Gmina Krzęcin otrzyma dotację na usuwanie azbestu

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 7 lipca 2015 r. podjął decyzję o udzieleniu Gminie Krzęcin dofinansowania w formie dotacji w wysokości do 73 tys. 335 zł na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Przypomnijmy, że wniosek w tej sprawie (pod nazwą: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Krzęcin”) został złożony przez naszą gminę w dniu 11 czerwca br. Wcześniej gmina musiała jeszcze opracować „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na lata 2014-2032” oraz przeprowadzić inwentaryzację wyrobów zawierających azbest. Planowany termin realizacji zadania to koniec listopada.

czytaj więcej

Nasi przedstawiciele w Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej

W wyniku wyborów do Walnych Zgromadzeń Izb Rolniczych, które odbyły się w niedzielę 31 maja 2015 r. w całej Polsce, do Rady Powiatowej w Choszcznie ZIR na najbliższą 4-letnią kadencję weszło dwóch przedstawicieli z terenu Gminy Krzęcin. Są nimi: Stanisław Gorzynik i Radosław Niemienionek. Gratulujemy!. Dodajmy, że w województwie zachodniopomorskim wybory odbyły się w 108 okręgach, a o mandaty walczyło 348 kandydatów.

czytaj więcej

Przebudowa skrzyżowania przy ul. Pogodnej w Krzęcinie

O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu zabiegali radni i mieszkańcy Krzęcina już od dawna, zwracając uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie i słabą widoczność. W najbliższych dniach pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Choszcznie poszerzą skrzyżowanie oraz rozbudują kamienną wysepkę wraz z fragmentem chodnika.

czytaj więcej

Ulica Jeziorna w Krzęcinie po modernizacji

Zakończyła się modernizacja ul. Jeziornej w Krzęcinie, łączącej dwie drogi powiatowe. Jej celem byłat poprawa płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonawcą była Firma TOM-BRUK Tomasz Apoczkin ze Sławęcina. Koszt tej inwestycji to kwota 293.754 zł.

czytaj więcej

Bezpieczniej przy wjeździe do Objezierza

Na zakręcie przy drodze powiatowej do Objezierza, przed wjazdem do miejscowości, zamontowana została przez pracowników Powiatowego Zarządu Dróg barierka metalowa, która ma chronić przed wypadnięciem pojazdów z jezdni. 

czytaj więcej

Zespół LORD

Część koncertową Krzęcińskiego Święta Wiatraka 2015 zamknął występ rockowej grupy LORD, której repertuar stanowią covery legendarnego zespołu QUEEN oraz inne dobrze znane utwory gwiazd rocka takich jak Bon Jovi, Whitesnake czy Cutting Crew.

czytaj więcej

The Chance

W części koncertowej Krzęcińskiego Święta Wiatraka wystąpił zespół The Chance, złożony z finalistek programu X FACTOR, obdarzonych znakomitymi głosami. Niezwykle żywiołowe i energetyczne wykonanie sprawiło, że publiczność krzęcińskiego amfiteatru została poderwana do tańca.

czytaj więcej

Kolorowy czas bajek

Najmłodsi uczestnicy Krzęcińskiego Święta Wiatraka mieli okazję wziąć udział w interaktywnym show dla dzieci, przygotowanym przez aktorów Teatru Muzycznego "HALS" w Gdyni.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest wtorek 21 września 2021, imieniny: Hipolita i Mateusza