BEZPIECZNY SENIOR W RUCHU DROGOWYM

We wtorek, 10 października br., w Sali Narad Urzędu Gminy Krzęcin odbyło się szkolenie dla osób starszych pn. ”Bezpieczny Senior w ruchu drogowym oraz zagrożenia w cyberprzestrzeni”.

czytaj więcej

Sąsiadki zza miedzy

 

7 października br. w Ośrodku Wczasowym Janowo odbyła się już VII Biesiada „Sąsiadki zza miedzy”, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”.

czytaj więcej

AKTYWNA TABLICA

Pragniemy poinformować, że Gmina Krzęcin w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019-„Aktywna tablica” złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu interaktywnych monitorów dotykowych w wysokości 17.500 zł. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, iż otrzymamy na ten cel wsparcie w kwocie 14.000 zł. Pozostałe środki (3.500 zł) to wkład własny Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.

Dzięki temu baza dydaktyczna szkoły wzbogaci się o nowoczesny sprzęt multimedialny.

czytaj więcej

Uroczyste Obchody XVII Dnia Papieskiego

„Idźmy naprzód z nadzieją”-pod takim hasłem, 8.10.2017 r., obchodzono w całej Polsce XVII Dzień Papieski. Niedzielne obchody w Gminie Krzęcin rozpoczęto Mszą Świętą celebrowaną przez wikarego ks. Rafała Stachowiaka. Oprawę artystyczną przygotowali Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie pod czujnym okiem Pani Iwony Jagiełło oraz Chór Gminny „Con Passione”.

czytaj więcej

Wizyta Księdza Jeremy’ego Kabuga w Krzęcinie

W środę, 4. października br. uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie odwiedził ks. Jeremy Kabuga, który na co dzień stacjonuje w placówce misyjnej Sióstr Felicjanek w Kipsing w Kenii. Ta wyjątkowa wizyta wiązała się z projektem pn. „Adopcja Dziecka”, w który włączyła się krzęcińska podstawówka i w każdy poniedziałek zbiera środki dla Brendah Kendi Mugambi, 9-letniej dziewczynki.

czytaj więcej

Ruszyła termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Krzęcinie

Rozpoczęły się intensywne prace w zakresie wykonania opaski izolacyjnej, instalacji CO, wymiany okien i docieplenia budynku, związane z inwestycją pn. ”Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Krzęcinie wraz z wykorzystaniem OZE”. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe „LIDEX” z Choszczna, a koszt całkowity wynosi 3.179.550 zł, z czego kwota 2.691.012,40 zł to dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-20120. Planowany termin realizacji zadania to 31 sierpnia 2018 r.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana