Szanowni Państwo

11 kwietnia br. ukazała się publikacja pn. Rewitalizacja w gminach w latach 2020-2022, która przedstawia dane na temat rewitalizacji w sferze społecznej, przestrzennej, technicznej, gospodarczej i środowiskowej.

W publikacji GUS można znaleźć istotne dane na temat wyprowadzania obszarów zdegradowanych ze stanu kryzysowego. Rewitalizacja jest wielokierunkowym procesem, który obejmuje działania w różnych strefach.

Publikacja zawiera istotne informacje o działaniach w sferze społecznej i aktywizacji zawodowej. Możemy z niej dowiedzieć się m.in. o tym, że: 134 tys. osobom udzielono pomocy, 10.9 tys. osób uczestniczyło w zajęciach z zakresu aktywizacji zawodowej, utworzono 1.7 tys. miejsc pracy. Co jeszcze mówią liczby? O działaniach w sferze przestrzennej: nowo wybudowane oraz wyremontowane drogi stanowiły 536 km, wyremontowano 359 budynków zabytkowych, 437 budynków mieszkalnych nieposiadających statusu zabytku, a 289 dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Jaki procent gmin prowadziło działania rewitalizacyjne? Jaką powierzchnię zajmują obszary zdegradowane? Ile programów rewitalizacji obowiązywało w województwach?  Ile miliardów złotych przeznaczono na działania rewitalizacyjne?

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie: stat.gov.pl/obszary-tematyczne/inne-opracowania/inne-opracowania-zbiorcze/rewitalizacja-w-gminach-w-latach-2020-2022%2c50%2c1.html

Wpisany przez: Izabela Cichowska

  • :
  • :

Dziś jest środa 01 maja 2024, imieniny: Józefa i Filipa