Montaż słowno-muzyczny

8 maja br. w krzęcińskiej świątyni tj. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbył się montaż słowno - muzyczny poświęcony obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej

Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2016

Dnia 22.04.2016 (piątek) w Wiejskim Domu Kultury w Granowie odbył się XII Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego PARA 2016 na szczeblu gminnym w trzech kategoriach:

- Przegląd Piosenki Dziecięcej
- Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych
- Przegląd Zespołów Tanecznych

czytaj więcej

Zawody Wędkarskie "O Puchar Wójta"

W minioną niedzielę tj. 24 kwietnia br. nad Jeziorem Krzęcińskim odbyły się zawody wędkarskie o PUCHAR WÓJTA rozpoczynające sezon 2016. Najlepszymi zawodnikami okazali się: Pan Krzysztof Iwaniec - miesce I; Pan Łukasz Bombol - miejsce II oraz Pan Michał Domowicz - miejsce III.

czytaj więcej

Produkty tradycyjne

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” rozpoczyna procedurę zgłaszania produktów tradycyjnych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Nasza szczęśliwa 13, to region mający nie tylko bogatą i niezwykle burzliwą historię, ale również posiadający zbiór fascynujących tradycji, zwyczajów i kultur. Ludność województwa zachodniopomorskiego pochodzi z różnych stron Polski przedwojennej i powojennej. Przybysze przywieźli tu różnorodną gamę smaków i potraw, które wkomponowały się w smaki występujące na tym terenie w okresie przedwojennym. Te różnorodne produkty i potrawy tworzą jedyny, niepowtarzalny region kulinarny. Jest on stosunkowo „młody”, bo liczy tylko kilkadziesiąt lat, ale ma już swoje sukcesy w postaci produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

czytaj więcej

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki

"Spotkania z nauką" to tytuł XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, który odbył się już po raz drugi w Choszcznie oraz w Krzęcinie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Choszczeńskiego Adam Andriaszkiewicz, Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk oraz Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

IV edycja konkursu o tytuł „Sołtys Roku 2016”

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza nabór zgłoszeń w ramach IV edycji konkursu o tytuł „Sołtysa Roku 2016”.Celem konkursu jest przedstawienie społecznej pracy wyróżniających się, przedsiębiorczych i zaangażowanych w inicjatywy społeczne sołtysów z województwa zachodniopomorskiego.
Kandydata do tytułu „Sołtys Roku 2016 " mogą zgłaszać: rady sołeckie i parafialne, mieszkańcy sołectwa (grupa 10 osób), organizacje pozarządowe i społeczne oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

czytaj więcej

Czy złożyłeś już swojego PIT-a za 2015 rok?

Czy wypełnienie rocznego zeznania podatkowego może być szybkie i proste? Tak! Ministerstwo Finansów przygotowało dla Ciebie Twoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać. A to wszystko przez Internet, w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu i czasie.

czytaj więcej

Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych

Dnia 2 kwietnia 2016r. o godz. 15.00 w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie odbył się IV Powiatowy Koncert Zespołów Śpiewaczych „A MY ŚPIEWAMY TAK…”. Organizatorami koncertu byli: Grupa Inicjatywna „Trzy” w Chłopowie oraz Gminne Centrum Kultury w Krzęcinie. Mecenat i Patronat sprawowali: Starosta Choszczeński Adam Andriaszkiewicz oraz Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz

czytaj więcej

IGRIT.PL - Przedsiębiorstwem Roku

Podczas corocznej Gali Północnej Izby Gospodarczej, Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz wręczył Statuetkę Przedsiębiorstwa Roku 2015 Panu Pawłowi Rostkowskiemu – właścicielowi  firmy IGRIT.PL  sp. z o.o. Współorganizatorami konkursu organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą Oddział w Choszcznie są: Urząd Marszałkowski i Powiat Choszczeński.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest poniedzialek 19 listopada 2018, imieniny: Elżbiety i Seweryna