Gminne Obchody Dnia Seniora

W dniu 14. listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie odbyły się Gminne Obchody Dnia Seniora. Gospodarzami tej uroczystości byli: Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz i Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów Teresa Walczak. Dla wszystkich Seniorów wystąpił w tym dniu z koncertem zespół wokalny "Mirage" z Choszczeńskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017

W miniony piątek, tj. 21 października 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie odbyła się po raz pierwszy uroczysta gala z okazji Inauguracji Roku Kulturalnego 2016/2017. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Kazimiera Prokopiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie Honorata Kłosek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Beata Kusal, Pełnomocnik Wójta Gminy Krzęcin do Spraw Seniorów Teresa Walczak, Radni i Sołtysi z Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Piknik Pod Kasztanem

W minioną sobotę w Klubie Kultury w Przybysławiu zorganizowano festyn pn. "Piknik pod Kasztanem". Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała główna organizatorka Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Kazimiera Prokopiak.

czytaj więcej

Obchody Dnia Papieskiego w Krzęcinie

9 października br. już po raz 16. obchodzono w całej Polsce Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". Niedzielne obchody w Gminie Krzęcin rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela. Nabożeństwo celebrował Proboszcz parafii Tadeusz Łuczak.

czytaj więcej

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Mielęcinie

5 października br. w Klubie Kultury w Mielęcinie odbyło się zebranie wyborcze Sołtysa oraz Rady Sołeckiej. Po uprzednio złożonych, pisemnych rezygnacjach ówczesnego Sołtysa Adama Maciejewskiego oraz przedstawicielek Rady Sołeckiej: Kornelii Kowalskiej i Angeliki Kubiak, nowym Sołtysem został Włodzimierz Bury. Do Rady Sołeckiej dołączyły: Angelika Leończuk i Wiktoria Leończuk.

czytaj więcej

XVI SESJA RADY GMINY KRZĘCIN VII KADENCJI

29 września br. odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Krzęcin VII kadencji, podczas której Radni ustanowili pięć uchwał. Najważniejszą z nich była uchwała dotycząca przyjęcia informacji  o przebiegu wykonania budżetu Gminy Krzęcin za pierwsze półrocze 2016 roku. Przyjęto również projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dot. powierzenia Gminie Krzęcin zadania publicznego, umożliwiającego korzystanie osobom  niepełnosprawnym z Gminy Bierzwnik z wsparcia Krzęcińskiego  Środowiskowego  Domu Samopomocy. W czasie obrad Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz przedstawił również sprawozdanie o swoich pracach w okresie międzysesyjnym.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 06 lutego 2023, imieniny: Doroty i Tytusa