Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych

Dnia 2 kwietnia 2016r. o godz. 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się IV Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych „A MY ŚPIEWAMY TAK…”. Organizatorami koncertu byli: Grupa Inicjatywna „Trzy” w Chłopowie oraz Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie. Mecenat i Patronat sprawowali: Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz

W tegorocznym koncercie udział wzięło aż dwanaście zespołów: Klub Seniora „Złota Jesień” z Dolic, Zespół Śpiewaczy „Granowianki” z Granowa, Zespół Śpiewaczy „Drawianki” z Drawna, Zespół Śpiewaczy „Reczanie” z Recza, Zespół Śpiewaczy „Bierzwniczanki” z Bierzwnika, Chór „Pogodna Jesień” z Choszczna, Zespół Trio „Kostas” z Bierzwnika, Zespół Wokalny „Mirage” z Choszczna, Grupa Śpiewacza „Super Babki” z Bierzwnika, Grupa My” z Choszczna, Zespół Śpiewaczy „Nadzieja” z Chłopowa oraz Zespół Śpiewaczy „Stokrotki” z Krzęcina. 
Trzeba przyznać, że repertuar zespołów z roku na rok się rozszerza, a ich wykonania muzyczne są doskonalsze. Łącznie na scenie wystąpiło aż 145 artystów, którzy zaprezentowali po trzy utwory. Każdy zespół otrzymał dyplom uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe – statywy do nut i tekstów. Po koncercie uczestników zaproszono na poczęstunek oraz wspólne rozmowy.

Organizatorzy dziękują wszystkim zespołom za udział, wspólną zabawę i piękne wykonania, które dostarczyły z pewnością każdemu wielu wrażeń i zostały pozytywnie odebrane przez bardzo liczną publiczność. Organizatorzy jednocześnie składają wyrazy podziękowania dla Starosty Choszczeńskiego Adama Andriaszkiewicza i Wójta Gminy Krzęcin Bogdana Wojciecha Brzustowicza za nieocenioną pracę na rzecz seniorów w naszym regionie.

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 04 grudnia 2022, imieniny: Barbary i Piotra