Pierwsza tura za nami

W niedzielę 10 maja br., przy nie najlepszej pogodzie, odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Obie komisje obwodowe odnotowały bardzo niską frekwencję. Na liczbę 3045 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, wzięło udział w wyborach 923 osób, w tym głosów ważnych oddano 917. Frekwencja wyniosła zaledwie 30,31%.

czytaj więcej

V sesja Rady Gminy

29 kwietnia br. podczas V sesji Rady Gminy w Krzęcinie radni ustalili sieć oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę, wyrazili wole kontynuacji członkostwa w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” w kolejnym okresie programowania tj. w latach 2014-2020.

czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZS nr 1 i ZS nr 2 w Choszcznie

W miniony piątek uczniowie ZS nr 1 i ZS nr 2 w Choszcznie zakończyli kolejny etap swojej edukacji. Podczas uroczystych apeli wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, godne reprezentowanie szkoły, działalność sportową i społeczną.

Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz ufundował nagrody książkowe dla młodzieży z Gminy Krzęcin. Byli to: Aleksandra Zadworna, Patrycja Pacholczyk, Przemysław Zakrzewski oraz Eryk Sajdak-Wasik z Zespołu Szkół nr 1, a także Magdalena Kowalska z Zespołu Szkół nr 2. Życzymy wszystkim maturzystom "połamania pióra" podczas tegorocznej matury.

czytaj więcej

Spotkania z nauką

W czwartek 23 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie odbyły się „Spotkania z Nauką” w ramach XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.

czytaj więcej

Wędkarski sezon rozpoczęty

Pogoda i ryby dopisały krzęcińskim wędkarzom podczas pierwszych w tym sezonie zawodów wędkarskich. W niedzielę 26 kwietnia br. na jeziorze Krzęcińskim rozegrano spławikowe zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Krzęcin. Tegoroczne rozpoczęcie sezonu było typowo męskie, gdyż w zawodach nie wystartowała ani jedna kobieta.

czytaj więcej

PARA 2015

Dnia 18 kwietnia 2015 roku w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2015. Już po raz XI mieliśmy okazję wysłuchać i wyłonić najlepsze talenty z naszej gminy. 

czytaj więcej

"Sąsiadki zza miedzy"

18 kwietnia br. w Barlinku odbyła się IV Biesiada pn. "Sąsiadki zza miedzy" zorganizowana przez LGD Stowarzyszenie "Lider Pojezierza". W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele 12 gmin. Gminę Krzęcin reprezentowały między innymi: pani z ramienia Koła Gospodyń Wiejskich z Krzęcina oraz pani Wiesława Gruszczyńska z Klubu Seniora z Chłopowa Podczas IV Biesiady została posumowana działalność Lidera w latach 2007-2014, a także omówiono nową perspektywę RLKS - Lider 2014-2020.

czytaj więcej

Spektakl teatralny pt.: "Zemsta"

Dzień 11 kwietnia br. na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt. "Zemsta" autorstwa Aleksandra Fredry. Na deskach Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie występowali uczniowie Zespołu Szkół wraz z rodzicami i nauczycielami.

czytaj więcej

10. rocznica śmierci Papieża Polaka

W czwartek 2 kwietnia o godz. 21.37, w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II, Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz, Przewodniczący Rady Gminy Artur Konopelski, Sekretarz gminy Ryszard Przywarty oraz radni i mieszkańcy złożyli znicze i wiązanki kwiatów przy tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Wielkiego Rodaka i Papieża na Placu Jana Pawła II w Krzęcinie.

czytaj więcej

I turniej Coca Cola Cup

23 marca br. na kompleksie boisk „Moje Boisko – Orlik 2012” w Krzęcinie , Rozegrano pierwszą rundę kwalifikacji piłkarskiego turnieju „Coca Cola Cup”. W turnieju udział wzięły drużyny piłkarskie uczniów szkół gimnazjalnych. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja krzęcińskiego gimnazjum, która po remisie z gimnazjalistami z Bierzwnika 2:2 i zwycięstwie 3:1 z zespołem z Lubiany, awansowała do kolejnego etapu eliminacji. Bohaterem drużyny został Patryk Łassa, który w meczu decydującym o awansie obronił w pięknym stylu rzut karny.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa