Krzęcińskie Święto Wiatraka - POWER PLAY

Power Play to zespół znany z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości. Jak mówią sami o sobie: "Cieszymy się, że muzyka, którą tworzymy, potrafi bawić sprawiając, że na twarzy wielu osób pojawia się uśmiech". Podczas piątkowego występu grupy ogromna radość widoczna była na twarzach wszystkich zgromadzonych fanów.

 

czytaj więcej

Krzęcińskie Święto Wiatraka - BASTA

Zespół "Basta" to czołówka sceny Disco-Dance i Polo-Dance. Nazwa "Basta" odzwierciedla charakter, temperament, konsekwencję i charyzmę grupy. Podczas koncertu wraz z wokalistami śpiewała cała publiczność.

czytaj więcej

Krzęcińskie Święto Wiatraka - AFTER PARTY

Zespół AFTER PARTY to niebywały i niepodważalny fenomen muzyki Disco Polo. W bardzo krótkim czasie grupa zyskała miano jednej z największych i najbardziej popularnych formacji. Ich występ na scenie krzęcińskiego amfiteatru przyciągnął tłumy fanów.

czytaj więcej

Krzęcińskie Święto Wiatraka - DISCO SHOW

"Disco Show" to przedstawienie przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie. Na scenie pojawili się zarówno najmłodsi jak i dorośli artyści z terenu naszej gminy. Licznie zgromadzona publiczność otrzymała sporą dawkę pozytywnej energii. Wspaniała pogoda, różnorodne stoiska handlowe, dmuchane zamki, trampoliny i wiele, wiele innych atrakcji wzbogaciły piątkowe święto. 

 

czytaj więcej

Nagrody dla najlepszych uczniów

Podczas uroczystego apelu podsumowującego rok szkolny 2015/2016 Wójt Gminy Krzęcin Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz wręczył najlepszym uczniom Zespołu Szkół w Krzęcinie listy gratulacyjne wraz ze statuetkami oraz upominkami w postaci odtwarzaczy DVD.

czytaj więcej

Chłopowska Noc Świętojańska

18 czerwca br. w Chłopowie odbyła się „CHŁOPOWSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA”. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia była Parafia Rzymskokatolicka reprezentowana przez ks. Proboszcza Dariusza Zająca.

czytaj więcej

XV edycja Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2016/2017 (Segment IA)

Informujemy, iż Agencja Nieruchomości Rolnych podpisała porozumienie z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości w sprawie realizacji XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2016/2017 (Segment IA).

Program Stypendiów Pomostowych kierowany jest do maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i spełniają łącznie następujące kryteria:

czytaj więcej

VIII PARAOLIMPIADA w Krzęcinie

9 czerwca br. w krzęcińskim amfiteatrze odbyła się ósma już edycja corocznego wydarzenia pn. "Krok Bliżej Paraolimpiady". Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz, który w swoim wystąpieniu zaznaczył także, iż Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzęcinie obchodzi właśnie swój pierwszy jubileusz - 10-lecie istnienia placówki.

czytaj więcej

VI Festiwal Kultury Średniowiecznej TEMPLARIADA 2016

W dniu 11 czerwca 2016 r. odbyła się w ramach VI Festiwalu Kultury Średniowiecznej TEMPLARIADA 2016. Gminę Krzęcin reprezentował wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, który oficjalnie otworzył najważniejsze wydarzenie w Chwarszczanach. Organizatorem imprezy była Komandoria Chwarszczany - Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcyjna, która już w przyszłym roku będzie wspierać naszą gminę podczas obchodów 390 rocznicy Bitwy pod Granowem w ramach Targów Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych - TILIA 2017 we współpracy ze Stowarzyszeniem "Lider Pojezierza".

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 2/59 maj 2016 r.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania "Wiadomości Krzęcińskich". W tym numerze przeczytamy wywiad z Wójtem Gminy Krzęcin zatytułowany "Przed półmetkiem". Dowiemy się co udało się dotąd zrealizować oraz jakie inwestycje będą realizowane w najbliższym czasie. Ponadto znajdziemy min.: relację z XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki oraz z Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

- 2/59 maj 2015 r. 

czytaj więcej

Stypendia Szkolne 2016

Dnia 23 czerwca br. zostanie wypłacona pomoc materialna dla uczniów w formie stypendium szkolnego za okres od stycznia do czerwca br. Stypendia wypłacone zostaną na łączną kwotę 99.560,00 zł dla 118 uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krzęcin.

Na realizację wypłaty stypendiów szkolnych w w/w okresie przeznaczona kwota 99.560,00 zł składa się z 80% z dotacji celowej otrzymanej od Wojewody Zachodniopomorskiego - tj. 79.648,00 zł, natomiast  Gmina Krzęcin dołożyła 20 % tj. wysokość kwoty 19.912,00 zł.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 04 lipca 2022, imieniny: Teodora i Innocentego