"Polski Ład"

Modernizacja terenu placu Jana Pawła II wraz z przebudową ul. Tylnej i Niepodległości w Krzęcinie

JanPawelII

W lipcu 2022 roku zakończyły się prace inwestycyjne dotyczące przebudowy oraz modernizacji terenu placu Jana Pawła II w Krzęcinie wraz z przebudową ul. Tylnej i Niepodległości.

Gmina otrzymała na ten cel wsparcie finansowe w wysokości 1 099 749,15 zł, przy całkowitej wartości zadania 1 228 770,00 zł, wkład własny gminy to kwota 129 020,85 zł. Wsparcie finansowe pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
Realizacja tej inwestycji doprowadziła do przebudowy ciągów chodnikowych oraz częściowo nawierzchni drogi w pasie ul. Tylnej i ul. Niepodległości. Przebudowano plac Jana Pawła II dzięki czemu powstały w centrum Krzęcina m.in. nowe miejsca postojowe przy budynku urzędu gminy. Mała architektura oraz oświetlenie solarne wzbogaciły to miejsce, dzięki czemu centrum Krzęcina stało się nowoczesną wizytówką gminy.

JanPawel plac

a

 

Przebudowa ul. Kwiatowej, Miodowej i Spokojnej oraz przebudowa i budowa chodników wraz z budową strefy relaksu i rekreacji w Krzęcinie

kwiatowa

Inwestycja współfinansowana była ze środków rządowego programu Polski Ład "Inwestycje Strategiczne". Wartość dofinansowania wyniosła 2.325.000,00 zł. Wkład własny pochodzący z budżetu gminy to 256.293,00 zł. Inwestycję zakończono w październiku br., dzisiaj osiedle znajdujące się przy ul. Kwiatowej, Miodowej oraz Spokojnej jest nie do poznania. Przebudowano nawierzchnię drogową wraz z nowymi ciągami chodnikowymi oraz strefą relaksu z placem zabaw, wiatą rekreacyjną oraz siłownią zewnętrzną w pasie ul. Kwiatowej. Wybudowano nową nawierzchnię drogową w pasie ul. Miodowej, a także wybudowano nowoczesny parking wraz z oświetleniem solarnym w pasie ul. Spokojnej. Dzięki realizacji tego zadania poprawiono bezpieczeństwo oraz niewątpliwie jakość życia Mieszkańców.

kwiatowa kwiatowa

a

Wpisany przez: Admin

  • :
  • :

Dziś jest niedziela 26 marca 2023, imieniny: Teodora i Emanuela