"Czy znasz swój powiat"

Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół w Krzęcinie 20 maja 2015r. uczniowie Zespołu Szkół brali udział w XVII edycji Powiatowego Konkursu Historii Regionalnej "Czy znasz swój powiat?"

czytaj więcej

Projekt Trzymaj Formę 2015 - "ŻYJ ZDROWO I SPORTOWO"

Dnia 25 maja 2015r. w Zespole Szkół w Krzęcinie odbył się finał Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – Trzymaj Formę pod hasłem „Żyj zdrowo i sportowo”, którego organizatorami są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Koordynatorem projektu była Pani mgr Ewa Smoderek

czytaj więcej

W Gminie Krzęcin Komorowski przed Dudą

Druga tura wyborów prezydenckich, w niedzielę 24 maja br., w której rywalizowali ze sobą Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, przebiegała w naszej gminie spokojnie i bez zakłóceń. Frekwencja wyborcza, niższa od średniej w kraju, wyniosła 39,98%. W porównaniu z pierwszą turą wzrosła jednak o 9,67%, co w dużej mierze jest wynikiem zaostrzenia się rywalizacji między dwoma kandydatami w ostatniej fazie kampanii i większej mobilizacji elektoratów obu rywali. Oznacza to, że na 3066 uprawnionych do głosowania, wzięło udział w wyborach 1226 mieszkańców.

czytaj więcej

Dzień aktywnej mamy i nie tylko...

15 maja 2015 r. Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie zorganizowało imprezę pod nazwą DZIEŃ AKTYWNEJ MAMY I NIE TYLKO… Aby zapomnieć o codziennych troskach, w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie, organizatorzy zafundowali wszystkim paniom potężną dawkę energii i dobrej zabawy przy muzyce latynoamerykańskiej. Okazało się, że aktywnych mam w naszej gminie i powiecie nie brakuje.

czytaj więcej

VIII Wojewódzki Festiwal Pieśni Ludowej - Drawno 2015

16 maja br. w Drawnie odbył się VIII Wojewódzki Festiwal Pieśni Ludowej, w którym udział wzięły dwa zespoły śpiewacze z Gminy Krzęcin. Pierwszy z nich składał się z pań z grupy Nadzieja (Chłopowo) oraz Stokrotki (Krzęcin), drugim zespołem były Granowianki (Granowo).

czytaj więcej

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z wizytą w Ogrodzie Dendrologicznym

15 maja br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie wraz z opiekunami oraz przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Krzęcin udali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Przy słonecznej pogodzie wszyscy mieli możliwość podziwiać piękną naturę, poznać siłę roślin, które o tej porze tworzą niezwykłe zestawienie kolorów.

czytaj więcej

"NIe chodzi o to by człowiek miał kota"

14 maja br. w Zespole Szkół w Krzęcinie odbyło się spotkanie z „Kocim Poetą” Franciszkiem Klimkiem. Jego twórczość poetycka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego. To piękne, mądre i serdeczne wiersze, uczące tolerancji i empatii. Uczniowie, nauczyciele, a także mieszkańcy Gminy Krzęcin, którzy przybyli na spotkanie autorskie, mieli możliwość wysłuchania oraz zakupienia tomiku wierszy. To jakże przyjemne spotkanie zorganizowały panie: Jolanta Przywarta i Ewa Smoderek, za co serdecznie dziękujemy.

Sandra Żuk

czytaj więcej

Stategia rozwoju Gminy Krzęcin na lata 2014-2024

13 maja br. w Urzędzie Gminy odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące opracowania dokumentu: „Strategia rozwoju Gminy Krzęcin na lata 2014-2024”. Wzięli w nich udział: wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, pracownicy Urzędu Gminy, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi, liderzy lokalni, przedstawiciele sektora organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy.

czytaj więcej

Podium w czworoboju lekkoatletycznym

14 maja w Pełczycach odbyły się powiatowe zawody szkół podstawowych w trójboju oraz czwórboju lekkoatletycznym. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie wystawiła swoją reprezentację w obu konkurencjach.

czytaj więcej

Medale w Drawnie

8 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Krzęcinie wzięli udział w XVIII Biegach Ulicznych w Drawnie zorganizowanych przez UKS „Drawianka” Drawno. Zawody odbyły się w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 02 marca 2024, imieniny: Heleny i Pawła