Wędkarski sezon rozpoczęty

Pogoda i ryby dopisały krzęcińskim wędkarzom podczas pierwszych w tym sezonie zawodów wędkarskich. W niedzielę 26 kwietnia br. na jeziorze Krzęcińskim rozegrano spławikowe zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Krzęcin. Tegoroczne rozpoczęcie sezonu było typowo męskie, gdyż w zawodach nie wystartowała ani jedna kobieta.

Najwyższe trofeum zawodów wywalczył w tym roku Bartłomiej Biegański, który złowił 12,19 kg ryb i zdeklasował swoich rywaliponad kilogramową różnicą.Swoim zwycięstwem przerwał dobra passę Piotra Wróbla, który od kilku lat wygrywał te mistrzostwa. Piotr Wróbel tym razem musiał zadowolić się ostatnim miejscem na podium.Drugie miejsce w zawodach zdobył Krzysztof Walczak (10,75 kg), trzecie przypadło dla Piotra Wróbla(10,71 kg). Różnica w wynikach między drugim a trzecim miejscem w tegorocznych zawodach była minimalna. O miejscu na podium zadecydowały tylko 4 gramy.

Największą złowioną rybą tegorocznych zawodów okazał się karp. Okaz złowiony przez Krzysztofa Iwańca ważył 2,9 kg. Rok temu również karp był największą rybą zawodów, jednakże sztuka złapana w tym roku była dwukrotnie większa od karpia złowionego przez Tomasza Gierszaw ubiegłym roku. Spośród juniorów najlepszy wynik osiągnął Kacper Winiarski (3,93 kg). Było to już czwarte zwycięstwo tego młodego wędkarza. 

W zawodach rozpoczynających sezon wystartowało w tym roku 23 zawodników. Puchary dla zwycięzców ufundował tradycyjnie wójt Gminy Krzęcin.
Wędkarskie zmagania podsumowano przy ognisku. Pieczone kiełbaski i napoje smakowały po emocjach jakie panowały podczas łowienia. Wójt Bogdan Wojciech Brzustowicz przypomniał wszystkim, że następne zawody wędkarskie w Krzęcinie odbędą się już 27 czerwca br., podczas „Święta Wiatraka”. Zaprosił wszystkich wędkarzy do uczestnictwa nie tylko w zawodach ale również w korowodzie jaki tego dnia przejdzie przez miejscowość z okazji 700-lecia istnienia Krzęcina. 
(m.ł.)