Nowe połączenia autobusowe

autobusNa terenie gminy Krzęcin od 1 października b.r. zostanie uruchomiony gminny transport publiczny. Autobusami z miejscowości dotychczas wykluczonych komunikacyjnie: Mielęcina, Przybysławia, Nowego Klukomia i Chłopowa można będzie dojechać do stolicy gminy i powiatu.

Rada Gminy w Krzęcinie dzisiaj, w dniu 23 września 2020r., na wniosek wójta, podjęła uchwałę z której wynika, że dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców Gminy Krzęcin postanawia się organizować gminne autobusowe przewozy wykonywanie w okresie 1. 10. – 31. 12. 2021r. Sieć ta składać się będzie z linii komunikacyjnej: Krzęcin – Mielęcin – Przybysław – Mielęcin – Krzęcin – Chłopowo – Krzęcin o długości 25,5 km. Kursy na tej linii komunikacyjnej odbywać się będą w dni nauki szkolnej, (t.j. pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku oprócz dni ustawowo wolnych od nauki w szkołach) 4 razy dziennie.
Radni przyjęli, że warunkiem uruchomienia tej linii komunikacyjnej będzie pozytywne rozpatrzenie przez Wojewodę Zachodniopomorskiego wniosku w sprawie dopłaty do funkcjonowania sieci komunikacyjnej z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
Już wiemy, że działania Gminy Krzęcin okazały się skuteczne i komunikacja ruszy od 1 października br., bo wniosek Gminy o dopłatę do przewozów został pozytywnie rozpatrzony przez Wojewodę zachodniopomorskiego.

Autobusy będą dostępne dla wszystkich mieszkańców i będą jeździły wg następującego rozkładu jazdy:

1.    Autobusy komunikacji gminnej na linii:

KRZĘCIN - MIELĘCIN - PRZYBYSŁAW - MIELĘCIN - KRZĘCIN- CHŁOPOWO – KRZĘCIN

2.    Autobusy komunikacji zorganizowanej przez Powiat Choszczno:

autobusy

Uwaga: Rozkład jazdy autobusów tej  linii jest ściśle  skorelowany z rozkładem jazdy autobusów komunikacji zorganizowanej przez powiat choszczeński na linii komunikacyjnej  Krzęcin – Nowy Klukom Choszczno (ten sam przewoźnik).

a)    Linia komunikacyjna: Bierzwnik – Starzyce – Rębusz – Pławno – Zieleniewo – Kaszewo – Korytowo – Raduń – Choszczno

autobus

b) Linia komunikacyjna: Krzęcin – Nowy Klukom -  Choszczno

autobusy22

OBJAŚNIENIA:
S – kursuje od poniedziałku do piątku, oprócz dni ustawowo wolnych od nauki w szkołach

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 22 maja 2022, imieniny: Julii i Heleny