Razem dla Gminy Krzęcin

„Razem dla Gminy Krzęcin” to nowe stowarzyszenie jakie powstało na terenie Gminy Krzęcin. Zostało ono zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 13 czerwca br.

Prezesem stowarzyszenia została Honorata Kłosek, dyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie, a w skład zarządu weszli Janina Kowalczyk, Sandra Żuk i Janusz Głowacki. Głównym celem powstania stowarzyszenia jest działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia społeczności Gminy Krzęcin oraz rozwoju gminy.

O nowym stowarzyszeniu „Razem Dla Gminy Krzęcin” rozmawiamy z jego prezesem Honoratą Kłosek.

czytaj więcej

Blok koncertowy - DOŻYNKI 2016

Gminny Festyn Dożynkowy w Gminie Krzęcin zakończyły występy, podczas których zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej "INA", Krzęcińska Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy "Granowianki" z Granowa oraz Zespół Śpiewaczy "Stokrotki" z Krzęcina, Zespół "Złota Jesień" z Dolic oraz "Pudzian Band".

 

czytaj więcej

Wspólne gotowanie i kabaret FEST - DOŻYNKI 2016

Podczas festynu dożynkowego w Krzęcinie po raz pierwszy odbyło się gotowanie gulaszu na olbrzymiej patelni połączone z degustacją, przygotowane przez finalistę programu III edycji "MasterChef" Mariusza Szweda. W sporządzeniu potrawy dzielnie pomagali nasi Mieszkańcy. Po przepysznym posiłku nadszedł czas na występ grupy biesiadno-kabaretowej FEST ze Śląska. Koncerty z Grupą Fest to rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy oraz dobra muzyka i niezapomniana zabawa..

 

czytaj więcej

Zawody i konkursy dożynkowe - DOŻYNKI 2016

Podczas Gminnego Festynu Dożynkowego nad Jeziorem Krzęcińskim odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Krzęcin, w których I miejsce zdobył Krzysztof Walczak, II miejsce Mieczysław Ciesiołkiewicz, a III Piotr Wróbel. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju Sołectw czuwały pracownice Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie. W zmaganiach sołeckich udział wzięło 5 drużyn z: Granowa, Przybysławia, Rakowa, Krzęcina i Żeńska. Po emocjonujących rozgrywkach na I miejscu uplasowało się Sołectwo Rakowo, na II - Sołectwo Granowo, a na III - Krzęcin. W programie święta plonów tradycją jest rozstrzygnięcie Konkursu na Gminny Wieniec Dożynkowy.

czytaj więcej

Obrzęd Dożynkowy i podziękowania dla sołtysów - DOŻYNKI 2016

Tradycją Gminnego Festynu Dożynkowego jest od lat przeprowadzenie obrzędu dożynkowego, który jest wyrazem podziękowania rolnikom za wspaniałe plony. Część wieńcową tegorocznych dożynek przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca "INA" z Goleniowa. Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Arturem Konopelskim wręczyli również listy gratulacyjne i upominki dla sołtysów z terenu naszej gminy, życząc tym samym dalszych sukcesów w pełnieniu misji społecznej, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

czytaj więcej

Dziękczynna Msza Święta - DOŻYNKI 2016

Tegoroczny Gminny Festyn Dożynkowy rozpoczął się uroczystą Dziękczynną Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Krzęcinie. Mszę w intencji rolników, ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin celebrowali ks. proboszcz Tadeusz Łuczak i wikary Rafał Stachowiak. Po zakończonej mszy do krzęcińskiego amfiteatru udał się barwny korowód dożynkowy, w którym w pierwszej parze dostojnie kroczyli Starostowie Dożynek: Pani Bożena Majko z Krzęcina wraz z Panem Zdzisławem Kośmidrem z Granowa.

czytaj więcej

Nowe stroje dla GKS Klon Krzęcin

Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować, iż zawodnicy Gminnego Klubu Sportowego KLON KRZĘCIN otrzymali nowe stroje sportowe zasponsorowane przez: właściciela firmy usługowo-montażowej WOD-GAZ z Krzęcina Pana Krzysztofa Kowalskiego oraz hurtownię hydrauliczno-elektryczną ONNINEN z Warszawy. 

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2016

3 września br. przy Bibliotece Publicznej w Krzęcinie odbyła się 5. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytano powieść Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".

czytaj więcej

Starostowie tegorocznych dożynek

Starościna Dożynek – pani Bożena Majko

Pani Bożena Majko jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszkającą w miejscowości Krzęcin. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z mężem od 1988r. Gospodarstwo Państwa Majków liczy 50 ha, na którym uprawiają zboża i rośliny motylkowe. Pomimo wielu codziennych obowiązków na gospodarstwie pani Bożena pracuje w Firmie 2x3 Spółka Akcyjna w Krzęcinie, która zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości produktów komunikacji wizualnej.

Starosta Dożynek – pan Zdzisław Kośmider

Pan Zdzisław Kośmider jest mężem i ojcem czwórki dorosłych już dzieci, mieszkający w miejscowości Granowo. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z żoną już od 40 lat (od 1976r.) Gospodarstwo Państwa Kośmidrów liczy 63 ha. Od kilku lat prowadzi gospodarstwo wspólnie z synem Markiem Kośmidrem. Pan Zdzisław uprawia pszenice i rzepak roślinny, rośliny strączkowe, syn zaś dodatkowo pszenice i kukurydze. Pomoc rodziny znacznie ułatwia im pracę w gospodarstwie. Mimo wielu codziennych zajęć w swoim gospodarstwie, pan Zdzisław znajduje czas na pracę społeczną, pełni funkcję Sołtysa wsi Granowo.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 22 maja 2024, imieniny: Julii i Heleny