Misterium w Chłopowie w rocznicę Chrztu Polski

30 maja br. w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chłopowie odbyło się misterium oratoryjne związane z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości towarzyszyła wizyta Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, który podczas Mszy Świętej udzielił Sakramentu Bierzmowania.

czytaj więcej

Absolutorium dla wójta

19 maja br. w siedzibie Urzędu Gminy Krzęcin odbyła się już XIII Sesja Rady Gminy Krzęcin VII kadencji, podczas której udzielono Wójtowi Gminy Krzęcin dr Bogdanowi Wojciechowi Brzustowiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Krzęcin za rok 2015.

czytaj więcej

List Gratulacyjny oraz Nagroda Wójta dla Martyny Żyty

Podczas montażu słowno - muzycznego, który miał miejsce 8 maja br. w Kościele w Krzęcinie, wystąpiła Martyna Żyta, mieszkanka Kaszewa, której Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz wręczył List Gratulacyjny oraz nagrodę za godne reprezentowanie naszej Małej Ojczyzny podczas wielu uroczystości na szczeblu zarówno gminnym jak i powiatowym.

czytaj więcej

Montaż słowno-muzyczny

8 maja br. w krzęcińskiej świątyni tj. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbył się montaż słowno - muzyczny poświęcony obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej

Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2016

Dnia 22.04.2016 (piątek) w Wiejskim Domu Kultury w Granowie odbył się XII Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2016 na szczeblu gminnym w trzech kategoriach:

- Przegląd Piosenki Dziecięcej
- Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych
- Przegląd Zespołów Tanecznych

czytaj więcej

Zawody Wędkarskie "O Puchar Wójta"

W minioną niedzielę tj. 24 kwietnia br. nad Jeziorem Krzęcińskim odbyły się zawody wędkarskie o PUCHAR WÓJTA rozpoczynające sezon 2016. Najlepszymi zawodnikami okazali się: Pan Krzysztof Iwaniec - miesce I; Pan Łukasz Bombol - miejsce II oraz Pan Michał Domowicz - miejsce III.

czytaj więcej

Produkty tradycyjne

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” rozpoczyna procedurę zgłaszania produktów tradycyjnych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Nasza szczęśliwa 13, to region mający nie tylko bogatą i niezwykle burzliwą historię, ale również posiadający zbiór fascynujących tradycji, zwyczajów i kultur. Ludność województwa zachodniopomorskiego pochodzi z różnych stron Polski przedwojennej i powojennej. Przybysze przywieźli tu różnorodną gamę smaków i potraw, które wkomponowały się w smaki występujące na tym terenie w okresie przedwojennym. Te różnorodne produkty i potrawy tworzą jedyny, niepowtarzalny region kulinarny. Jest on stosunkowo „młody”, bo liczy tylko kilkadziesiąt lat, ale ma już swoje sukcesy w postaci produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

czytaj więcej

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki

"Spotkania z nauką" to tytuł XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, który odbył się już po raz drugi w Choszcznie oraz w Krzęcinie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Choszczeńskiego Adam Andriaszkiewicz, Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk oraz Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 04 lipca 2022, imieniny: Teodora i Innocentego