Wywiad z Wójtem Gminy Krzęcin

Panie Wójcie, 1 grudnia minęły 2 lata od objęcia obowiązków gospodarza Gminy Krzęcin. Nadszedł zatem czas na podsumowanie dotychczasowego dorobku. Zacznijmy może od tego, co udało się zrobić w tym okresie?

Jeśli spojrzymy na obecną kondycję finansową gminy, to nie mam wątpliwości, że był to okres bardzo udany, chociaż wcale niełatwy. Myślę, że zauważalna stała się zmiana w zakresie kierunków inwestycji gminnych, które w większym stopniu koncentrują się na kluczowej dla rozwoju naszej gminy podstawowej infrastrukturze. Wynika to także z opracowanej na lata 2014-2024 Strategii Rozwoju Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Świąteczne Paczki

Państwo Małgorzata i Bogdan Brzustowicz oraz Dorota i Janusz Głowaccy ufundowali, podobnie jak i w poprzednich latach, paczki świąteczne dla 3 Rodzin z terenu Gminy Krzęcin. Paczki zostały sfinansowane przez nich ze środków zebranych podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krzęcinie w dniu 11. grudnia 2016 r.

czytaj więcej

Świąteczny Prezent dla Seniora

W dniach 19-20 grudnia 2016 r. wszystkich Seniorów z terenu Gminy Krzęcin, w wieku co najmniej 70 lat, odwiedził Święty Mikołaj wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach tegorocznej akcji „Świąteczny prezent dla Seniora”, zorganizowanej przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza, dostarczyli oni bezpośrednio do domu każdej osoby Paczkę Bożonarodzeniową.

 

czytaj więcej

Misterne Jasełka w Granowie

W sobotnie popołudnie tj. 17. grudnia br. w Szkole Podstawowej w Granowie –filii Zespołu Szkół w Krzęcinie odbył się Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Jasełka pt. „Tak! On jest Królem!” przygotowane przez wszystkich uczniów i nauczycieli. Fabuła przedstawienia mówi o poszukiwaniu miejsca przez Bożą Rodzinę od narodzenia aż do hołdu oddawanego Jezusowi przez licznie przybywających ludzi i zwierzęta. Publiczność wypełniła w tym dniu całą salę gimnastyczną, a brawom uznania dla dzieci i ich opiekunów nie było końca. 

czytaj więcej

AMELKA TUŁAZA laureatką konkursu „List do św. Mikołaja”

15. grudnia br. (czwartek) w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbył się wielki finał konkursu „List do świętego Mikołaja”. Z niesłychaną przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, iż Amelia Tułaza – uczennica klasy IVB z Zespołu Szkół w Krzęcinie została laureatką IV edycji konkursu.

czytaj więcej

Dary Żywnościowe 2016

Dnia 13. grudnia br. w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Chłopowie, podobnie jak w roku ubiegłym, zostały wydane 450 osobom dary żywnościowe w postaci 10 artykułów spożywczych. Pomoc żywnościowa została zorganizowana przez Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzęcinie we współpracy z Klubem Kiwanis Kobieta 2000 z Choszczna i Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp. w ramach Programu Operacyjnego "Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym". Sandra Żuk

czytaj więcej

Wyróżnienie Wojewody dla Pani Elżbiety Nowak i OPS w Krzęcinie

12. grudnia br. w siedzibie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchowieństwa w Szczecinie odbyła się konferencja naukowa poświęcona tematyce pracy socjalnej połączona z uroczystą galą z okazji Święta Pracownika Socjalnego. Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski wręczył w tym dniu 17 listów gratulacyjnych i pamiątkowych grawertonów najbardziej zasłużonym pracownikom socjalnym.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 06 lutego 2023, imieniny: Doroty i Tytusa