X Zachodniopomorskie Forum Liderów UTW

W ten weekend przedstawicielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krzęcinie Panie Barbara Tuka, Elżbieta Matwiejko i Marta Wagner miały przyjemność uczestniczyć w X Zachodniopomorskim Forum Liderów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej na Instytucie Pedagogiki US we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Jego ideą było ukazanie dynamiki rozwoju UTW w województwie zachodniopomorskim i określenie kierunków rozwoju polityki senioralnej w regionie.

Cykliczne spotkania Forum mają na celu wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i wzajemną integrację. Równie ważnym celem jest przygotowanie słuchaczy Uniwersytetów do pełnienia funkcji lidera w środowisku lokalnym w zakresie rozwiązywania różnorodnych problemów życia codziennego osób starszych i przeciwdziałania ich wykluczeniu.

 

Wpisany przez: Izabela Cichowska

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 21 lipca 2024, imieniny: Daniela i Andrzeja