Znowu byliśmy w Krzęcinie (w gminie Skawina)

W dniu 22 lipca 2019r. delegacja z Krzęcina w składzie: Ryszard Przywarty (Sekretarz UG w Krzęcinie), Joanna Witkowska (Skarbnik Gminy Krzęcin) oraz Janusz Głowacki (Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie) wyjechała  do zaprzyjaźnionego Krzęcina w Gminie Skawina (woj. Małopolskie) na zaproszenie Prezesa Kółka Rolniczego w Krzęcinie Pana Mariana Bylicy aby uczestniczyć w ważnych dla zaprzyjaźnionych krzęcinian uroczystościach odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej budowniczych Kasy Stefczyka oraz otwarcia i poświęcenia placu rekreacyjnego.

czytaj więcej

Polsko-Niemieckie Warsztaty Kulturalno-Naukowe

W miniony piątek, tj. 30 czerwca br. w Wiejskim Domu Kultury w Granowie miały miejsce polsko – niemieckie warsztaty pn.: „Krajobraz kulturowy Gminy Krzęcin – Pogranicze Nowej Marchii i Pomorza Zachodniego”. Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali: Burmistrz Gminy Randowtal Axel Krumrey, Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz moderator dr Andrzej Chludziński.

czytaj więcej

Podpisanie porozumienia z Miastem i Gminą Skawiną

W czwartkowe popołudnie, tj. 18. maja 2017 r. w Skawinie, (województwo małopolskie), Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz podpisał z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina Pawłem Kolasą porozumienie partnerskie o współpracy, której zadaniem jest przyczynianie się do pielęgnowania historii, wspólnych tradycji i pogłębiania przyjaźni pomiędzy obywatelami obu wspólnot oraz do rozwijania wzajemnych kontaktów. Obszerna fotorelacja z pobytu krzęcińskiej delegacji w Gminie Skawina już wkrótce.

czytaj więcej

Gmina Randowtal i Gmina Krzęcin zostały partnerami

W piątkowe popołudnie (26.02.2016 r.) w Gminie Randowtal Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz podpisał z Burmistrzem Gminy Randowtal Axelem Krumrey partnerskie porozumienie dotyczące umacniania i rozwoju wzajemnych, przyjaznych stosunków oraz współpracy w zakresie kultury, sportu, rekreacji, oświaty, turystyki, jak i działań w sferze społecznej i gospodarczej.

 

czytaj więcej

Krzęcin w Krzęcinie

W dniach 26-28 czerwca 2015 r., delegacja z naszej Gminy Krzęcin gościła w zaprzyjaźnionym Krzęcinie w województwie małopolskim. Wizyta z okazji 125-lecia działalności Kółka Rolniczego i 55-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie składała się z wielu atrakcji.

czytaj więcej

Gmina znalazła partnera zagranicznego

21-22 czerwca 2008 r. Gmina Krzęcin podpisała umowę partnerską z niemiecką gminą Franzburg. Kooperacja samorządów tych gmin obejmuje współpracę przy realizacji projektów kulturalnych, oświatowych, sportowych, ochrony środowiska oraz inwestycji. Współpraca polsko-niemiecka gmin Krzęcin i Franzburg koncentruje się głównie na partnerstwie przy realizacji „miękkich projektów” realizowanych przez Gminę Krzęcin oraz organizacje działające na jej terenie np. PZW, Ochotniczą Straż Pożarną, kluby sportowe, stowarzyszenia kulturalne, Koła Gospodyń Wiejskich i inne.

czytaj więcej

Krzęcin (Województwo małopolskie)

Wieś Krzęcin położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Skawina.W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krakowskiego.Na terenie miejscowości działa 77 Drużyna Harcerska „Biedronka” im. Armii Krajowej  ZHP.

czytaj więcej

Franzburg

Miasto Franzburg położone jest w północno-wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, w powiecie Vorpommern-Rügen. Jedno z najmniejszych miast Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

czytaj więcej

Randowtal

Gmina Randowtal położona we wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Brandenburgia, w powiecie Uckermark, wchodzi w skład urzędu Gramzow. Gmina została utworzona w dniu 31 grudnia 2001 roku z połączenia niezależnych gmin dawniej Eickstedt, Schmölln i Ziemkendorf.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 25 października 2021, imieniny: Kryspina i Ingi

Najbliższe wydarzenie: