Dofinansowanie na Lokalnego Animatora Sportu

Instytut Sportu ogłosił wyniki rekrutacji do programu Lokalny Animator Sportu na 2023 rok. Do udziału w programie zakwalifikowano 1554 Orliki zgłoszone przez samorządy z całej Polski, w tym Gminę Krzęcin. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na realizację zadania.

animator

czytaj więcej

Utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów

rolnik

Informujemy, że Wójt Gminy Krzęcin otrzymał zawiadomienie o organizacji zgromadzenia związanego z „Ochroną gospodarstw rolnych przed kryzysem ekonomicznym wywołanym niekontrolowanym importem zboża”.

czytaj więcej

Eko Słupek do pomiaru jakości powietrza

Eko Słupek to nowoczesne urządzenie, które służy do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła.

600

Urządzenie na bieżąco mierzy zanieczyszczenia pyłów zawieszonych PM 1, PM 2,5 oraz PM 10, a także ciśnienie, temperaturę i wilgotność powietrza. Słupek został wyposażony w oświetlenie ledowe, które ma za zadanie zwiększyć świadomość dotyczącą jakości powietrza. Zróżnicowane kolory światła, w związku z przekroczeniem norm zanieczyszczeń powietrza, ostrzegają przed szkodliwym dla zdrowia podejmowaniem aktywności sportowej na terenach otwartych.

czytaj więcej

AKCYZA na 2023 rok

herbWójt Gminy Krzęcin

informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

czytaj więcej

Wolontariusze 31. FINAŁU WOŚP w Gminie Krzęcin

wosp

Bogdan Wojciech Brzustowicz - Krzęcin
Ryszard Przywarty - Krzęcin
Adrianna Steczyszyn - Chłopowo
Patrycja Tułaza - Chłopowo
Stefan Bodnar - Nowy Klukom
Maciej Radomiak - Objezierze
Paulina Preis - Kaszewo
Joanna Ligęza - Granowo
Przemysław Kusz - Przybysław
Alina Cepak - Żeńsko
Małgorzata Wiśniewska - Mielęcin
Marta Kidula – Rakowo

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa