II Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej

II Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej już za nami. Wydarzenie, któremu podobnie jak w roku ubiegłym, towarzyszyła akcja charytatywna, miała miejsce 18 maja br. w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie. Do tegorocznego konkursu, objętego patronatem Starosty Choszczeńskiego i Wójta Gminy Krzęcin, zgłosiło się 10 zespołów śpiewaczych, które zaprezentowały swoje umiejętności zarówno wokalne jak i sceniczne.

Oficjalnego otwarcia festiwalu, którego organizatorem było Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin, dokonali: Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz i Radny Powiatu Choszczeńskiego Paweł Szuber, a w gronie szanownego jury zasiedli: Wioletta Kołodziejska - przewodnicząca, na co dzień nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej Nr w Choszcznie, instruktorka zespołów wokalnych i chórów działających w szkołach Powiatu Choszczeńskiego oraz: Anetta Bikowska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Choszcznie, członek zarządu współpracującego z naszą gminą choszczeńskiego Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000, nauczycielka w Szkole Podstawowej Nr 3 w Choszcznie i instruktorka choszczeńskich recytatorów; Anna Czerniak – pedagog w Szkole Podstawowej w Zamęcinie, instruktorka szkolnego zespołu wokalnego „Wesołe Nutki” i pomysłodawczyni (wraz z Pawłem Lemiesiewiczem) patriotycznego projektu „Nutki dla Ojczyzny”; Roman Szymański – muzyk, poeta, współtwórca prog-rockowego duetu MartEon i projektu muzycznego Na Bok Off, dziennikarz TV West i właściciel studio nagraniowego Eon Records.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: wspomniani Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Choszcznie Anetta Bikowska i Radny Powiatu Choszczeńskiego Paweł Szuber, a także Sekretarz Gminy Krzęcin Ryszard Przywarty wraz z małżonką, Radni Gminy Krzęcin, Sołtysi sołectw z terenu gminy, Kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, Powiatowy Rzecznik ds. Seniorów Irena Rękawiecka-Sadowska, Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów Teresa Walczak, Lokalny Animator ds. Rewitalizacji Małgorzata Matuszak, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr w 3 w Choszcznie Ewa Klińska, Prezes Stowarzyszenia Klub Kobieta 2000 Ewa Jabłońska, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Chłopowie ks. Dariusz Zając.
Wszystkie zespoły wykonały utwory biesiadne oraz jeden utwór z repertuaru Maryli Rodowicz. Gościnnie na scenie Wiejskiego Domu Kultury wystąpiła Wiktoria Pałasz – laureatka wielu konkursów wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, uczestniczka programu „Mam talent”, uczestniczka i laureatka festiwalu „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i Monachium oraz „Mała Kapela”-działająca pod kierunkiem Pawła Lemiesiewicza przy Choszczeńskim Domu Kultury. Warto dodać, iż „Mała Kapela” debiutowała w tym dniu, a towarzyszyła jej reprezentacja Zespołu Pieśni i Tańca „Stobniczanie” z Choszczna.
Jury przyznało, że miało w tym roku trudny orzech do zgryzienia dokonując werdyktu, ponieważ wszyscy artyści przygotowali się do konkursu rewelacyjnie, a ich występy zostały przyjęte wielkimi brawami. Wśród zespołów, biorących udział w konkursie, znaleźli się: Chór „Pogodna Jesień” z Choszczeńskiego Domu Kultury, „Super Babki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Bierzwniku, które notabene zaśpiewały dodatkowo piosenkę, napisaną specjalnie dla małego Antosia z Krzęcina!!!, „Mirage” z Choszczeńskiego Domu Kultury, „Granowianki” ze Stowarzyszenia Klub Seniora Granowiacy, „Szarotki z Korytowa”, „Reczanie” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, „Nadzieja” ze Stowarzyszenia „Aktywny Senior” w Chłopowie, chór gminny „CON PASSIONE” ze Stowarzyszenia Razem dla Gminy Krzęcin, „Złota Jesień” z Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach i „Grupa My” z Choszczeńskiego Domu Kultury. Poza konkursem zaprezentował się młody, dobrze rokujący zespół z Wiejskiego Domu Kultury w Granowie, FolkON. Na miejscu I uplasował się zespół z Dolic „Złota Jesień” (instr. Daniel Nowacki), miejsce II zdobyła „Pogodna Jesień” (instr. Jerzy Januszewski), a miejsce III zdobył zespół „Reczanie” (instr. Mieczysław Sakowicz). Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i drobne statuetki muzyczne. Puchary, dyplomy i nagrody wręczyła w imieniu gospodarza Gminy Krzęcin, Prezes Stowarzyszenia Razem dla Gminy Krzęcin Honorata Kłosek, a całość prowadziły: Marzena Lipska-Czwójda (na co dzień terapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzęcinie) i Judyta Mroczkowska (Sołtys sołectwa Objezierze). W tym dniu oprócz wspaniałych występów i przepysznego poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie, trwała również zbiórka publiczna dla chorego Antosia, której organizacją także zajmuje się Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin.
Z ogromną radością pragniemy Państwa poinformować, iż podczas festiwalu zebrana została kwota w wysokości: 2.118,44 zł. Wszystkim Darczyńcom w imieniu Antka i Jego Rodziny serdecznie dziękujemy.
Słowa podziękowań należą się oczywiście sponsorom piątkowego wydarzenia: Gminie Krzęcin reprezentowanej przez Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza, Powiatowi Choszczeńskiemu reprezentowanemu przez Wicestarostę Wiolettę Kaszak, Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy w Krzęcinie Ryszardowi Pierzchale, Radnej Gminy Krzęcin Kazimierze Prokopiak, Radnemu Gminy Krzęcin Andrzejowi Ogonowskiemu, Januszowi Józefczykowi – właścicielowi firmy wykonującej usługi stolarskie i remontowo-budowlane w Objezierzu, Marcinowi Owczarkowi – laureatowi konkursu „Przedsiębiorstwo Roku 2017”, właścicielowi restauracji „Pod Klonami” w Krzęcinie, Firmie 2x3 S.A. z Krzęcina, Hurtowni Absolut z Choszczna oraz Firmie EL-POM z Choszczna.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji II Powiatowego Festiwalu Piosenki Biesiadnej 2018!


Zapraszamy serdecznie na Festyn Charytatywny pn. ”Niesiemy pomoc dla Antka” już 17 czerwca br., godz. 11:00, amfiteatr w Krzęcinie!!!
Wszystkie wykonania jak i cały festiwal zadedykowany został Panu Adamowi Andriaszkiewiczowi.

Stowarzyszenie Razem dla Gminy Krzęcin

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 maja 2019, imieniny: Wiktora i Tymoteusza

Najbliższe wydarzenie: