List Gratulacyjny oraz Nagroda Wójta dla Martyny Żyty

Podczas montażu słowno - muzycznego, który miał miejsce 8 maja br. w Kościele w Krzęcinie, wystąpiła Martyna Żyta, mieszkanka Kaszewa, której Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz wręczył List Gratulacyjny oraz nagrodę za godne reprezentowanie naszej Małej Ojczyzny podczas wielu uroczystości na szczeblu zarówno gminnym jak i powiatowym.

czytaj więcej

Montaż słowno-muzyczny

8 maja br. w krzęcińskiej świątyni tj. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbył się montaż słowno - muzyczny poświęcony obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej

Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2016

Dnia 22.04.2016 (piątek) w Wiejskim Domu Kultury w Granowie odbył się XII Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2016 na szczeblu gminnym w trzech kategoriach:

- Przegląd Piosenki Dziecięcej
- Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych
- Przegląd Zespołów Tanecznych

czytaj więcej

Zawody Wędkarskie "O Puchar Wójta"

W minioną niedzielę tj. 24 kwietnia br. nad Jeziorem Krzęcińskim odbyły się zawody wędkarskie o PUCHAR WÓJTA rozpoczynające sezon 2016. Najlepszymi zawodnikami okazali się: Pan Krzysztof Iwaniec - miesce I; Pan Łukasz Bombol - miejsce II oraz Pan Michał Domowicz - miejsce III.

czytaj więcej

Produkty tradycyjne

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” rozpoczyna procedurę zgłaszania produktów tradycyjnych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Nasza szczęśliwa 13, to region mający nie tylko bogatą i niezwykle burzliwą historię, ale również posiadający zbiór fascynujących tradycji, zwyczajów i kultur. Ludność województwa zachodniopomorskiego pochodzi z różnych stron Polski przedwojennej i powojennej. Przybysze przywieźli tu różnorodną gamę smaków i potraw, które wkomponowały się w smaki występujące na tym terenie w okresie przedwojennym. Te różnorodne produkty i potrawy tworzą jedyny, niepowtarzalny region kulinarny. Jest on stosunkowo „młody”, bo liczy tylko kilkadziesiąt lat, ale ma już swoje sukcesy w postaci produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

czytaj więcej

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki

"Spotkania z nauką" to tytuł XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, który odbył się już po raz drugi w Choszcznie oraz w Krzęcinie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Choszczeńskiego Adam Andriaszkiewicz, Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk oraz Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

IV edycja konkursu o tytuł „Sołtys Roku 2016”

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza nabór zgłoszeń w ramach IV edycji konkursu o tytuł „Sołtysa Roku 2016”.Celem konkursu jest przedstawienie społecznej pracy wyróżniających się, przedsiębiorczych i zaangażowanych w inicjatywy społeczne sołtysów z województwa zachodniopomorskiego.
Kandydata do tytułu „Sołtys Roku 2016 " mogą zgłaszać: rady sołeckie i parafialne, mieszkańcy sołectwa (grupa 10 osób), organizacje pozarządowe i społeczne oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

czytaj więcej

Czy złożyłeś już swojego PIT-a za 2015 rok?

Czy wypełnienie rocznego zeznania podatkowego może być szybkie i proste? Tak! Ministerstwo Finansów przygotowało dla Ciebie Twoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać. A to wszystko przez Internet, w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu i czasie.

czytaj więcej

Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych

Dnia 2 kwietnia 2016r. o godz. 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się IV Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych „A MY ŚPIEWAMY TAK…”. Organizatorami koncertu byli: Grupa Inicjatywna „Trzy” w Chłopowie oraz Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie. Mecenat i Patronat sprawowali: Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 28 września 2022, imieniny: Marka i Wacława