Środki na usuwanie azbestu w Gminie Krzęcin

Wczoraj, 10 sierpnia 2015 r., podpisana została umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na dofinansowanie zadania: "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin". W wyniku pozytywnie rozpatrzonego wniosku nasza gmina otrzyma dotację na ten cel w wysokości do 73.356 zł.

czytaj więcej

Środki na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej

W tym roku nasza gmina uzyskała dodatkowe środki w wysokości 11.000 zł z części oświatowej subwencji ogólnej na zadania z zakresu oświaty, w tym 6.000 zł na sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w zakresie edukacji włączającej uczniów niepełnosprawnych. Już niedługo w Zespole Szkół w Krzęcinie doposażony zostanie także o niezbędne wyposażenie gabinet profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. Środki na ten cel w wysokości 5.000 zł pochodzą również z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej.

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 2/56 lipiec 2015 r.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Wiadomości Krzęcińskich. W numerze drugim przeczytać można m.in. o Powiatowym Dniu Strażaka, festiwalu nauki, zakończeniu projektu „Przedszkole promyczkiem radości w Gminie Krzęcin”. W numerze znajdziemy relację z tegorocznego Święta Wiatraka oraz relacje z pracy krzęcińskiego samorządu i informacje o realizowanych inwestycjach.

- 2/56 lipiec 2015 r. 

czytaj więcej

Bezpieczna wieś przyjazna dziecku

Pod takim hasłem Urząd Marszałkowski w Szczecinie rozpoczął akcję propagującą przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które mają na celu zapobiec nieszczęśliwym wypadkom dzieci w sezonie letnim, zwłaszcza podczas żniw. W tym czasie wiele dzieci spędza wakacje na wsi. Zarówno rodowici mieszkańcy tych obszarów, jak i mali wczasowicze odwiedzający swoich najbliższych. Warto, więc zadbać o ich bezpieczeństwo i sprawić, by ten beztroski czas nie został zakłócony nieszczęśliwymi zdarzeniami.

www.bezpieczenstwo.wzp.pl

czytaj więcej

Akcja LATO NA WSI w Gminie Krzęcin

Wakacje każdemu kojarzą się ze słońcem i ciepłą wodą. To czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek, przemyślenia i wspaniałą przygodę. Przez cały rok szkolny spędzamy czas nad nauką, pogłębiając  swoją wiedzę. Tym bardziej nasza radość nie zna granic, gdy możemy udać się w końcu na zasłużone wakacje. LATO NA WSI to coroczna akcja zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie w miesiącu lipcu. Tym razem hasłem przewodnim było „Baw się z nami – kolorami”.

czytaj więcej

Fundusz sołecki

30 lipca br. w sali Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie odbyło się spotkanie dotyczące funduszu sołeckiego, w którym udział wzięli: sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich.

czytaj więcej

Krzęcin w Krzęcinie

W dniach 26-28 czerwca 2015 r., delegacja z naszej Gminy Krzęcin gościła w zaprzyjaźnionym Krzęcinie w województwie małopolskim. Wizyta z okazji 125-lecia działalności Kółka Rolniczego i 55-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie składała się z wielu atrakcji.

czytaj więcej

Harcerska wizyta

W środę 22 lipca odwiedziła Krzęcin VIII Szczecińska Drużyna Harcerek "Suma sił" im. Ireny Kowalskiej-Wuttke ps. Irka. Do spotkania przy tradycyjnym harcerskim ognisku z kiełbaską doszło nad Jeziorem Krzęcińskim. Młode harcerki zapoznały się z walorami przyrodniczymi i kulturowymi naszej gminy.

czytaj więcej

Włóczykije Pojezierza

Na placu Jana Pawła II w Krzęcinie przybyła nam ostatnio jeszcze jedna tablica. Informuje o Projekcie "Włóczykije Pojezierza", w ramach którego wytyczono i oznakowano w 39 gminach 450 km szlaków Nordic Walking oraz stworzono mobilny przewodnik turystyczny z aplikacją dostępną na smartfonach i tabletach. W naszej gminie oznakowano w ramach tego projektu dwa szlaki: 1) "Dawne Młyny do Małej Iny" (9,2 km) oraz 2) "Do Jeziora Żeńskiego" (5,8 km). Projekt został zrealizowany przez 5 Lokalnych Grup Działania, w tym przez Lidera Pojezierza. A zatem zapraszamy na szlaki!

czytaj więcej

Nowa tablica informacyjna o gminie

Na placu Jana Pawła II w Krzęcinie, obok przystanku autobusowego, została zamontowana nowa tablica informacyjna o gminie.Zawiera ona ogólną charakterystykę gminy oraz informacje o jej walorach, zabytkach i szlakach turystycznych. Tablicę wykonano w ramach projektu realizowanego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 02 marca 2024, imieniny: Heleny i Pawła