Śpiewali po raz trzeci

13 marca br. Wiejski Dom Kultury w Chłopowie pękał w szwach. Tego dnia, po południu, tłumy miłośników piosenki do domu kultury przyciągnął Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych „A my śpiewamy tak”. Impreza ta odbyła się w Chłopowie już po raz trzeci. Jest to jedyna tego typu impreza w powiecie choszczeńskim, która gromadzi amatorów śpiewu a organizowana jest corocznie przez Wójta Gminy Krzęcin, Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie i Parafialny Zespół Caritas w Chłopowie.

W tym roku na scenie zaprezentowali się wokaliści z dziesięciu formacji śpiewaczych. W Chłopowie wystąpiły chóry seniorów „Pogodna Jesień” z Choszczna i „Reczanie” z Recza, zespoły śpiewacze z „Bierzwniczanki” i „Super Babki” z Bierzwnika, „Stokrotki” z Krzęcina, „Nadzieja” z Chłopowa, „Granowianki” z Granowa, „Drawianki” z Drawna i zespół Klubu Seniora „Złota Jesień” z Dolic oraz zespoły wokalne „Mirage” i „My” z Choszczeńskiego Domu Kultury.

Repertuar, podobnie jak w poprzednich latach był bardzo różnorodny, od piosenek ludowych do popularnych szlagierów. Tym razem każdy zespół zaprezentował trzy utwory. Na zakończenie koncertu wszyscy jego uczestnicy otrzymali upominki a śpiewacze spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem. 

Podczas koncertu odbyła się też mała uroczystość. Okazało się, że wójt Bogdan Brzustowicz tego dnia obchodził urodziny. Przypomniały o tym prowadzące koncert Wiesława Gruszczyńska i Alicja Kamińska. Było więc tradycyjne sto lat zaśpiewane przez całą salę przy akompaniamencie akordeonistów z wszystkich zespołów, były życzenia, kwiaty i z tej okazji prezenty. 
(m.ł.)

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana