Nowe plany inwestycyjne

Na wniosek wójta Bogdana Brzustowicza zwołana została na dzień 20 lutego br. nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Krzęcin, podczas której Radni podjęli projekty dwóch uchwał związanych z realizacją planów inwestycyjnych.

Pierwsza z nich dotyczyła przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Krzęcin na lata 2017-2023. Jego uchwalenie stwarza możliwość przystąpienia do naboru w ramach rewitalizacji  na uzyskanie dofinansowania na zadanie  pn. „Zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Krzęcińskim polegające na budowie ścieżki spacerowo-rowerowej (2,0 mb), oświetlenia solarnego, pomostu z platformą widokową na jeziorze, pawilonów socjalnych oraz innych elementów architektury wraz z przebudową drogi gminnej”. Zadanie to będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
Przyjęta została także uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Gminy Krzęcin do realizacji projektu pn. „Termomodernizacja i remont Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie, Gmina Krzęcin”. W zakresie tej inwestycji przewiduje się ocieplenie przegród zewnętrznych budynku, wykonanie izolacji pionowej ścian fundamentowych oraz modernizacji instalacji grzewczej.
Warto dodać, że wniosek na to zadanie został już złożony przez wójta, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w dniu 23 lutego w Urzędzie  Marszałkowskim w Szczecinie.

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest środa 19 grudnia 2018, imieniny: Urbana i Dariusza