Nowa droga do Sobieradza

Ruszyła oczekiwana od wielu lat modernizacja drogi gminnej do Sobieradza. W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę tej inwestycji, mającej ostatecznie kosztować 476.108,52 zł (kwota brutto). Została nim Firma EUROVIA Polska S.A Oddział w Szczecinie, z którą wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz podpisał umowę w dniu 24 czerwca 2016 r. Termin realizacji zadania przypada na koniec października. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2020. Oznacza to, że w niedługim czasie fatalny stan tej drogi będzie wyłącznie przykrym wspomnieniem z przeszłości. Przypomnijmy, że na przestrzeni zaledwie trzech ostatnich lat (2014-2016) to trzecia tak duża inwestycja drogowa w naszej gminie, po modernizacji drogi powiatowej Słonice-Objezierze w porozumieniu z Powiatem Choszczeńskim w 2014 r. za 1 mln. 881 tys. zł (udział Gminy Krzęcin - 376 tys. zł) oraz drogi gminnej przy ul. Jeziornej w Krzęcinie w 2015 r. za 294 tys. zł. Warto dodać, że obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na modernizację ul. Ogrodowej w Krzęcinie, a w planach jest także modernizacja ul. Kwiatowej.

czytaj więcej

Komisja ds. szacowania szkód

Pragnę poinformować, że w wyniku złożonego przeze mnie wniosku, zgodnie z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 14 lipca 2016 r. (IR-2.7160.85.2016.JP), powołany został  Zespół do szacowania szkód powstałych na skutek wystąpienia gradu na terenie Gminy Krzęcin.

czytaj więcej

Inwestycje w sołectwach

Ruszają inwestycje oraz inne zaplanowane w tym roku ze środków Funduszu Sołeckiego przedsięwzięcia. Warto przypomnieć, iż we wszystkich 11 sołectwach zrealizowane zostaną w 2016 r. zadania za łączną kwotę 220 tys. zł. W kilku sołectwach powstaną wkrótce nowe place zabaw, poniżej zamieszczamy zdjęcia z nowymi elementami na placach zabaw w Żeńsku i Granowie (ul. Wesoła).

czytaj więcej

Festyn sportowy w Randowtal

"Święto Sportu" - pod taką nazwą zorganizowano dziś tj. 2 lipca br. w miejscowości Randowtal w Niemczech turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły 3 drużyny z terenu gminy Krzęcin. Pomimo załamania pogody na murawie było bardzo gorąco.

czytaj więcej

Zawiadomienie

Wójt Gminy Krzęcin informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w uprawach w gospodarstwach rolnych na skutek gradobicia i silnego wiatru, które miały miejsce we wtorek 5 lipca 2016 roku na terenie gminy.

czytaj więcej

VI Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Hawrylewicza

2 lipca br. na stadionie w Żeńsku odbył się VI Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Hawrylewicza, który oficjalnie otworzyła, wraz ze Starostą Choszczeńskim Panem Adamem Andriaszkiewiczem i Wójtem Gminy Krzęcin Panem Bogdanem Wojciechem Brzustowiczem, Pani Helena Hawrylewicz Mama Pana Jerzego Hawrylewicza. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również: Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Krzęcin Pana Henryka Owczarka oraz Sołtysa Żeńska Pana Daniela Kamińskiego.

czytaj więcej

Zaproszenie do składania ofert - upowszechniania kultury fizycznej

WÓJT GMINY KRZĘCIN ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze działalności pożytku publicznego na terenie Gminy Krzęcin w II półroczu 2016 roku w zakresie upowszechniania kultury fizycznej:

Przygotowanie klubów piłkarskich, w tym klubów uczniowskich, do rywalizacji w rozgrywkach ligowych i turniejach;


Wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadań to  39.250 zł.

Więcej info: http://bip.krzecin.pl/dokumenty/498

Wzór oferty na realizację zadania publicznego 

czytaj więcej

Krzęcińskie Święto Wiatraka - DJ IRAS

Na koniec imprezy DJ Iras wprowadził publiczność w klimaty muzyki klubowej miksując utwory taneczne. Dzięki swojej pasji i miłości do pracy sprawił, iż Krzęcińskie Święto Wiatraka zakończyło się wspólną zabawą "pod chmurką".

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest sobota 02 lipca 2022, imieniny: Marii i Urbana