Powiatowy Dzień Edukacji

12 października 2015 r. w sali widowiskowej Choszczeńskiego Domu Kultury odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody z rąk Wójta Gminy Krzęcin, dr Bogdana Wojciecha Brzustowicza, odebrały: pani Honorata Kłosek, Dyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie; pani Hanna Andriaszkiewicz, Wicedyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie oraz panie: Barbara Biesiada i Małgorzata Matuszak, nauczycielki krzęcińskiego gimnazjum.

czytaj więcej

Nowy Regionalny Program Operacyjny - spotkanie informacyjne

W tym tygodniu na terenie województwa zachodniopomorskiego odbywają się spotkania z Regionalnym Programem Operacyjnym 2014 – 2020. Spotkania te mają przybliżyć potencjalnym beneficjentom nowe możliwości rozwoju związane z pozyskaniem dofinansowania. W tej perspektywie finansowej budżet Regionalnego Programu Operacyjnego dla Pomorza Zachodniego wyniesie 1,6 mld euro, czyli prawie 6,7 mld zł.

czytaj więcej

JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY

11 października 2015 r. obchodzony był w całej Polsce XV Dzień Papieski. W naszej gminie uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Krzęcinie, a następnie złożono kwiaty i zapalono znicze przy tablicy poświęconej pamięci Jana Pawła II.


 

czytaj więcej

"SĄSIADKI ZZA MIEDZY"

3.10.br. w Janowie odbyła się V Biesiada pn. „Sąsiadki zza miedzy”, zorganizowana przez LGD Stowarzyszenie "Lider Pojezierza". Gminę Krzęcin reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Krzęcina z przewodniczącą Teresą Walczak na czele. Cudowna, domowa atmosfera, przepyszne potrawy, konkursy i wspólna zabawa taneczna na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników. Czekamy na kolejną edycję imprezy.

Sandra Żuk

czytaj więcej

Warsztaty dotyczące budowy LSR na lata 2014 - 2020

W dniach 29-30 września 2015r. w Pensjonacie „Nowy Młyn” w Namyślinie odbyły się warsztaty dotyczące budowy Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli członkowie grupy ds. budowy LSR. Program obejmował zagadnienia dotyczące: Rozwoju Obszarów Wiejskich w nowej perspektywie finansowej, współpracy samorządów w budowie LSR oraz powiązań LSR obszaru LGD z powstającymi strategiami partnerskich gmin.

czytaj więcej

Podziękowania za wieloletnią współprace

1 października 2015 r., Wójt Gminy Krzęcin, Bogdan Wojciech Brzustowicz, wręczył symboliczne podziękowanie, odchodzącemu na emeryturę, doktorowi Józefowi Rombalskiemu, który ponad 50 lat swojego życia poświęcił pracy na rzecz tych, którzy potrzebowali Jego pomocy. 
W spotkaniu uczestniczyli również: Przewodniczący Rady Gminy, Artur Konopelski, Sekretarz Gminy, Ryszard Przywarty oraz Skarbnik Gminy, Danuta Tuńska.

Sandra Żuk

czytaj więcej

Nowy projekt dla OSP

1 października br., w Urzędzie Gminy w Krzęcinie, Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz, w obecności Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP, Ryszarda Pierzchały, podpisał „LIST INTENCYJNY”, wyrażający wstępną wolę udziału w projekcie typu: „Wyposażenie Służb Ratowniczych w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Realizacja projektu przewidziana jest dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzęcinie.

Sandra Żuk

czytaj więcej

Złoci Jubilaci 2015

W piątek 25 września 2015r. w Urzędzie Gminy w Krzęcinie 5 par będących razem od co najmniej 50 lat świętowało złote gody małżeńskie. Wszyscy Jubilaci otrzymali z rąk Pana Wójta Bogdana Wojciecha Brzustowicza i Pana Przewodniczącego Rady Gminy Artura Konopelskiego pamiątkowe medale oraz listy gratulacyjne zawierające życzenia: wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym, zdrowia, szczęścia i samych pogodnych dni.

czytaj więcej

VIII SESJA RADY GMINY

24 września br. podczas VIII sesji Rady Gminy w Krzęcinie, radni wprowadzili zmiany w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015. Określili wysokość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu oraz uchwalili Strategię Rozwoju Gminy Krzęcin na lata 2014-2024 i Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Krzęcin. Przyjęto także jednogłośnie sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2015 roku.

czytaj więcej

Budowa Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” zaprasza wszystkich mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Wiejskich Pojezierza Myśliborskiego do włączenia się w prace nad nową LSR na lata 2014-2020.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest środa 06 grudnia 2023, imieniny: Mikołaja i Emiliana