Grudniowe zajęcia UTW w Krzęcinie

W dniu wczorajszym, (12.grudnia br.), w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie miały miejsce drugie zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Stowarzyszeniu Razem dla Gminy Krzęcin. Wykład pn. „Pomagamy sobie” wygłosiła Pani Maria Jędrzejczyk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie. Następnie odbyły się 3-godzinne warsztaty rękodzielnicze „Świąteczne stroiki” przeprowadzone przez Panią Beatę Kusal, Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie oraz Panią Stefanię Okoń, terapeutkę. Każdy z uczestników wtorkowych zajęć wrócił do domu z własnoręcznie przygotowanym stroikiem, który z pewnością stworzy niepowtarzalną, świąteczną atmosferę w każdym domu.

czytaj więcej

Debata społeczna w bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. o godzinie 16.30 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzęcinie odbędzie się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym w gminie Krzęcin. W debacie wezmą udział policjanci z Posterunku Policji w Krzęcinie i kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Choszcznie.

czytaj więcej

Dary żywnościowe dla Mieszkańców

W dniu 1. grudnia 2017 r. w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Chłopowie zostały wydane 420 Mieszkańcom Gminy Krzęcin dary żywnościowe w postaci 18 artykułów spożywczych. Pomoc żywnościowa została zorganizowana przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie we współpracy z Klubem Kiwanis Kobieta 2000 z Choszczna i Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp. w ramach Programu Operacyjnego "Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym".

czytaj więcej

Puchar Komendanta SSR z okazem w tle.

W niedzielę 26 listopada odbyły się spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Komendanta Społecznej Straży Wędkarskiej. Na miejscu zbiórki zameldowało się 19 wędkarzy z krzęcińskiego koła.

czytaj więcej

Festyn Rewitalizacyjny w Krzęcinie "W Andrzejkowym Nastroju"

„W andrzejkowym nastroju” to hasło ostatniego już w tym roku festynu, który odbył się 25. listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie w ramach projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”. Uroczystego otwarcia imprezy oraz przecięcia wstęg przy nowo zamontowanych elementach siłowni zewnętrznej przy placu zabaw dokonali: Sołtys Stanisław Matusiak, Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz Lokalny Animator ds. Rewitalizacji Małgorzata Matuszak.

czytaj więcej

Remont w Klubie Kultury w Żeńsku

W ramach Funduszu Sołeckiego, na wniosek Mieszkańców Żeńska, Radnej Bożeny Gibert oraz Sołtysa Daniela Kamińskiego, zrealizowane zostało zadanie pn.: „Adaptacja pomieszczenia na zaplecze kuchenno-socjalne w Klubie Kultury w Żeńsku”. W pomieszczeniu, o którym mowa, zamontowano zestaw nowych mebli kuchennych wraz ze zlewozmywakiem.

czytaj więcej

Festyn Rewitalizacyjny "A MNIE JEST SZKODA LATA, ALE KOCHAM JESIEŃ"

W piątkowe popołudnie (17. listopada br.) w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się, w ramach projektu „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”, festyn pn. „A mnie jest szkoda lata, ale kocham jesień”. Oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonali Sołtys Sołectwa Chłopowo Józef Jagieło, Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz Lokalny Animator ds. Rewitalizacji Małgorzata Matuszak, miało miejsce przy jeziorze w Chłopowie, gdzie zostały zamontowane dwie drewniane altanki, o które wnioskowali Mieszkańcy sołectwa.

czytaj więcej

Gminne Obchody Dnia Seniora 2017

Tegoroczne Gminne Obchody Dnia Seniora odbyły się 14. listopada. Zaproszeni przez Wójta Gminy Krzęcin i Pełnomocnika Wójta ds. Seniorów Goście spotkali się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie, gdzie specjalnie dla Nich Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie oraz Gminny Chór „CON PASSIONE” zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Niepodległa”. Na wstępie słowa przywitania oraz najlepsze życzenia skierował do wszystkich Seniorów wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz.

czytaj więcej

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Granowo

W dniu 25 października 2017 r. rozstrzygnięty został przetarg dotyczący inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Granowo”. Wykonawcą jest firma MAZUR Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Goleniowa, a całkowity koszt zadania wynosi 2.456.000 zł.

czytaj więcej

Radni zapoznali się z oceną aktualności Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego

Jednym z najważniejszych punktów XXVI Sesji Rady Gminy Krzęcin, która miała miejsce 9. listopada 2017 r., było złożenie ślubowania przez nowo wybraną radną. Przypomnijmy, iż w dniu 1. października br. w Sołectwie Przybysław, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Marcina Michty, odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Krzęcin, które większością głosów – 59 (tj. 84%) wygrała Pani Kazimiera Prokopiak, zgłoszona przez KWW Bogdana W. Brzustowicza. 11 głosów (16%) uzyskała druga kandydatka Pani Agnieszka Andżelika Sajdak-Wasik reprezentująca KW L. 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana