Blok koncertowy - DOŻYNKI 2016

Gminny Festyn Dożynkowy w Gminie Krzęcin zakończyły występy, podczas których zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej "INA", Krzęcińska Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy "Granowianki" z Granowa oraz Zespół Śpiewaczy "Stokrotki" z Krzęcina, Zespół "Złota Jesień" z Dolic oraz "Pudzian Band".

 

czytaj więcej

Wspólne gotowanie i kabaret FEST - DOŻYNKI 2016

Podczas festynu dożynkowego w Krzęcinie po raz pierwszy odbyło się gotowanie gulaszu na olbrzymiej patelni połączone z degustacją, przygotowane przez finalistę programu III edycji "MasterChef" Mariusza Szweda. W sporządzeniu potrawy dzielnie pomagali nasi Mieszkańcy. Po przepysznym posiłku nadszedł czas na występ grupy biesiadno-kabaretowej FEST ze Śląska. Koncerty z Grupą Fest to rewelacyjnie dobrany humor kabaretowy oraz dobra muzyka i niezapomniana zabawa..

 

czytaj więcej

Zawody i konkursy dożynkowe - DOŻYNKI 2016

Podczas Gminnego Festynu Dożynkowego nad Jeziorem Krzęcińskim odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Krzęcin, w których I miejsce zdobył Krzysztof Walczak, II miejsce Mieczysław Ciesiołkiewicz, a III Piotr Wróbel. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju Sołectw czuwały pracownice Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie. W zmaganiach sołeckich udział wzięło 5 drużyn z: Granowa, Przybysławia, Rakowa, Krzęcina i Żeńska. Po emocjonujących rozgrywkach na I miejscu uplasowało się Sołectwo Rakowo, na II - Sołectwo Granowo, a na III - Krzęcin. W programie święta plonów tradycją jest rozstrzygnięcie Konkursu na Gminny Wieniec Dożynkowy.

czytaj więcej

Obrzęd Dożynkowy i podziękowania dla sołtysów - DOŻYNKI 2016

Tradycją Gminnego Festynu Dożynkowego jest od lat przeprowadzenie obrzędu dożynkowego, który jest wyrazem podziękowania rolnikom za wspaniałe plony. Część wieńcową tegorocznych dożynek przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca "INA" z Goleniowa. Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Arturem Konopelskim wręczyli również listy gratulacyjne i upominki dla sołtysów z terenu naszej gminy, życząc tym samym dalszych sukcesów w pełnieniu misji społecznej, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

czytaj więcej

Dziękczynna Msza Święta - DOŻYNKI 2016

Tegoroczny Gminny Festyn Dożynkowy rozpoczął się uroczystą Dziękczynną Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Krzęcinie. Mszę w intencji rolników, ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców Gminy Krzęcin celebrowali ks. proboszcz Tadeusz Łuczak i wikary Rafał Stachowiak. Po zakończonej mszy do krzęcińskiego amfiteatru udał się barwny korowód dożynkowy, w którym w pierwszej parze dostojnie kroczyli Starostowie Dożynek: Pani Bożena Majko z Krzęcina wraz z Panem Zdzisławem Kośmidrem z Granowa.

czytaj więcej

Nowe stroje dla GKS Klon Krzęcin

Z przyjemnością chcielibyśmy Państwa poinformować, iż zawodnicy Gminnego Klubu Sportowego KLON KRZĘCIN otrzymali nowe stroje sportowe zasponsorowane przez: właściciela firmy usługowo-montażowej WOD-GAZ z Krzęcina Pana Krzysztofa Kowalskiego oraz hurtownię hydrauliczno-elektryczną ONNINEN z Warszawy. 

czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2016

3 września br. przy Bibliotece Publicznej w Krzęcinie odbyła się 5. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytano powieść Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".

czytaj więcej

Starostowie tegorocznych dożynek

Starościna Dożynek – pani Bożena Majko

Pani Bożena Majko jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszkającą w miejscowości Krzęcin. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z mężem od 1988r. Gospodarstwo Państwa Majków liczy 50 ha, na którym uprawiają zboża i rośliny motylkowe. Pomimo wielu codziennych obowiązków na gospodarstwie pani Bożena pracuje w Firmie 2x3 Spółka Akcyjna w Krzęcinie, która zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości produktów komunikacji wizualnej.

Starosta Dożynek – pan Zdzisław Kośmider

Pan Zdzisław Kośmider jest mężem i ojcem czwórki dorosłych już dzieci, mieszkający w miejscowości Granowo. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z żoną już od 40 lat (od 1976r.) Gospodarstwo Państwa Kośmidrów liczy 63 ha. Od kilku lat prowadzi gospodarstwo wspólnie z synem Markiem Kośmidrem. Pan Zdzisław uprawia pszenice i rzepak roślinny, rośliny strączkowe, syn zaś dodatkowo pszenice i kukurydze. Pomoc rodziny znacznie ułatwia im pracę w gospodarstwie. Mimo wielu codziennych zajęć w swoim gospodarstwie, pan Zdzisław znajduje czas na pracę społeczną, pełni funkcję Sołtysa wsi Granowo.

czytaj więcej

Harmonogram odbioru odpadów wielogabarytowych na II półrocze

GMINA MIEJSCOWOŚĆ DATA ODBIORU
KRZĘCIN  Chłopowo,  Mielęcin, Przybysław, Boguszyce, Chłopowo Kolonia, Grzywacz, Ligwiąca, Pluskocin, Potoczna, Prokolno, Sierosławiec, Smużyk, Sobolewo, Sowiniec, Wężnik

3.10.2016r.
(poniedziałek)

Granowo, Kaszewo, Objezierze, Rakowo, Słonice, Sobieradz 4.10.2016r.
(wtorek)
Krzęcin, Nowy Klukom, Żeńsko

5.10.2016r.
(środa) 

 

 

czytaj więcej

Stypendium szkolne

WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017 PRZYJMOWANE BĘDĄ W DNIACH 1-15.09.2016r

w godzinach 7:30 - 15:30  w sekretariacie UG w Krzęcinie.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfreda i Euzebiusza