Remont wieży kościelnej w Chłopowie

Zakończył się remont przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chłopowie. W ramach prac Zakład Usług Wysokościowych LIN-ALP s.c. z Kozielic odnowił wieżę kościoła oraz korpus budynku. Inwestycja, o którą wnioskował Proboszcz ks. Dariusz Zając, wykonana została dzięki dotacji otrzymanej na ten cel przez Parafię Rzymskokatolicką w Chłopowie z budżetu Gminy.

czytaj więcej

Przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie

Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym (27.09.2018 r.) podczas Sesji Rady Powiatu w Choszcznie, podjęta została uchwała dot. inwestycji powiatowo-gminnej pn. ”Przebudowa ulic Pocztowej i Szkolnej w Krzęcinie stanowiącą drogę powiatową nr 2212Z”.

czytaj więcej

Umowa na termomodernizację WDK w Chłopowie - PODPISANA

To już pewne – budynek Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie, dzięki złożonemu przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza wniosku o dofinansowanie w naborze przeprowadzonym w dniach 7-28 lutego 2018 roku przez Urząd Marszałkowski w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, doczeka się gruntownego remontu.

czytaj więcej

Remont drogi powiatowej w Chłopowie

Wkrótce rozpocznie się remont drogi powiatowej 2222 Z na odcinku ulic Główna-Bukowa w Chłopowie. Prace polegać będą na naprawie kilkunastu wyznaczonych odcinków nawierzchni jezdni, uszkodzonej na skutek czynności przy budowie kanalizacji.

czytaj więcej

Podpisanie umowy na przebudowę ul. Ogrodowej

W dniu wczorajszym (19 września br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Choszcznie doszło do podpisania przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego Marka Subocza i Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza oraz Zastępcę Głównego Księgowego Renatę Józefczyk, umowy o dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa zadania pn. „Przebudowa ulicy Ogrodowej stanowiącą drogę gminną nr 68000132”.

czytaj więcej

Koncert Zespołu SOLARIS

Zwieńczeniem Gminnego Festynu Dożynkowego był koncert ZESPOŁU SOLARIS o godzinie 22:00. Zespół Solaris został założony w 1990 roku. Liderem zespołu, a zarazem jego założycielem jest wokalista Piotr Wójcik.

czytaj więcej

Koncert Zespołu JOKER

O godzinie 21:00 na scenie krzęcińskiej amfiteatru swój występ miał ZESPÓŁ JOKER. Zespół zadebiutował w roku 2012 piosenką "Petarda" nagraną wspólnie z Karolem Pietrzakiem z Zespołu Mega Dance. Założycielem, wokalistą oraz autorem większości tekstów i kompozycji zespołu Joker jest Piotr Koczocik, który na scenie wspierany jest przez dwie urocze tancerki Beatę oraz Anię.

czytaj więcej

Koncert Eleny Rutkowskiej

Podczas tegorocznego Gminnego Festynu Dożynkowego, swój koncert o godzinie 19:30 miała ELENA RUTKOWSKA z Zespołem – rewia estradowa” CYGAŃSKIE CZARY”. Zespół Cygańskie Czary powstał 10 lat temu z inicjatywy solistki Eleny Rutkowskiej – gwiazdy muzyki romskiej.

czytaj więcej

Dożynkowy Konkurs Wieńców i Turniej Sołecki

Dużo emocji wzbudziło także rozstrzygnięcie Konkursu na Gminny Wieniec Dożynkowy. W konkursie udział wzięło 7 Sołectw z Gminy Krzęcin, wśród nich były wieńce wykonane przez: Sołectwo Przybysław, Sołectwo Rakowo, Sołectwo Granowo, Sołectwo Objezierze, Koło Gospodyń Wiejskich z Krzęcina reprezentujący Sołectwo Krzęcin, Stowarzyszenie „Aktywny Senior” z Chłopowa reprezentujący Sołectwo Chłopowo oraz „Mamuśki Żeńsko”.

czytaj więcej

Dożynkowe Występy Artystyczne

Podczas Gminnego Festynu Dożynkowego miały miejsce występy artystyczne lokalnych zespołów oraz zaproszonych Gości. Jako pierwszy wystąpił ponownie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „INA”, którego mogliśmy zobaczyć w tańcach Śląska Opolskiego, tańcach Beskidu Śląskiego, a także wysłuchując przyśpiewek ludowych. Ciekawym i bardzo widowiskowym elementem występu Zespołu „INA” był kaszubski rytuał – „KASZUBSKIE ŚCINANIE KANI”, czyli ptaka, którego Dawni Kaszubowie uznawali za symbol zła.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 22 maja 2024, imieniny: Julii i Heleny