Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z wizytą w Ogrodzie Dendrologicznym

15 maja br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie wraz z opiekunami oraz przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Krzęcin udali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Przy słonecznej pogodzie wszyscy mieli możliwość podziwiać piękną naturę, poznać siłę roślin, które o tej porze tworzą niezwykłe zestawienie kolorów.

czytaj więcej

"NIe chodzi o to by człowiek miał kota"

14 maja br. w Zespole Szkół w Krzęcinie odbyło się spotkanie z „Kocim Poetą” Franciszkiem Klimkiem. Jego twórczość poetycka to uczta dla wszystkich wielbicieli kotów i miłośników słowa rymowanego. To piękne, mądre i serdeczne wiersze, uczące tolerancji i empatii. Uczniowie, nauczyciele, a także mieszkańcy Gminy Krzęcin, którzy przybyli na spotkanie autorskie, mieli możliwość wysłuchania oraz zakupienia tomiku wierszy. To jakże przyjemne spotkanie zorganizowały panie: Jolanta Przywarta i Ewa Smoderek, za co serdecznie dziękujemy.

Sandra Żuk

czytaj więcej

Stategia rozwoju Gminy Krzęcin na lata 2014-2024

13 maja br. w Urzędzie Gminy odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące opracowania dokumentu: „Strategia rozwoju Gminy Krzęcin na lata 2014-2024”. Wzięli w nich udział: wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, pracownicy Urzędu Gminy, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi, liderzy lokalni, przedstawiciele sektora organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy.

czytaj więcej

Podium w czworoboju lekkoatletycznym

14 maja w Pełczycach odbyły się powiatowe zawody szkół podstawowych w trójboju oraz czwórboju lekkoatletycznym. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie wystawiła swoją reprezentację w obu konkurencjach.

czytaj więcej

Medale w Drawnie

8 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Krzęcinie wzięli udział w XVIII Biegach Ulicznych w Drawnie zorganizowanych przez UKS „Drawianka” Drawno. Zawody odbyły się w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.

czytaj więcej

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

12 maja br. nad Jeziorem Krzęcińskim ojcowie dzieci z Integracyjnego Punktu Przedszkolnego w Krzęcinie zorganizowali dla przedszkolaków piknik wiosenny. Największą atrakcją pikniku była wizyta choszczeńskich policjantów. Kierownik krzęcińskiego posterunku st. asp. Mariusz Nawrocki zaprosił do Krzęcina policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz policjanta przewodnika psa policyjnego z jego podopiecznym.

czytaj więcej

Pierwsza tura za nami

W niedzielę 10 maja br., przy nie najlepszej pogodzie, odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Obie komisje obwodowe odnotowały bardzo niską frekwencję. Na liczbę 3045 uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, wzięło udział w wyborach 923 osób, w tym głosów ważnych oddano 917. Frekwencja wyniosła zaledwie 30,31%.

czytaj więcej

V sesja Rady Gminy

29 kwietnia br. podczas V sesji Rady Gminy w Krzęcinie radni ustalili sieć oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę, wyrazili wole kontynuacji członkostwa w Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” w kolejnym okresie programowania tj. w latach 2014-2020.

czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w ZS nr 1 i ZS nr 2 w Choszcznie

W miniony piątek uczniowie ZS nr 1 i ZS nr 2 w Choszcznie zakończyli kolejny etap swojej edukacji. Podczas uroczystych apeli wręczone zostały nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, godne reprezentowanie szkoły, działalność sportową i społeczną.

Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz ufundował nagrody książkowe dla młodzieży z Gminy Krzęcin. Byli to: Aleksandra Zadworna, Patrycja Pacholczyk, Przemysław Zakrzewski oraz Eryk Sajdak-Wasik z Zespołu Szkół nr 1, a także Magdalena Kowalska z Zespołu Szkół nr 2. Życzymy wszystkim maturzystom "połamania pióra" podczas tegorocznej matury.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 22 kwietnia 2024, imieniny: Leona i Łukasza