Ścieżka spacerowo-rowerowa w Krzęcinie - oficjalnie otwarta!

otwarcie

W miniony piątek, 18 czerwca br., przy krzęcińskim amfiteatrze miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ze względów epidemiologicznych uroczystość oficjalnego otwarcia inwestycji pn. Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Krzęcińskim polegające na budowie ścieżki spacerowo-rowerowej, oświetlenia solarnego, pomostu z platformą widokową, dwóch pawilonów socjalnych oraz innych elementów małej architektury wraz z przebudową drogi gminnej” miała charakter zamknięty.

czytaj więcej

Wkrótce otwarcie Krzęcińskiej Strefy Zieleni i Relaksu

relaks

Większość z nas nie może doczekać się otwarcia długo wyczekiwanej inwestycji pn. "Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Krzęcińskim polegające na budowie ścieżki rowerowo-spacerowej, oświetlenia solarnego i pomostu z platformą widokową". Lada moment trasa spacerowo-rowerowa będzie gotowa, oznakowana i oficjalnie oddana mieszkańcom i turystom. Koszt całego zadania to kwota 1 265 673,75 zł, z czego środki unijne pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 wynoszą 1 120 382,85 zł.
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej

Trasy rowerowa

Trasa nr 1
 
Trasa rowerowa biegnie z północy na południe i łączy miasto Choszczno ze Strzelcami Krajeńskimi w woj. lubuskim. 
Szlak rowerowy proponujemy rozpocząć od miejscowości Choszczno. Następnie  przez mało uczęszczane drogi gminne, do miejscowości Żeńsko oddalonej od Krzęcina ok. 4 km. Znajduje się tam Kościół granitowy z XIV w. z wieżą dobudowaną z XVI w. przebudowany w I poł. XVIII w. W murze otaczającym kościół bramka ceglana z XVI w. Podążając dalej naszym szlakiem mijamy osadę leśną Wężnik a tam pomnikowy dąb. Dalej drogą polną do miejscowości Granowo - wieś 4 km na płd-zach. od Krzęcina. Neogotycki kościół z 1895 r. spalony w 1929 r. odbudowany w 1950 r. Dwór z końca XIX w. Z tejże miejscowości przez piękny las przejeżdżamy do Przybysławia. Jednak zanim tam dojedziemy możemy zwiedzić miejscowość Mielęcin, w której znajduje się dwór z XIX w. z parkiem krajobrazowym (4,4 ha) z I poł. XIX w. z pomnikowymi drzewami. I wracając na trasę zwiedzamy Przybysław - pałac z przełomu XVIII i XIX w. Park Krajobrazowy ( 4 ha) z I poł. XIX w. z pomnikowymi drzewami i regularnym kręgiem różnej wielkości i kształtów głazów. Wyjeżdżając z Przybysławia mijamy fermę drobiu i jedziemy drogą oznakowaną kamiennymi drogowskazami w kierunku miejscowości Bobrówko. Droga prowadzi pięknymi lasami mieszanymi wzdłuż linii wysokiego napięcia do granicy gminy Krzęcin i leśnego parkingu. Dalej już drogą asfaltową koło osady leśnej Tuczenko do Bobrówka w województwie lubuskim.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 22 czerwca 2024, imieniny: Pauliny i Flawiusza