Akcja LATO NA WSI w Gminie Krzęcin

Wakacje każdemu kojarzą się ze słońcem i ciepłą wodą. To czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek, przemyślenia i wspaniałą przygodę. Przez cały rok szkolny spędzamy czas nad nauką, pogłębiając  swoją wiedzę. Tym bardziej nasza radość nie zna granic, gdy możemy udać się w końcu na zasłużone wakacje. LATO NA WSI to coroczna akcja zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie w miesiącu lipcu. Tym razem hasłem przewodnim było „Baw się z nami – kolorami”.

czytaj więcej

Fundusz sołecki

30 lipca br. w sali Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie odbyło się spotkanie dotyczące funduszu sołeckiego, w którym udział wzięli: sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich.

czytaj więcej

Krzęcin w Krzęcinie

W dniach 26-28 czerwca 2015 r., delegacja z naszej Gminy Krzęcin gościła w zaprzyjaźnionym Krzęcinie w województwie małopolskim. Wizyta z okazji 125-lecia działalności Kółka Rolniczego i 55-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie składała się z wielu atrakcji.

czytaj więcej

Harcerska wizyta

W środę 22 lipca odwiedziła Krzęcin VIII Szczecińska Drużyna Harcerek "Suma sił" im. Ireny Kowalskiej-Wuttke ps. Irka. Do spotkania przy tradycyjnym harcerskim ognisku z kiełbaską doszło nad Jeziorem Krzęcińskim. Młode harcerki zapoznały się z walorami przyrodniczymi i kulturowymi naszej gminy.

czytaj więcej

Włóczykije Pojezierza

Na placu Jana Pawła II w Krzęcinie przybyła nam ostatnio jeszcze jedna tablica. Informuje o Projekcie "Włóczykije Pojezierza", w ramach którego wytyczono i oznakowano w 39 gminach 450 km szlaków Nordic Walking oraz stworzono mobilny przewodnik turystyczny z aplikacją dostępną na smartfonach i tabletach. W naszej gminie oznakowano w ramach tego projektu dwa szlaki: 1) "Dawne Młyny do Małej Iny" (9,2 km) oraz 2) "Do Jeziora Żeńskiego" (5,8 km). Projekt został zrealizowany przez 5 Lokalnych Grup Działania, w tym przez Lidera Pojezierza. A zatem zapraszamy na szlaki!

czytaj więcej

Nowa tablica informacyjna o gminie

Na placu Jana Pawła II w Krzęcinie, obok przystanku autobusowego, została zamontowana nowa tablica informacyjna o gminie.Zawiera ona ogólną charakterystykę gminy oraz informacje o jej walorach, zabytkach i szlakach turystycznych. Tablicę wykonano w ramach projektu realizowanego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie.

czytaj więcej

Wnioski o dokonanie komisyjnego oszacowania strat - susza

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Krzęcin niekorzystnych warunków atmosferycznych (susza)  informuję rolników z terenu Gminy Krzęcin, że zwróciłem się do Wojewody Województwa Zachodniopomorskiego o powołanie komisji ds. oszacowania skutków suszy na terenie Gminy Krzęcin. 

 

czytaj więcej

Pechowa inwestycja

O problemach z rozliczeniem inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Krzęcin, realizowanej w końcówce poprzedniej kadencji (w latach 2013-2014), wiadomo już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji powstała sieć przesyłowa ciśnieniowa o długości łącznej 2.166 m oraz sieć grawitacyjna o długości łącznej 3.453 m, wybudowano 9 przepompowni, 21 studzienek oraz 109 studzienek kanalizacyjno przyłączeniowych. Inwestycja dofinansowana została ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

czytaj więcej

Gmina Krzęcin otrzyma dotację na usuwanie azbestu

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2015 r. podjął decyzję o udzieleniu Gminie Krzęcin dofinansowania w formie dotacji w wysokości do 73 tys. 335 zł na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Przypomnijmy, że wniosek w tej sprawie (pod nazwą: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin”) został złożony przez naszą gminę w dniu 11 czerwca br. Wcześniej gmina musiała jeszcze opracować „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na lata 2014-2032” oraz przeprowadzić inwentaryzację wyrobów zawierających azbest. Planowany termin realizacji zadania to koniec listopada.

czytaj więcej

Nasi przedstawiciele w Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej

W wyniku wyborów do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych, które odbyły się w niedzielę 31 maja 2015 r. w całej Polsce, do Rady Powiatowej w Choszcznie ZIR na najbliższą 4-letnią kadencję weszło dwóch przedstawicieli z terenu Gminy Krzęcin. Są nimi: Stanisław Gorzynik i Radosław Niemienionek. Gratulujemy!. Dodajmy, że w województwie zachodniopomorskim wybory odbyły się w 108 okręgach, a o mandaty walczyło 348 kandydatów.

czytaj więcej

Przebudowa skrzyżowania przy ul. Pogodnej w Krzęcinie

O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu zabiegali radni i mieszkańcy Krzęcina już od dawna, zwracając uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie i słabą widoczność. W najbliższych dniach pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Choszcznie poszerzą skrzyżowanie oraz rozbudują kamienną wysepkę wraz z fragmentem chodnika.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 27 czerwca 2022, imieniny: Marii i Władysława