Festyn Grantowy w Chłopowie

W miniony piątek (5.10.2018 r.) w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się "Festyn Grantowy", który był podsumowaniem zakończonej realizacji inwestycji dot. doposażenia placu zabaw. Dofinansowanie w kwocie 10.000 zł udzielone zostało w ramach tegorocznej edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty Sołeckie 2018", o co zabiegali Sołtys Józef Jagieło i Lokalny Animator ds. Rewitalizacji Małgorzata Matuszak.

czytaj więcej

W Krzęcinie powstawnie ścieżka spacerowo-rowerowa

Wspaniała wiadomość dotarła do nas 27 września br. od Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Otóż, złożony przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, wniosek dot. dofinansowania projektu pn. „Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Krzęcińskim” otrzymał ocenę pozytywną.

czytaj więcej

Kolejna dotacja dla kościoła w Rakowie

Już wkrótce w kościele pw. Św. Trójcy w Rakowie rozpoczną się prace restauratorsko-konserwatorskie przy zabytkowym chórze, o które wnioskowali Proboszcz ks. Sławomir Mazurkiewicz i Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Krzęcinie Henryk Owczarek.

czytaj więcej

Radni podjęli decyzję o restrukturyzacji zadłużenia i wyborze skarbnika

W środę 26 września br. krzęcińscy radni obradowali nad sprawami finansów gminy. Po wystąpieniu wójta Bogdana W. Brzustowicza oraz dyskusji z udziałem przewodniczących komisji i radnych, przyjęta została informacja o wykonaniu budżetu w pierwszym półroczu 2018 r., z której wynika, że plan dochodów według stanu na 30 czerwca wyniósł 23.216.197 zł, a plan wydatków 23.533.405 zł.

czytaj więcej

Remont wieży kościelnej w Chłopowie

Zakończył się remont przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chłopowie. W ramach prac Zakład Usług Wysokościowych LIN-ALP s.c. z Kozielic odnowił wieżę kościoła oraz korpus budynku. Inwestycja, o którą wnioskował Proboszcz ks. Dariusz Zając, wykonana została dzięki dotacji otrzymanej na ten cel przez Parafię Rzymskokatolicką w Chłopowie z budżetu Gminy.

czytaj więcej

Przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym (27.09.2018 r.) podczas Sesji Rady Powiatu w Choszcznie, podjęta została uchwała dot. inwestycji powiatowo-gminnej pn. ”Przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie stanowiącą drogę powiatową nr 2212Z”.

czytaj więcej

Umowa na termomodernizację WDK w Chłopowie - PODPISANA

To już pewne – budynek Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie, dzięki złożonemu przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza wniosku o dofinansowanie w naborze przeprowadzonym w dniach 7-28 lutego 2018 roku przez Urząd Marszałkowski w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, doczeka się gruntownego remontu.

czytaj więcej

Remont drogi powiatowej w Chłopowie

Wkrótce rozpocznie się remont drogi powiatowej 2222 Z na odcinku ulic Główna-Bukowa w Chłopowie. Prace polegać będą na naprawie kilkunastu wyznaczonych odcinków nawierzchni jezdni, uszkodzonej na skutek czynności przy budowie kanalizacji.

czytaj więcej

Podpisanie umowy na przebudowę ul. Ogrodowej

W dniu wczorajszym (19 września br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie doszło do podpisania przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego Marka Subocza i Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza oraz Zastępcę Głównego Księgowego Renatę Józefczyk, umowy o dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa zadania pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącą drogę gminną nr 68000132”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 22 czerwca 2024, imieniny: Pauliny i Flawiusza