"SAMOOBRONA KOBIET – ZAUFAJ WOJSKU"

wcr

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych kobiet. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

wcrProjekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia br. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.
Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.
Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Stargardzie przedsięwzięcie będzie realizowane w Choszcznie, ul. Bolesława Chrobrego 8a, teren zielony przy Klubie Garnizonowym w terminach 17 - 18.06.2023 r. w godzinach od 9.45 do 14.00. W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, a także osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Stargardzie. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.
Regulamin szkolenia znajduje się w na oficjalnej stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Stargardzie Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych naszego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Stargardzie , link:

wcrstargard.wp.mil.pl

www.facebook.com/WCRStargard

Bliższych informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” udziela rzecznik prasowy WCR Stargard

por. Jacek BUCZMA (tel. 261 451 517 lub 885 210 179; e-mail: jbuczma@ron.mil.pl )

ZAPISY na bezpłatne treningi:
tel. 723 681 739 / 885 210 179;
e-mail: wcrstargard@ron.mil.pl


Rzecznik Prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji
w Stargardzie

por. Jacek BUCZMA

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana