Polsko-Niemieckie Warsztaty Kulturalno-Naukowe

W miniony piątek, tj. 30 czerwca br. w Wiejskim Domu Kultury w Granowie miały miejsce polsko – niemieckie warsztaty pn.: „Krajobraz kulturowy Gminy Krzęcin – Pogranicze Nowej Marchii i Pomorza Zachodniego”. Oficjalnego otwarcia konferencji dokonali: Burmistrz Gminy Randowtal Axel Krumrey, Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz moderator dr Andrzej Chludziński.

czytaj więcej

VII Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Hawrylewicza

VII Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Hawrylewicza - Żeńsko 2017 już za nami. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn: Orzeł Żeńsko, Klon Krzęcin, Tempo Rakowo, Team Korytowo, Sokół Sokoliniec, Orlik Polanów, Sokół Granowo, Dobre Juniory Choszczno i Pomorzanin Krąpiel. Zwycięzcą Turnieju została ekipa POMORZANIN KRĄPIEL, II miejsce zajęli DOBRZY JUNIORZY CHOSZCZNO.

czytaj więcej

Jaka odległość dzieli Krzęcin od Krzęcina?

18 maja w sali obrad skawińskiego Ratusza Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa oraz Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz podpisali deklarację o współpracy. Na mocy niniejszego porozumienia kontakty nieformalne utrzymywane od 2012 roku, nabrały mocy prawnej.

czytaj więcej

Dotacja na oświetlenie przy Zespole Rekreacyjno-Sportowym w Kaszewie

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie w dniu 26 czerwca 2017 r. Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz podpisał umowę na dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł dla projektu Gminy Krzęcin pn."Budowa oświetlenia przy Zespole Rekreacyjno-Sportowym w Kaszewie", przyznane przez Urząd Marszałkowski. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego w podpisaniu umowy uczestniczył Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko. Wartość całkowita projektu to kwota 40 tys. zł.

czytaj więcej

Problemy z oświadczeniem majątkowym

Czerwiec okazał się pracowitym miesiącem dla krzęcińskich Radnych, którzy w końcówce miesiąca musieli zebrać się po raz drugi. Z porządku sesji w dniu 22 czerwca wynika, że m.in. Rada Gminy zapoznała się z informacjami o stanie bezpieczeństwa w Gminie Krzęcin, o działalności Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie oraz uchwaliła Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2017-2019. Ustaliła także tryb pracy nad projektem uchwały budżetowej i wyraziła zgodę na nieodpłatne przejęcie na własność nieruchomości w Granowie i Krzęcinie od Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie.

czytaj więcej

Zatoczka w Objezierzu

Powstała nowa zatoczka w Objezierzu, której wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Zieleniewa. Zakres robót obejmował wykonanie pętli autobusowej z kostki betonowej o długości 51m oraz chodnika dla pieszych o powierzchni 80 m2. W ramach robót ziemnych także zasypano istniejące zaniżenia terenu, uformowano skarpę i wykonano trawniki. Koszt inwestycji wynosi: 58.040,00 zł, w tym środki z funduszu sołeckiego: 17.498,41 zł.

czytaj więcej

Gala konkursu promującego dobre wzorce osobowe młodzieży

20 czerwca 2017 r. w Senacie odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”, zorganizowanego pod patronatem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki KUL. Konkurs był adresowany do nauczycieli V–VI klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ich zadaniem było napisanie biografii ucznia, który poprzez realizację swoich pasji, postawę i podejmowane inicjatywy stanowi wzór godny naśladowania.

czytaj więcej

Czerwiec z Liderem w Granowie

W sobotnie popołudnie, tj. 17 czerwca 2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Granowie, Wiceprezes Stowarzyszenia "Lider Pojezierza" Pan Ireneusz Kostka oraz Wójt Gminy Krzęcin Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz uroczyście otworzyli "Czerwiec z Liderem w Granowie".

czytaj więcej

ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA

Podczas sesji Rady Gminy w dniu 8 czerwca 2017 r. krzęcińscy Radni udzielili wójtowi Bogdanowi Wojciechowi Brzustowiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Z takim wnioskiem wystąpiła Komisja Rewizyjna po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za poprzedni rok oraz z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. W głosowaniu w sprawie absolutorium uczestniczyło 14 Radnych, w tym 12 głosowało za udzieleniem, a 2 wstrzymało się od głosu. 

czytaj więcej

Wielki Sukces PATRYKA ŁASSY !!!

Miło nam poinformować, że w sobotę tj. dnia 10 czerwca 2017 r. Beata Dam oraz Patryk Łassa mieli okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego, który odbył się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest czwartek 21 września 2023, imieniny: Hipolita i Mateusza

Wydarzenie dnia:

XXXV Sesja Rady Gminy Krzęcin