20 000 zł dla Sołectwa Chłopowo

silownia

Już w okresie wakacyjnym, jeśli tylko sytuacja zdrowotna w kraju pozwoli, mieszkańcy sołectwa Chłopowo będą mogli cieszyć się z nowej siłowni plenerowej mieszczącej się na terenie Wiejskiego Domu Kultury.

Środki na ten cel uzyskane zostały z dwóch źródeł. Pierwsze z nich to otrzymane od Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, w związku z naborem pn. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, dofinansowanie w wys. 10 000 zł. Wnioskodawcą grantu jest Stowarzyszenie „Razem dla Gminy Krzęcin”. Projekt ten zakłada zamontowanie dwóch elementów siłowni i nasadzenie drzew i krzewów. A zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie festyn sportowo-rekreacyjny przewidziany na miesiąc wrzesień.
Kolejne 10 000 zł i dwa elementy siłowni zewnętrznej to uzyskane przez Gminę Krzęcin wsparcie w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2020”, o czym informowaliśmy Państwa w piątkowym poście.
Oba chłopowskie wnioski napisane zostały przez Radną Gminy Krzęcin, Małgorzatę Matuszak, której jak mówi, marzy się plac zabaw i siłownia z prawdziwego zdarzenia, miejsce integracji wszystkich mieszkańców sołectwa.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

foto: Kórnik

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest środa 29 czerwca 2022, imieniny: Piotra i Pawła