenione Koło Gospodyń Wiejskich w Chłopowie.

Wspomniane Panie w godzinach popołudniowych segregują produkty i porządkują pomieszczenie.

Osoby do kontaktu celem otrzymania darów:

1. Sandra Żuk - Fundacja "Kokoszka" - 511-930-744

2. Małgorzata Matuszak - 665-122-352

3. Patrycja Tułaza - 691-237-304

Zapraszamy do kontaktu!

Raz jeszcze pięknie dziękujemy niesamowitej Ekipie z Anglii, która zorganizowała zbiórkę darów i przekazała je do nas !!!

czytaj więcej

Film instruktażowy dla obywateli Ukrainy - nadanie numeru PESEL, Profil Zaufany oraz aplikacja mObywatel

                                  

Aby ułatwić realizację procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywatela Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy od 24 lutego 2022 r. i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Polski załączamy poniżej link do materiału umieszczonego w serwisie YouTube.

 Film dostępy jest na oficjalnym profilu Centralnego Ośrodka Informatyki pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=gIvdLugsRwo

czytaj więcej

"Granty PPGR” - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym - umowa juz podpisana

W dniu 21 marca 2022 r.  Wójt Gminy Krzęcin podpisał umowę w ramach projektu ,,Granty PPGR” - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

W ramach programu zostaną zakupione laptopy wraz z akcesoriami, niezbędnym oprogramowaniem i ubezpieczeniem. Kwota przeznaczona na zakup laptopów wynosi 357.500,00 zł, oprogramowanie 57.200,00 zł oraz ubezpieczenie sprzętu 71.500,00 zł, co łącznie daje kwotę 486.200,00 zł.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfreda i Euzebiusza