Granty dla sołectw

Do ogłoszonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Konkursu „Granty sołeckie 2017” przystąpiły 4 sołectwa z terenu gminy Krzęcin: Żeńsko, Granowo, Chłopowo i Nowy Klukom. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw. Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości maksymalnej 10.000 zł na sfinansowanie jednego zgłoszonego do realizacji  projektu z terenu sołectwa.

czytaj więcej

Dary żywnościowe 2017

W dniu 28. marca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Chłopowie wydano dary żywnościowe 450 osobom z terenu gminy Krzęcin w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy”.

czytaj więcej

Dzień Teatru w Zespole Szkół w Krzęcinie

Międzynarodowy Instytut Teatralny ustanowił Dzień Teatru w czerwcu 1961r. Na dzień obchodów wybrano 27 marca, rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie na całym świecie. 

czytaj więcej

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Dotyczy odpadów komunalnych odbieranych bezpośrednio z nieruchomości w ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach/workach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych, między innymi: drzwi, okna, meble, sprzęt elektryczny i elektroniczny, sprzęt AGD, RTV, armatura sanitarna, materace, dywany, kołdry, donice, duże elementy dekoracyjne wyposażenia wnętrz, stolarka budowlana, opakowania i inne materiały o dużych rozmiarach.

czytaj więcej

Zmiany organizacyjne w gminnej oświacie

Podczas XXI. Sesji Rady Gminy Krzęcin, która miała miejsce w dn. 16. marca br. w Sali Narad budynku urzędu, Radni ustanowili większością głosów trzy projekty uchwał dotyczące szkolnictwa. Były to uchwały mówiące o: przekształceniu Zespołu Szkół w ośmioklasową szkołę podstawową oraz dostosowanie sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego; ustaleniu kryteriów rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, do klas I szkoły podstawowej i szkoły filialnej, dla których Gmina Krzęcin jest organem prowadzącym.

czytaj więcej

Walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Krzęcin

"Nie dbalszych ludzi nie masz jako Polacy, a co by się w swym języku mniej kochali" – już w XVI wieku tak pisał o swoich rodakach Mikołaj Rej, zarzucając im brak szacunku do polskiej mowy i poprawności językowej. Kłopotliwym byłoby skierować to napomnienie w stosunku do mieszkańców naszej gminy, czego dowodem był ich udział w IV edycji Gminnego Dyktanda dla Dorosłych, odbywającego się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin. Idea dyktanda się przyjęła i z roku na rok przybywa więcej uczestników, aula gimnazjalna zazwyczaj wypełniona jest do ostatniego stolika.

czytaj więcej

Gminne obchody Dnia Sołtysa

13. marca br. w auli Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie miały miejsce Gminne Obchody Dnia Sołtysa, podczas których Wójt Gminy Krzęcin wyraził swoje podziękowanie dla wszystkich Sołtysów za codzienną pracę, zaangażowanie i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej. Podczas uroczystości Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w Krzęcinie Arturem Konopelskim wręczyli Sołtysom listy gratulacyjne wraz z upominkami. Podziękowania i bukiety kwiatów otrzymały także Panie: Teresa Walczak, Mirosława Jęśko i Ewa Rutkowska, które zadbały w tym dniu o pyszny poczęstunek.

czytaj więcej

Spotkanie na temat fotovaltaiki

W dniu 5 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.30  w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Krzęcinie odbędzie się spotkanie na temat fotovaltaiki.

Z dniem 23 stycznia 2017 roku ruszył 4 już etap dofinansowań dla systemów energii odnawialnej o nazwie Prosument. Środki pieniężne pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program Prosument ma na celu wsparcie inwestycji głównie w gospodarstwach domowych. Dotacja wynosi 30% dla instalacji fotowoltaicznych do 40kw.

czytaj więcej

Chór Gminny "Con Passione" w Sądowie

W dniu 11. marca br., podczas obchodów Dnia Kobiet w Sądowie, zaprezentował się Chór Gminny „Con Passione”, działający od pół roku pod kierunkiem Pani Sandry Żuk i Pana Pawła Lemiesiewicza. Na specjalne zaproszenie Pani Sołtys Sądowa, Katarzyny Andrzejewskiej, chór wykonał 4 utwory biesiadne, przy których wyśmienicie bawiła się zgromadzona publiczność. Gminę Krzęcin reprezentowali również nasi lokalni artyści, a zarazem uczestnicy chóru: Beata Dam z utworami: „Babę zesłał Bóg”, „Hallelujah”, Oliwia Grabiec z utworami „Cicho” i „Diamonds” oraz Aleksandra Rutkowska z piosenką „Żeby szczęśliwym być”.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 21 lipca 2024, imieniny: Daniela i Andrzeja