20 000 zł dla Sołectwa Chłopowo

silownia

Już w okresie wakacyjnym, jeśli tylko sytuacja zdrowotna w kraju pozwoli, mieszkańcy sołectwa Chłopowo będą mogli cieszyć się z nowej siłowni plenerowej mieszczącej się na terenie Wiejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Mamy dwa Granty Sołeckie!!!

granty2020

Z dumą i radością pragniemy Państwa poinformować, iż Gmina Krzęcin została podwójnym laureatem w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2020”.

czytaj więcej

Sołectwo Mielęcin z Grantem w wysokości 10.000 zł

W tegorocznej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty Sołeckie 2019" dotację w wysokości 10.000 zł otrzymało Sołectwo Mielęcin. Sołtys Włodzimierz Bury wraz z poprzednią Radą Sołecką w osobach: Angelika Leończuk, Wiktoria Leończuk i Michał Bobojć wnioskowali o "Doposażenie miejsca lokalnej integracji w Mielęcinie". Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mielęciński Klub Kultury wzbogaci się o nowe stoły i krzesła. W ramach projektu przewidziana jest również organizacja festynu dla mieszkańców Sołectwa Mielęcin.
Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej

Gmina Krzęcin wnioskuje o Granty Sołeckie

W dniu 28 lutego br. wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie 8 wniosków o wsparcie finansowe w wysokości 10.000 zł. ramach konkursu „Granty Sołeckie 2019”, na każdy z wnioskowanych projektów.

czytaj więcej

Konsultacje z sołtysami

Podczas wczorajszego spotkania (16.01.2019 r.) Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza z Sołtysami z gminy Krzęcin dyskutowano o realizacji Funduszu Sołeckiego w 2018 r. i planowanych wydatkach w tym zakresie w roku 2019. W II części zebrania Sekretarz Gminy Ryszard Przywarty przedstawił Sołtysom projekt zmian w statutach sołectw.

czytaj więcej

Granty Sołeckie w Gminie Krzęcin

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż w tegorocznej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2018” aż 3 sołectwa z naszej gminy skorzystają z dotacji w kwotach po 10.000 zł.
Warto przypomnieć, że w dniu 22 lutego br. wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie 4 wnioski sołeckie, z czego zakwalifikowały się zgłoszenia z Krzęcina, Żeńska i Chłopowa.

czytaj więcej

Zaplecze socjalne w Klubie Kultury w Mielęcinie

Mieszkańcy Sołectwa Mielęcin mogą pochwalić się nowym pomieszczeniem w Klubie Kultury. Na poczet nowej inwestycji zakupiono sprzęt AGD w postaci: lodówki wolnostojącej Elektrolux, okapu Gorenje, zmywarki Whirlpool, kuchenki mikrofalowej Bosch, kuchni Amica, zlewozmywaka Alveus, szafki pod zlewozmywak oraz naczyń, garnków i sztućców. Zadanie to zostało wykonane na wniosek Sołtysa i Mieszkańców Mielęcina ze środków budżetu gminy w ramach Funduszu Sołeckiego. Całkowity koszt inwestycji to: 9. 650, 91 zł.

czytaj więcej

Próg zwalniający w Mielęcinie

W miejscowości Mielęcin na działce nr 34 zamontowano próg zwalniający, który ma zarówno zapewnić bezpieczeństwo jak i poprawić estetykę terenu. Zadanie to zostało wykonane na wniosek Sołtysa i Mieszkańców Sołectwa Mielęcin ze środków budżetu gminy w ramach Funduszu Sołeckiego.

czytaj więcej

Granty dla sołectw

Do ogłoszonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Konkursu „Granty sołeckie 2017” przystąpiły 4 sołectwa z terenu gminy Krzęcin: Żeńsko, Granowo, Chłopowo i Nowy Klukom. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw. Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości maksymalnej 10.000 zł na sfinansowanie jednego zgłoszonego do realizacji  projektu z terenu sołectwa.

czytaj więcej

Nowe place zabaw w sołectwach

W miejscowościach Kaszewo przy Zespole Rekreacyjno-Sportowym i Przybysławiu przy Boisku Wielofunkcyjnym powstały nowe place zabaw sfinansowane ze środków Funduszu Sołeckiego, które składają się z zestawów zabawowych (zjeżdżalnia), podwójnej huśtawki oraz piaskownicy "Słoneczko". Koszt zadania Sołectwa Kaszewo wyniósł: 14.574,27 zł, a Sołectwa Przybysław: 9.852,30 zł.

czytaj więcej

Inwestycje w sołectwach

Ruszają inwestycje oraz inne zaplanowane w tym roku ze środków Funduszu Sołeckiego przedsięwzięcia. Warto przypomnieć, iż we wszystkich 11 sołectwach zrealizowane zostaną w 2016 r. zadania za łączną kwotę 220 tys. zł. W kilku sołectwach powstaną wkrótce nowe place zabaw, poniżej zamieszczamy zdjęcia z nowymi elementami na placach zabaw w Żeńsku i Granowie (ul. Wesoła).

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 22 kwietnia 2024, imieniny: Leona i Łukasza