Uroczyste otwarcie placu zabaw w Granowie

W piątkowe popołudnie, tj. 26 marca br., w ramach projektu "Lokalne inicjatywy społeczne na obszarach rewitalizacji gmin Specjalnej Strefy Włączenia", przy zachowaniu obostrzeń związanych z panującą pandemią Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Lokalnym Animatorem ds. Rewitalizacji, Małgorzatą Matuszak i Sołtysem Magdaleną Rutkowską dokonali oficjalnego otwarcia placu zabaw przy ulicy Zakładowej w Granowie.

otwarcie

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie uroczystość miała wprawdzie charakter skromny, ale cieszymy się niezmiernie, że właśnie pomimo tak trudnych okoliczności udało się satysfakcjonująco zrealizować marzenie i cel mieszkańców sołectwa Granowo.
W spotkaniu udział wzięli: Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, Skarbnik Joanna Witkowska, Lokalny Animator Małgorzata Matuszak, Sołtys Granowa Magdalena Rutkowska wraz z Radą Sołecką w osobach Marty Karwik i Natalii Kwiatkowskiej, a także niezwykle zaangażowani w prace związane z powstaniem inwestycji Mieszkańcy sołectwa. Oczywiście nie mogło zabraknąć najmłodszych, którzy już tego dnia wypróbowywali nowe elementy placu. Firmę 4 C Centrum Ekonomii Społecznej w Szczecinie reprezentowały Facylitator Społecznej Rewitalizacji, Animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, Monika Baszak oraz przedstawicielki firmy Karolina Sosnowska i Joanna Lamek.
"Kącik radosnych spotkań - doposażenie placu zabaw" to zadanie, na które Gmina Krzęcin otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w kwocie 18 500 zł, dzięki czemu istniejący plac zabaw doposażony został w 6 nowych elementów, a już wkrótce zakończy się także budowa panelowego ogrodzenia. Na terenie miejsca zabaw powstała również drewniana wiata wraz ze stołem biesiadnym.
Realizatorem w/w inwestycji jest Stowarzyszenie "Razem dla Gminy Krzęcin", które na budowę wiaty otrzymało środki w wys. 8000 zł z budżetu gminy.
Tym razem "na wynos" każdy z uczestników spotkania otrzymał w ramach działań animacyjnych przygotowany przez grupę inicjatywną poczęstunek, sfinansowany przez firmę 4C Centrum Ekonomii Społecznej w Szczecinie.
Z niecierpliwością czekamy na możliwość swobodnego korzystania z tak długo wyczekiwanej inwestycji i dziękujemy serdecznie mieszkańcom, którzy społecznie włączyli się w realizację przedsięwzięcia!

 

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 26 marca 2023, imieniny: Teodora i Emanuela