Konkurs na najciekawszy strój historyczny

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców podczas Krzęcińskiego Święta Wiatraków był barwny korowód, którego uczestnicy wystąpili w strojach z różnych epok, co miało nawiązywać do 700-letniej historii Krzęcina, stolicy naszej gminy.

czytaj więcej

Degustacja zupy PHO

Specjalnie dla mieszkańców naszej gminy, podczas Krzęcińskiego Święta Wiatraka, Jakub Kuroń ugotował zupę PHO (orientalna zupa z kurczakiem, kolendrą i kiełkami). Wszyscy, którzy mieli okazję jej zdegustować, a była obliczona na 150 porcji, podziwiali kunszt kucharski wnuka Jacka Kuronia.

czytaj więcej

Konkurs kulinarny podczas Krzęcińskiego Święta Wiatraka

W konkursie kulinarnym, zorganizowanym podczas Krzęcińskiego Święta Wiatraka w dniu 27 czerwca 2015 r., wzięły udział 3 drużyny. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja z udziałem Jakuba Kuronia i Jolanty Nagler. Najlepiej spisały się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie, drugie miejsce zajęły Panie z Klubu Aktywnego Seniora w Chłopowie, a trzecie - Panie ze Stowarzyszenia Klubu Seniora "Granowiacy".

czytaj więcej

Jubileusz 40-lecia GKS KLON Krzęcin

Ceremonia wręczenia zawodnikom i działaczom klubu medali oraz odznak honorowych "Zasłużony dla Powiatu Choszczeńskiego" i "Zasłużony dla Gminy Krzęcin" podczas Krzęcińskiego święta Wiatraka w dniu 27 czerwca 2015 r.

czytaj więcej

Turniej Piłki Nożnej Orlików z okazji 40-lecia GKS KLON Krzęcin

Turniej, który odbył się na Stadionie w Krzęcinie w dniu 27 czerwca 2015 r., uświetnił jubileusz 40-lecia Gminnego Klubu Sportowego KLON Krzęcin i Krzęcińskie Święto Wiatraka. W niezwykle emocjonujących rozgrywkach I miejsce zajął GKS KLON Krzęcin, II - REMOR Recz, III - Orzeł Bierzwnik, IV - INA Ińsko, V - Drawa Drawno, VI - Zorza Dobrzany. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dominik Walusiak, najlepszym strzelcem - Igor Młot, a najlepszym bramkarzem - Kamil Papierski.

czytaj więcej

Nagrody wójta za osiągnięcia artystyczne

W piątek, 26 czerwca 2015 r., w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie, nagrody wójta za osiągnięcia artystyczne i godne reprezentowanie Gminy Krzęcin w uroczystościach o charakterze gminnym, powiatowym i wojewódzkim odebrali młodzi krzęcińscy artyści: Weronika Bodnar i Maciej Radomiak. Laureatką nagrody wójta w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie została z kolei Martyna Żyta. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

czytaj więcej

VI sesja Rady Gminy Krzęcin

W czwartek, 18 czerwca br. obrady VI sesji Rady Gminy Krzęcin. rozpoczęła uroczystość powołania nowego radnego. W wyniku wyborów uzupełniających,mandat radnego po Ryszardzie Przywartym, który został sekretarzem Gminy, objął Andrzej Ogonowski.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa