Dzień Dziecka w Gminie Krzęcin

Uśmiech dziecka jest pełną słodyczy odpowiedzią na dobro. Staramy się o to, aby gościł na twarzy najmłodszych jak najczęściej. Dlatego z okazji Dnia Dziecka jak co roku dzięki Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie było to możliwe. Na terenie całej gminy w placówkach kultury w Granowie, Żeńsku, Mielęcinie, Krzęcinie, Przybysławiu, Objezierzu, Chłopowie, Rakowie, Kaszewie świętowaliśmy radośnie ten wyjątkowy dzień.

W większości miejscowościach odbyły się festyny rodzinne, w których organizację zaangażowały się całe rodziny.Wśród atrakcji przygotowanych na ten dzień były: rodzinne zmagania intelektualno-sportowe, konkursy plastyczno – rodzinne, malowanie haseł profilaktycznych promujących zdrowy, rodzinny styl życia. Odbyły się mecze piłki nożnej rodzice-dzieci oraz „wyścigi splątanych” – rodzic i dziecko. Każdy z uczestników obdarowany został drobnym upominkiem i uśmiechem pani instruktor oraz mógł liczyć na mały poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, ciast, kanapek oraz lodów, a wszystko to dzięki zaangażowaniui wsparciu finansowym ludzi dobrego serca czyli: Stowarzyszeniu Klubu Seniora Granowiacy, Zespołowi Śpiewaczemu Granowianki, Klubowi Aktywnego Seniora w Chłopowie, Parafialnemu Zespołowi „Caritas” w Chłopowie, sołtysom i radom sołeckim, radnym Powiatu Choszczeńskiego, firmie KSM Energia i wszystkim prywatnym ofiarodawcom.

Oprócz konkurencji na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji takich jak: pokaz gaszenia pożaru oraz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzęcinie. Dużo radości i wzruszenia przyniosły występy artystyczne, przygotowane specjalnie dla rodziców, przez ich pociechy. Festyny z okazji DNIA DZIECKA nie udałyby się, gdyby nie piękna pogoda, która jak najbardziej dopisała,  a przede wszystkim,  gdyby nie wspaniali mieszkańcy naszej gminy, którzy pełni zapałuzaangażowali się w tegoroczne obchody święta dziecka.

Dzięki pozytywnym wrażeniom i uśmiechom było kreatywnie, twórczo, z wielkimi emocjami i radośnie, co można zobaczyć przeglądając galerie zdjęć z tych wydarzeń.

 

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 22 maja 2022, imieniny: Julii i Heleny