Koncert "A MY ŚPIEWAMY TAK..."

Był okazją do spotkania, słuchania i dzielenia się różnorodnością prezentowanych utworów muzycznych, a także okazją do obchodów 100 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek 6 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się już VI koncert zespołów śpiewaczych „A my śpiewamy tak…”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Aktywny Senior z Chłopowa wraz z Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie, a patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz. Tegoroczny koncert składał się z dwóch części: z części patriotycznej i części rozrywkowej. W pierwszej części zespoły zaprezentowały jeden utwór patriotyczny, a w drugiej części wykonały dwa utwory o tematyce dowolnej.
W koncercie wzięło udział 10 zespołów i 120 wykonawców. Na scenie wystąpiły zespoły:
- „Super Babki” z Kolska
- Bierzwniczanki” z Bierzwnika
- „Nadzieja” z Chłopowa
- chór gminny „Con Passione” z Krzęcina
- „Grupa My” z Choszczna
- „Granowianki” z Granowa
- „Reczanie” z Recza
- „Drawianki” z Drawna
- chór „Pogodna Jesień” z Choszczna
- zespół wokalny „Mirage” z Choszczna.
W imieniu Wójta Gminy Krzęcin pamiątkowe puchary dla wszystkich zespołów wręczył Sekretarz Gminy Krzęcin Ryszard Przywarty. Poprzez radość i energię płynącą ze wspólnych śpiewów można było zauważyć wzrost aktywności grup śpiewaczych, zadowolenie z bycia razem oraz zaangażowanie w stworzenie atmosfery przez biesiadników, która dostarczyła wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

 

 

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest sobota 21 lipca 2018, imieniny: Daniela i Andrzeja

Najbliższe wydarzenie: