Starostowie tegorocznych dożynek

Starościna Dożynek – pani Bożena Majko

Pani Bożena Majko jest żoną i matką czwórki dzieci, mieszkającą w miejscowości Krzęcin. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z mężem od 1988r. Gospodarstwo Państwa Majków liczy 50 ha, na którym uprawiają zboża i rośliny motylkowe. Pomimo wielu codziennych obowiązków na gospodarstwie pani Bożena pracuje w Firmie 2x3 Spółka Akcyjna w Krzęcinie, która zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości produktów komunikacji wizualnej.

Starosta Dożynek – pan Zdzisław Kośmider

Pan Zdzisław Kośmider jest mężem i ojcem czwórki dorosłych już dzieci, mieszkający w miejscowości Granowo. Prowadzi gospodarstwo rolne wspólnie z żoną już od 40 lat (od 1976r.) Gospodarstwo Państwa Kośmidrów liczy 63 ha. Od kilku lat prowadzi gospodarstwo wspólnie z synem Markiem Kośmidrem. Pan Zdzisław uprawia pszenice i rzepak roślinny, rośliny strączkowe, syn zaś dodatkowo pszenice i kukurydze. Pomoc rodziny znacznie ułatwia im pracę w gospodarstwie. Mimo wielu codziennych zajęć w swoim gospodarstwie, pan Zdzisław znajduje czas na pracę społeczną, pełni funkcję Sołtysa wsi Granowo.

czytaj więcej

Harmonogram odbioru odpadów wielogabarytowych na II półrocze

GMINA MIEJSCOWOŚĆ DATA ODBIORU
KRZĘCIN  Chłopowo,  Mielęcin, Przybysław, Boguszyce, Chłopowo Kolonia, Grzywacz, Ligwiąca, Pluskocin, Potoczna, Prokolno, Sierosławiec, Smużyk, Sobolewo, Sowiniec, Wężnik

3.10.2016r.
(poniedziałek)

Granowo, Kaszewo, Objezierze, Rakowo, Słonice, Sobieradz 4.10.2016r.
(wtorek)
Krzęcin, Nowy Klukom, Żeńsko

5.10.2016r.
(środa) 

 

 

czytaj więcej

Stypendium szkolne

WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017 PRZYJMOWANE BĘDĄ W DNIACH 1-15.09.2016r

w godzinach 7:30 - 15:30  w sekretariacie UG w Krzęcinie.

czytaj więcej

"Środa z Funduszami"

W  dniu 7 września 2016 r. zapraszamy do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu z cyklu "Środa z Funduszami", wprowadzającym do tematyki Funduszy Europejskich na lata 2014–2020. Spotkanie kierowane jest do osób zainteresowanych pozyskaniem wsparcia na projekty z zakresu B+R dla przedsiębiorstw.  

Szczegóły oraz Formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączniku 1 i 2.

czytaj więcej

Sesja pod znakiem inwestycji drogowych

W dniu 25 sierpnia 2016 r. odbyła się XV sesja Rady Gminy, podczas której krzęcińscy radni zapoznali się ze sprawozdaniem wójta z prac w okresie między sesjami oraz podjęli cztery uchwały. Największe zainteresowanie wzbudzały dwie uchwały związane z planowanymi w następnym roku inwestycjami drogowymi.

czytaj więcej

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek…"

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych  z Krzęcina i Chłopowa świętowały 70. urodziny. Podczas obchodów jubileuszu druhny i druhowie otrzymali życzenia, gratulacje i podziękowania. Najbardziej zasłużonych uhonorowano odznaczeniami.

czytaj więcej

Wyprawka szkolna

Pragnę poinformować, że w roku szkolnym 2016/2017 pomocą finansową na zakup podręczników zostaną objęci uczniowie zgodnie z zasadami wskazanymi poniżej.

czytaj więcej

Gmina Krzęcin otrzyma dotację na kontynuację akcji usuwania azbestu

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na posiedzeniu w dniu 10 sierpnia 2016 r. podjął decyzję o udzieleniu Gminie Krzęcin dofinansowania w formie dotacji w wysokości do kwoty 40.064 zł na kontynuację akcji usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest w 2016 roku. W najbliższym czasie wyłoniony zostanie wykonawca, a planowany termin realizacji zadania to koniec listopada.

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa