OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Krzęcin zgodnie z prośbą Powiatowego Lekarza Weterynarii w Choszcznie o rozszerzenie listy rzeczoznawców, (pismo z dnia 16 września 2016r), działając na podstawie  Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 lipca 2009 r. w sprawie rzeczoznawców wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii do przeprowadzenia szacowania / Dz. U. Nr 142, poz. 1161/ zaprasza osoby zainteresowane funkcją rzeczoznawcy do szacowania zwierząt oraz zniszczonych z nakazu organu Inspekcji Weterynaryjnej produktów pochodzenia zwierzęcego, jaj wylęgowych, pasz, sprzętu do  zgłaszania kandydatur na to stanowisko.

Kandydatem na stanowisko rzeczoznawcy może być osoba, która:

czytaj więcej

Budowa sieci wodociągowej

Rozpoczęła się budowa sieci wodociągowej z miejscowości Krzęcin do Sobolewa, Sierosławca i Boguszyc. Wykonawcą w/w zadania, wyłonionym podczas przetargu w dn. 8 sierpnia 2016 r., został Zakład Usługowo-Handlowo-Produkcyjny "HYDRO-MET" z Lipna. Koszt inwestycji to: 193.424,34 zł, tutaj należy dodać, iż otrzymaliśmy promesę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kwotę: 182.927,46 zł. O wykonanie sieci wodociągowej wnioskowali od lat Mieszkańcy i Radny Gminy Krzęcin Mieczysław Ciesiołkiewicz. Przewidywany termin realizacji zadania to 30 listopada 2016 r.

 

czytaj więcej

Podwyższenie piłkochwytów w Chłopowie

Trwają prace polegające na zamontowaniu piłkochwytów przy ogrodzeniu Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Chłopowie, które wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych z Zieleniewa. Warto przypomnieć, iż wniosek złożony przez Gminę Krzęcin do Urzędu Marszałkowskiego dotyczący dofinansowania w/w zadania został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał maksymalną kwotę dotacji w wysokości: 18.300 zł.

czytaj więcej

Powołanie Pełnomocnika Wójta Gminy Krzęcin do Spraw Seniorów

Pragniemy Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym tj. 20 września br. Mieszkanka naszej gminy Pani Teresa Walczak została powołana przez wójta na Pełnomocnika Wójta Gminy Krzęcin do Spraw Seniorów. Pani Teresa reprezentować będzie środowisko seniorów oraz konsultować działania podejmowane przez gminę z seniorami w zakresie problemów i spraw osób starszych.
Życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych celów !!!

 

czytaj więcej

Msza Święta Dożynkowa w Objezierzu

Wczoraj, tj. 18 września 2016 r. w kościele w Objezierzu została odprawiona Msza Święta Dożynkowa, w której uczestniczyli Mieszkańcy, Starostowie Dożynek: Judyta i Łukasz Mroczkowscy, a także Wójt Gminy Krzęcin Bogdan Wojciech Brzustowicz wraz z małżonką. Nabożeństwo celebrował Proboszcz miejscowej parafii ks. Dariusz Zając, który podziękował Rolnikom za tegoroczne plony oraz dokonał poświęcenia wieńca dożynkowego.

czytaj więcej

POSZUKUJEMY STARYCH ZDJĘĆ MIEJSCOWOŚCI GMINY KRZĘCIN !!!

Zdjęcia budynków, krajobrazów, ludzi - każde zdjęcie będzie przydatne.

Wykorzystamy je do stworzenia wyjątkowego filmu o naszej gminie.
Zdjęcia (przedwojenne i powojenne do roku 1990)

prosimy przynosić do końca września do Urzędu Gminy Krzęcin, ul. Tylna 7.

 Wszelkich informacji udziela pracownik urzędu Sandra Żuk,
tel: 697 131 303, 95 765 52 13
Po zeskanowaniu wszystkie zdjęcia będą oddane.
Serdecznie dziękujemy!

źródło foto.: Refotografiant Sant 24/10/2015

czytaj więcej

Trwają prace nad modernizacją drogi do Sobieradza

Pragniemy Państwa poinformować, iż modernizacja drogi gminnej do Sobieradza dobiega końca. Przypomnijmy, że inwestycja współfinansowana jest ze środków rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na Lata 2016-2020, a wykonawcą zadania została Firma EUROVIA Polska S.A. Oddział w Szczecinie. Przewidywany koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi: 534 791,59 zł (brutto).
Poniżej przedstawiamy zdjęcia pokazujące prace przy budowie nowej drogi.

czytaj więcej

Parafialna Msza Dożynkowa w Chłopowie

W niedzielny poranek w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chłopowie odbyła się uroczysta Msza Święta Dożynkowa. Do tego święta przygotowali się wszyscy parafianie, a przede wszystkim rolnicy, chcąc w ten sposób podziękować za tegoroczne plony.

czytaj więcej

Targi rolne AGRO-POMERANIA 2016

W dniach 9-11 września br. w Barzkowicach miały miejsce Targi Agro-Pomerania, podczas których odbyły się m.in.: pokazy maszyn rolniczych, biegi przełajowe młodzieży, międzynarodowa wystawa rękodzielnictwa, przegląd kapel ludowych czy festiwal serów.

czytaj więcej

Wiadomości Krzęcińskie 3/60 sierpień 2016 r.

W najnowszym numerze „Wiadomości Krzęcińskich” czytamy m. in.: o „Gminie Krzęcin w rankingach Wspólnoty”, przebiegu realizacji zadań wyodrębnionych w Funduszu Sołeckim oraz o obchodach 70-lecia powstania Ochotniczych Straży Pożarnych z Krzęcina i Chłopowa. W numerze znajdziemy także wywiad z Prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Gminy Krzęcin” Honoratą Kłosek oraz relację ze „Spotkań z Poezją”.

- 3/60 sierpień 2016 r. 

czytaj więcej

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 11 czerwca 2023, imieniny: Barnaby i Feliksa