Koncert Muzyczny "I tego, no!" w Chłopowie

 W sobotnie popołudnie, 3 lipca br., do Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie zawitał zespół Feeria. Młodzi, utalentowani artyści z powiatu choszczeńskiego zaprezentowali się tego dnia w bardzo zróżnicowanym repertuarze, począwszy od refleksyjnej Anny Jantar, poprzez Davida Bowie, Sławę Przybylską, The Animals, kończącą na muzycznej ikonie Edith Piaf, no ale w końcu nazwa Feeria zobowiązuje.
 I tak na scenie Domu Kultury mogliśmy usłyszeć dziewczynę z przepięknym, eterycznym głosem, Hannę Dziatko, której wykonanie utworu "Mamy dla siebie siebie" dostarczyło widzom nieopisanych wrażeń, piosenka ta była specjalną dedykacją dla gospodarza gminy, Bogdana Wojciecha Brzustowicza.

koncert

 W duecie z Hanią wystąpiła Paulina Apoczkin-Domańska, która rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę "Jar of hearts". Paulina miała nawet podczas koncertu swoich fanów, ponieważ na co dzień w ramach projektu "Niesamodzielni w gminie Krzęcin" prowadzi dla mieszkańców zajęcia edukacyjno-ruchowo-artystyczne.
 Oczywiście wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na "Belle" w wykonaniu trzech młodych mężczyzn. Teledysk do tego utworu ujrzał całkiem niedawno światło dzienne, a kręcony był w naszej gminie, w pałacu w Przybysławiu. 🙂 I stało się co miało się stać, panowie wprawili żeńską część publiczności w zachwyt, któremu towarzyszyły niezwykłe emocje.
 W kosmiczną podróż z utworem "Space Oddity" zabrała wszystkich Hanna Bruzi, która zwyczajowo grająca na skrzypcach, ukulele, pianinie, czy basie, tym razem postawiła na...laptop. Czemu nie? 🙂 Jeśli chcecie zobaczyć, jak można uśmiechać się bądź płakać przy muzyce to wystarczy posłuchać Hani.
 Dla Ani Haładyn występy w naszym Chłopowie to już tradycja. Uczestniczka "Szansy na sukces" i tym razem zaprezentowała się profesjonalnie i nietuzinkowo, wykonując utwory Ewy Demarczyk i Sławy Przybylskiej. A skoro jesteśmy przy Ani to jedna z dedykacji była również specjalnie dla Niej, a to za sprawą rychłego ślubu. Utwór "Ludzkie gadanie" zaśpiewała dla Niej Sandra Żuk, opiekunka i założycielka zespołu.
 Aniu - wszystkiego co najpiękniejsze już teraz!!!
 Kiedy na scenę wkracza Jerzy Ciecierski to wiadomo, że zadzieje się coś konkretnego, bo to przecież młody człowiek o wielu muzycznych twarzach, który nie tylko bardzo dobrze śpiewa, ale wykazuje się świetną interpretacją i grą aktorską.
Weroniki Bodnar krzęcińskiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Zaczynała jako 12-latka w Wiejskim Domu Kultury w Granowie, gdzie tak zaśpiewała utwór "Kocham cię życie" Edyty Geppert, że widzowie zamarli z wrażenia. Tym razem, już jako dorosła, piękna, mądra kobieta, w pełni świadomie i pozostawiając ponownie słuchaczy w zastygnięciu, wróciła do Edyty Geppert i wykonała jeden z najpiękniejszych kawałków polskiej muzyki, "Jaka róża taki cierń".  
 Skoro o Weronice mowa, to jest i nasz Patryk Pato Łassa, oboje z gminy Krzęcin. I tutaj występ Patryka można określić tylko jednym słowem - OGIEŃ! Warto wsłuchać się w tekst napisany przez Patryka, bo oprócz zasłużonych braw nagrodą dla młodego hiphopowca było nieustające dopingowanie przez młodszego brata. Obrazek, którego nie da się wymazać z pamięci.
 Feeria to także Michał Wietrzycki, który jak każdy z zespołu, ma już swoje grono entuzjastów, wśród których nie brakuje mieszkańców naszej gminy. Utwór "Nice to meet ya" wykonany z przejmującym pazurem, dedykowany był dla prowadzącej koncert, Agnieszki Czukiewskiej, która zawsze swoją ciekawą historią i radiowym głosem wprowadza widza w świat muzyki.
 Zupełnie inną wersję piosenki "Co mi Panie dasz?" zaprezentowała Alicja Nahorska, której predyspozycje aktorskie wzbogaciły interpretację utworu. Podobnie jak w czasie koncertu o Agnieszce Osieckiej Alicja zaprosiła publiczność do krainy zadumy oferując uczucie rozmarzenia i wzruszenia.
 "Słowo jedyne Ty" to można by rzec idealny duet, Oskar Bajbuła, chłopak z olbrzymią muzyczną wrażliwością, pięknym głosem, któremu akompaniament przygotował i nagrał genialny muzyk, Grzegorz Jurkiewicz. Cóż więcej? Można słuchać i słuchać.
 Koncert "I tego, no!" (tytuły zawsze wpadają całkowicie niespodziewanie) zakończył występ Zuzanny Czerniak, która w swojej interpretacji utworu "House of the rising sun" pokazała jedno ze swoich oblicz: charyzmę, energię, pazur i niedoścignione piękno, w drugim "La vie en rose" subtelnie i mądrze wprowadziła widzów w świat pełen miłości i ciepła. Ale przy tej rudowłosej dziewczynie nie mogło być inaczej!
 Miłośnikom muzyki instrumentalnej młodzi artyści zaproponowali "Libertango", które zagrali przejmująco i inspirująco. Tutaj mieliśmy okazję usłyszeć oprócz gitary basowej i kahona świetnie zgrane pianino ze skrzypcami. Na skrzypcach zagrał znany z wcześniejszych występów ekspresyjny Jan Żołnierzów. Cała czwórka stworzyła coś nieziemskiego.
 Od niedawna w szeregi zespołu wstąpił Krzysztof Klukowski, szczeciński perkusista, który dał popis gry na kahonie. Jego debiut pamiętać będą wszyscy, ponieważ oklaskom nie było końca!
 Wydarzenie muzyczne zakończyło się owacjami na stojąco i wystąpieniem Wójta Gminy Krzęcin, który pogratulował i podziękował w imieniu swoim i  zebranych zespołowi Feeria za piękny i emocjonujący wieczór. Specjalne słowa uznania wraz z bukietem kwiatów przekazał Sandrze Żuk, na co dzień Inspektorowi ds. promocji w gminie Krzęcin, która z zamiłowania do muzyki stworzyła wraz z członkami Feerii sobotnie przedsięwzięcie. Gratulacje popłynęły również od Radnej Gminy Krzęcin, Małgorzaty Matuszak, która obdarowała cały zespół kwiatami.
 Dziękujemy wszystkim, bez których pomocy nie udałoby się zorganizować w naszej gminie tego niezwykłego koncertu, sponsorom: Wójtowi Gminy Krzęcin, Firmie Ares Choszczno, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzęcinie oraz Pani Joannie Witkowskiej, Panu Ryszardowi Przywartemu i Panu Ryszardowi Pierzchale, a także osobom zaangażowanym i Wam, kochana publiczności!!!
Do zobaczenia!

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 26 lipca 2021, imieniny: Anny i Mirosławy

Najbliższe wydarzenie: