GMINA KRZĘCIN 2017 - intensywny rozwój

TERMOMODERNIZACJA SZKOŁY W KRZĘCINIE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie opublikował listę projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 - 2020.

czytaj więcej

Aktywny Mielęcin

Sołectwo Mielęcin otrzymało od prywatnego darczyńcy piękne drzewka ozdobne, które zostały posadzone przez Mieszkańców przy Klubie Kultury, aby upiększyć jego otoczenie.

czytaj więcej

Stypendia artystyczne rozdane

Troje Uczniów z terenu gminy Krzęcin odebrało w dniu dzisiejszym (tj. 10.sierpnia br.) z rąk Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się: Aleksandra Łazińska i Aleksandra Rutkowska-uczennice Zespołu Szkół w Krzęcinie oraz Patryk Łassa-uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie.

czytaj więcej

Chodniki w Rakowie

Zakończyła się budowa chodników w miejscowości Rakowo. Przypomnijmy, iż wykonawcą zadania była firma TOM-BRUK Tomasz Apoczkin z siedzibą w Sławęcinie, a środki w wysokości 169.945,09 zł pochodzą z budżetu gminy.

czytaj więcej

Konkurs "ZIELEŃ I KWIATY NA MOJEJ POSESJI"

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin, a szczególnie do właścicieli posesji, balkonów i tarasów. Celem Konkursu jest wyłonienie najładniejszej posesji oraz najładniejszego balkonu (tarasu) w Gminie Krzęcin. Konkurs ma charakter otwarty i jednoetapowy. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
Zgłoszenia do konkursu: do dnia 18 sierpnia 2017 r.(do godz.15.30).
Ocena zgłoszeń do konkursu przez Komisję Konkursową: 22 sierpnia – 25 sierpnia br.
Konkurs odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Krzęcin dr Bogdana Wojciecha
Brzustowicza.

W załącznikach do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

REGULAMIN KONKURSU 

czytaj więcej

Zakończenie Akcji Lato na Wsi "ZACZAROWANE WAKACJE"

Po całym miesiącu pełnych wrażeń i ciekawych wakacyjnych zajęć, przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie przyszedł czas na magiczne zakończenie AKCJI LATO NA WSI , które odbyło się dnia 28 lipca 2017 r. (piątek). Przy tak kapryśnej lipcowej pogodzie, trzeba przyznać, że mieliśmy szczęście – HURA! Wszyscy spragnieni słońca, bawili się z podwojoną siłą.

czytaj więcej

Komunikat

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi (częste opady deszczu) powodującymi liczne podtopienia upraw a co się z tym wiąże bardzo trudnym zbiorem jak również znacznym obniżeniem plonów, Wójt Gminy Krzęcin informuje, że w przypadku strat spowodowanych powyższym, rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie codziennie w sekretariacie Urzędu Gminy w Krzęcinie, ul. Tylna 7, w godzinach pracy urzędu.

Szacowania strat w gospodarstwie dokona komisja powołana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Dotacja na prace konserwatorskie w kościele w Rakowie

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na obszarze województwa zachodniopomorskiego na rok 2017. Dofinansowanie w wysokości 30.000 zł na konserwację techniczną i estetyczną sedilli polichromowanych we wnętrzu kościoła Świętej Trójcy w Rakowie otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Zieleniewie.

czytaj więcej

Remont Posterunku Policji W Krzęcinie

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z remontem Posterunku Policji w Krzęcinie. Modernizacja budynku została sfinansowana głównie ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy wsparciu Gminy Krzęcin, Wiesławy Krowickiej Prezesa Spółdzielni „Mielęcin”, Krzysztofa Kowalskiego Firma WOD-GAZ Krzęcin, Firmy 2x3 S.A. Krzęcin, Przedsiębiorstwa Handlowo-Produkcyjnego „Karex” z Mielęcina oraz Nadleśnictwa Choszczno i Bierzwnik.

 

 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana