„KONCERT JESIENNY” W CHŁOPOWIE

13 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się już po raz kolejny „Koncert Jesienny”, którego inicjatorami byli: pani Sandra Żuk, asystent Wójta Gminy Krzęcin ds. promocji oraz Maciej Radomiak, uczeń Zespołu Szkół nr 1 W Choszcznie, mieszkaniec naszej gminy.

czytaj więcej

IX SESJA RADY GMINY

5 listopada br. podczas IX sesji Rady Gminy w Krzęcinie, radni uchwalili Gminny Program Opieki nad Zabytkami Gminy Krzęcin na lata 2015-2018 oraz Program Współpracy Gminy Krzęcin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok. 

czytaj więcej

Co słychać w III sektorze?

Zapraszamy do lektury:

1. Trwa "Regionalny Konkurs Grantowy" w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wnioski można składać do 5 listopada do godz. 12. Szczegóły http://www.rownacszanse.pl/i4

czytaj więcej

Kwiat Kobiecości

21 października br. w Zespole Szkół w Krzęcinie odbyło się spotkanie edukacyjne dla kobiet z Prezes Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”, Idą Karpińską. Prelekcja miała na celu uświadomienie kobietom, jak ważne jest regularne badanie cytologiczne, celem szybszego wykrycia zachorowań na raka szyjki macicy i jajnika. Po wysłuchaniu prawdziwej historii Idy Karpińskiej, większość z pań, uczestniczących w spotkaniu, nie mogła powstrzymać łez.

czytaj więcej

Zaproszenie na konsultacje

Wójt Gminy Krzęcin zaprasza do udziału w konsultacjach projektu uchwały dotyczącej: Programu Współpracy Gminy Krzęcin z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o  działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2016 rok.

czytaj więcej

Powiatowy Dzień Edukacji

12 października 2015 r. w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody z rąk Wójta Gminy Krzęcin, dr Bogdana Wojciecha Brzustowicza, odebrały: pani Honorata Kłosek, Dyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie; pani Hanna Andriaszkiewicz, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie oraz panie: Barbara Biesiada i Małgorzata Matuszak, nauczycielki krzęcińskiego gimnazjum.

czytaj więcej

Nowy Regionalny Program Operacyjny - spotkanie informacyjne

W tym tygodniu na terenie województwa zachodniopomorskiego odbywają się spotkania z Regionalnym Programem Operacyjnym 2014 – 2020. Spotkania te mają przybliżyć potencjalnym beneficjentom nowe możliwości rozwoju związane z pozyskaniem dofinansowania. W tej perspektywie finansowej budżet Regionalnego Programu Operacyjnego dla Pomorza Zachodniego wyniesie 1,6 mld euro, czyli prawie 6,7 mld zł.

czytaj więcej

JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY

11 października 2015 r. obchodzony był w całej Polsce XV Dzień Papieski. W naszej gminie uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Krzęcinie, a następnie złożono kwiaty i zapalono znicze przy tablicy poświęconej pamięci Jana Pawła II.


 

czytaj więcej

"SĄSIADKI ZZA MIEDZY"

3.10.br. w Janowie odbyła się V Biesiada pn. „Sąsiadki zza miedzy”, zorganizowana przez LGD Stowarzyszenie "Lider Pojezierza". Gminę Krzęcin reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Krzęcina z przewodniczącą Teresą Walczak na czele. Cudowna, domowa atmosfera, przepyszne potrawy, konkursy i wspólna zabawa taneczna na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników. Czekamy na kolejną edycję imprezy.

Sandra Żuk

czytaj więcej

Warsztaty dotyczące budowy LSR na lata 2014 - 2020

W dniach 29-30 września 2015r. w Pensjonacie „Nowy Młyn” w Namyślinie odbyły się warsztaty dotyczące budowy Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli członkowie grupy ds. budowy LSR. Program obejmował zagadnienia dotyczące: Rozwoju Obszarów Wiejskich w nowej perspektywie finansowej, współpracy samorządów w budowie LSR oraz powiązań LSR obszaru LGD z powstającymi strategiami partnerskich gmin.

czytaj więcej

Podziękowania za wieloletnią współprace

1 października 2015 r., Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, wręczył symboliczne podziękowanie, odchodzącemu na emeryturę, doktorowi Józefowi Rombalskiemu, który ponad 50 lat swojego życia poświęcił pracy na rzecz tych, którzy potrzebowali Jego pomocy. 
W spotkaniu uczestniczyli również: Przewodniczący Rady Gminy, Artur Konopelski, Sekretarz Gminy, Ryszard Przywarty oraz Skarbnik Gminy, Danuta Tuńska.

Sandra Żuk

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 28 września 2022, imieniny: Marka i Wacława